Bonjour!
Paryžius – meilės miestas, kuriame Vilniaus miesto krepšinio mokyklos delegacija prisipažino: „Mūsų meilė krepšiniui – stipresnė nei vakar!“
Sausio 22-25 dienomis dalyvavome krepšinio renginyje „NBA Basketball School Paris Camp Expirience 2025”: neužmirštamos emocijos ir galimybės, intensyvios ir produktyvios treniruotės, vieni geriausių trenerių, krepšinio esamos ir buvusios žvaigždės, NBA rungtynės ir kt.
Su „University of Widsor“ NCAA krepšinio komanda laimėta daugiau nei 300 rungtynių, taip pat aukso laimėtojas Kanados profesionalų lygoje, sukurta „Basketball Decision Training“ sistema, darbas su NCAA programomis. Tai tik keletas NBA Basketball Scool stovyklos pagrindinio trenerio – Chris Oliver – pasiekimų tarp ilgametės karjeros.
Visos stovyklos metu aukščiausios kvalifikacijos treneris negailėjo patarimų ir pamokų ne tik jauniesiems krepšininkams, bet ir stovykloje dirbusiems treneriams, kurie atvyko iš skirting šalių, tokių kaip Italija, Portugalija, Prancūzija, Amerika ir kt. Lietuvos trenerius atstovavo Andrius Gaidys ir Lukas Danilevičius, kuris grįžęs teigė: „Pasitobulinsiu savo užrašus labai gerais patarimais, pratimais ir įžvalgomis“.
Negana to, kad žaidėjai buvo apsupti treneriais profesionalais, pirmąją stovyklos dieną intensyvioje treniruotėje dalyvavo ir Italijos super žvaigždė Danilo Gallinari! Ir ne tik dalyvavo, bet ir negailėjo praktinių patarimų, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje krepšinio aikštelėje. Dalyviams liko tik įdėmiai klausytis ir semtis nepakartojamos patirties. „Labai patiko trenerių palaikymas, sukurta atmosfera, visi jautėmės saugūs ir labai norėjome tobulėti“ – teigė VKM auklėtinė Eva.
Pirmosios dienos vakarą vainikavo NBA rungtynės tarp Indiana Pacers ir San Antionio Spurs. “Aš net neupratau kas įvyko, tai buvo kažkas wow! Pamatyti visas žvaigždes iš arti, pamatyti Victor Wembanyama – kosmosas“ – teigė VKM auklėtiniai. Rungtynės buvo kupinos emocijų, žaidimų, pasirodymų. Arenos koridoriuose žiūrovų laukė interaktyvios ir smagios veiklos.
Nesvarbu, kad ketvirtadienį vykusios rungtynės baigėsi vėlai, visi stovyklos dalyviai buvo pasirengę net 4 ryto išjudėti į treniruotę, nes rytinė treniruotė jauniesiems krepšininkams buvo suplanuota Accor arenoje.
Vilniaus miesto krepšinio mokyklos auklėtiniai, tiesiogine ta žodžio prasme, neteko žado, vieni gulėsi ant Accor arenos parketo, treti – sėdėjo atsarginio suoliuko kėdėse, lyg bandydami pajausti prieš kelias valandas čia sėdėjusių NBA žaidėjų energiją. „…buvo gražu stebėti kaip dega vaikų akys, kaip kiekvienas veržiasi į aikštelę maksimaliai atlikdamas vyr. trenerio nurodymus ir tapdamas „didžiojo“ krepšinio dalimi“ – teigė VKM atstovė Sandra Mockutė.
NBA Basketball School Paris Camp Experience 2025 renginį vainikavo susitikimas su 2011 metų NBA čempionu Ian Mahinmi, kuris tuo metu atstovavo Dallas Mavericks komandą. Ian Mahinmi NBA praleido net 13sezonų! Krepšininkas atvirai pasakojo savo gyvenimo istoriją, kuri atskleidė pagrindinius aspektus „kelionės“ į karjeros aukštumas. Krepšinio aikštelėje tvyrojo tyla, o kiekvieno dalyvio akyse matėsi gilus suvokimas, kad viskas yra įmanoma. Kaip teigė Ivan Mahimni: „… reikia daug pastangų, daug darbo, kartais kažką paaukoti, kartais praleisti šv. Kalėdas ir gimtadienius. Ir labai svarbu būti harmonijoje su savimi“. Plačios ir nuoširdžios šypsenos apdovanotas krepšininkas mielai fotografavosi su visais sportininkais bei dalijo parašus ant marškinėlių ir sportinių batelių.
NBA Bascetball Scool Camp Experience 2025 viso dalyvavo 80 krepšininkų ir krepšininkių iš įvairių šalių. Labai džiugu, kad uždarymo metu skirtose 5 nominacijose, net du VKM auklėtiniai Eimantė Stepanavičiūtė ir Jokūbas Okunevičius apdovanojimus parvežė į Lietuvą. „Dižiuojamės savo vaikais, kurie sulaukė tikrai didelio dėmesio ir pagyrų ne tik iš trenerių, bet ir iš aplinkinių, stebėjusių treniruotes. Buvo aptartos galimybės dalyvauti įvairiuose krepšinio projektuose ir turnyruose tiek su vaikinais, tiek su merginomis. Tokie projektai suteikia begalę galimybių tiek vaikams, tiek organizacijoms tobulėti, atveria naujus horizontus ir perspektyvas” – teigė VKM delegacijos vadovė Eglė Jucevičiūtė.
Be visų stovykloje gautų žinių, patirčių, įspūdžių ir naujų pažinčių, Vilniaus miesto krepšinio mokyklos delegacija rado laiko aplankyti žymiausias Paryžiaus vietas. Su nekantrumu lauksime naujų projektų. O sukaupta patirtimi jau labai greitai dalinsimės ir Vilniuje organizuojamose NBA Basketball School stovyklose!
Merci, NBA Basketball School!
A biontot!




























