Naujienos: Įprasminkite savo 1.2 % nuo GPM! Skirkite juos augantiems ateities talentams!

LIDL-MKL savaitės apžvalga (05-29/06-04)

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionatas pasiekė finišo tiesiąją, o mes skelbiame paskutinę šio sezono savaitės apžvalgą, kur aptarsime mūsų komandų paskutiniuosius pasirodymus finalo ketvertuose.

KETURIOLIKMETĖS VICEČEMPIONĖS

Savaitgalį Panevėžyje vyko U14 A diviziono čempionato merginų finalinis ketvertas, kuriame dalyvavo trenerio Algirdo Paulausko auklėtinės. Pusfinalio dvikovoje Vilniaus KM I susitiko su Šiaulių KA „Saulė“ I komanda. Favoritėmis laikytos vilnietės jau pirmoje rungtynių dalyje išsprendė svarbiausius reikalus ir įgijo rekordinę 30 taškų persvarą (48:18). Po ilgosios pertraukos sugrįžusios mūsiškės nei kiek neatsipalaidavo ir išsaugojusios savo turėtą pranašumą pasiekė lengvą pergalę rezultatu 75:46.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai rungtyniavo Barbora Prišmontaitė, kuri užfiksavo dvigubą dublį: pelnė 23 taškus, atkovojo 11 kamuolių, iš kurių 8 – puolime, bei surinko 19 naudingumo balų.

Didžiajame finale vilnietės susikovė su Panevėžio SC ekipa. Rungtynių startą pramiegojusios jaunosios mūsų mokyklos krepšininkės po pirmo kėlinio jau turėjo 11 taškų deficitą (20:31), tačiau baigiantis antrajam ketvirčiui trenerio A. Paulausko merginos išsibudino bei sumažino savo atsilikimą iki 4 taškų (43:47). Antroje rungtynių dalyje vėl sėkmingiau sužaidusios aikštės šeimininkės šovė į priekį ir susigrąžino dviženklį taškų pranašumą (69:59), tačiau paskutiniame ketvirtyje mūsiškės surengė įspūdingą spurtą rezultatu 14:1 ir po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (73:72). Vis tik lemiama rungtynių atkarpa susiklostė panevėžiečių naudai: įtampos neatlaikiusios mūsiškės, kovoje dėl aukso medalių apmaudžiai pralaimėjo varžovėms rezultatu 80:90.

Finalo rungtynėse rezultatyviausiai sužaidė nuo suolo pakilusi Karina Strakšytė. Žaidėja pelnė 15 taškų, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 11 naudingumo balų. Taip pat jaunoji krepšininkė buvo išrinkta į finalo ketverto simbolinį penketą.

Sveikiname treneri A. Paulauską bei visą jo komandą iškovojus sidabro medalius!

„PIRMOJO IŠŠŪKIO“ FINALINIS KETVERTAS

Mūsų mokyklos jauniausieji krepšininkai dalyvavo U12 čempionato finaliniame ketverte, kuris vyko Kaune. Čia trenerio Roko Rolio dvylikamečiai pusfinalyje susitiko su Nacionalinės KA II– „Festo“ komanda. Sėkmingai startavę vilniečiai per pirmąjį kėlinį susikrovė 10 taškų persvarą (24:14), tačiau trečiajame ketvirtyje mūsiškiai krito į duobę puolime ir išbarstė savo turėtą pranašumą bei kauniečiams leido perimti rungtynių iniciatyvą (55:66). Per lemiamą ketvirtį vilniečių neprisileidę varžovai, laimėjo rungtynes rezultatu 84:72.

Mažajame finale Vilniaus KM I dėl bronzos medalių susitiko su V.Knašiaus KM I „ISE“ krepšininkais. Nuo pat pirmųjų minučių rungtynių eigą paleidę mūsiškiai, turėjo pripažinti uostamiesčio komandos pranašumą. Dar lemiamame ketvirtyje vilniečiai buvo sumažinę atsilikimą iki 3 taškų (50:53), tačiau varžovų uraganinis puolimas uždarė visas viltis pakovoti dėl pergalės ir rungtynes mūsiškiai pralaimėjo rezultatu 56:74.

Šiame berniukų finaliniame ketverte solidžius skaičius demonstravo Jokūbas Krikščiūnas, kuris vidutiniškai pelnydavo po 25,5 taško, atkovodavo po 15,5 kamuolio bei rinko po 25,5 naudingumo balų.

Kaune vykusiame U12 „Pirmojo iššūkio“ čempionate R. Rolio auklėtiniai užėmė garbingą 4-tą vietą.