Naujienos: Sausio mėnesio teamsport.lt MVP tapo!

LIDL-MKL (11.20-11.26) SAVAITĖS APŽVALGA

 
 
 
 
 
 

Praėjusi savaitė Vilniaus miesto krepšinio mokyklos auklėtiniams buvo itin spalvota ir įvairi – kai kurių komandų rezultatai buvo labai nerezultatyvūs, kitus nuo pergalės skyrė keli taškai, taip pat turėjome puikių asmeninių krepšininkų pasirodymų! Praėjusią savaitę į eterį grįžo ir merginų komandos, kurios praeitą savaitę „ilsėjosi“ nuo rungtynių. Iš dešimties sužaistų rungtynių laimėtos buvo 4, o pralaimėtos – 6. Žemiau pateikiame Vilniaus KM komandų lapkričio 20-26 d. laikotarpio LIDL-MKL rungtynių apžvalgą.

 

Kovos su Kauno „Žalgirio“ ekipomis

 

Pirmąsias savaitės rungtynes LIDL-MKL čempionate sužaidė trenerio Edvino Justos komanda. Lapkričio 21 d. (antradienį) vyriausioji vaikinų ekipa susigrūmė su tik vieną pralaimėjimą turinčia ir trejetuke turnyrinėje lentelėje besirikiuojančia Kauno KM „Žalgirio“ komanda. Nuo pat rungtynių pradžios agresyvumą demonstravę aikštelės šeimininkai jį išlaikė iki pat pabaigos ir pergalės iš Kauno vilniečiams parsivežti neleido (76:94). Antradienio mače E. Justos treniruojamoje aštuoniolikmečių komandoje vos vienas žaidėjas surinko dviženklį efektyvumo rodiklį – Rokas Baltrušaitis. 202 cm ūgio žaidėjas įmetė 14 taškų (2/8 dvit., 1/1 trit., 7/8 baud.), atkovojo 3 kamuolius bei užfiksavo 12 naudingumo balų. Solidžiai prisidėjo ir Titas Troška, per daugiau 33 minutes pelnęs 15 taškų, atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 9 naudingumo balus. Prastas Tito pataikymo procentas užkirto kelią tapti naudingiausiu mačo žaidėju – 2/9 dvit., 2/7 trit., 5/6 baud.

 

Lapkričio 26 d. (sekmadienį) trenerė Šarūnė Valinskaitė su U13 mergaitėmis namuose pasitiko svečius iš Kauno. Savų sirgalių akivaizdoje žaidusi vilniečių mergaičių komanda nesusitvarkė su „Žalgirio“ (4:0) mestu iššūkiu ir rezultatu (45:50) patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės. Vilniečių gretose geriausiai žaidė daugiau nei 23 minutes aikštelėje praleidusi Eglė Mičiūnaitė – 6 taškai (1/6 dvit., 4/6 baud.), net 15 atkovotų kamuolių ir 17 naudingumo balų.

 

Įspūdinga penkiolikmečių pergalė 

 

NBA arenoje lapkričio 22 d. (trečiadienį) be pralaimėjimų čempionato vingiais keliaujanti Tomo Tarasevičiaus U15 vaikinų komanda susigrūmė su Tornado KM I-„VS Sistemos“ (2:3) krepšininkais. Jau nuo pat mačo pradžios agresyvumą ir puikią gynybą demonstravę T. Tarasevičiaus auklėtiniai rezultatu (105:65) įspūdingai parklupdė svečius iš Kauno ir taip iškovojo penktąją pergalę iš eilės bei su dešimt turnyrinių taškų šiuo metu yra 4-oje turnyrinės lentelės vietoje. Naudingiausiu žaidėju vilniečių gretose tapo geru taiklumu pasižymėjęs 171 cm ūgio žaidėjas Lukas Lukauskis – 22 taškai (5/6 dvit., 3/5 trit., 3/5 baud.), 4 rezultatyvūs perdavimai, 3 perimti kamuoliais ir 26 naudingumo balai.

 

Mačas su vienais iš lyderių ir užklimpusios merginos 

 

Lapkričio 25 d. (šeštadienį) Lietuvos sporto universiteto sporto salėje į akistatą su vienais iš turnyrinės lentelės lyderių stojo ir Roko Rolio U13 berniukai. Šį kartą rezultatu (75:83) berniukams teko pripažinti Nacionalinės KA II-„Festo“ (7:1) pranašumą. R. Rolio trylikamečių ekipa su trimis pergalėmis ir penkiais pralaimėjimais šiuo metu turi vienuolika turnyrinių taškų ir yra šeštoje pozicijoje (iš dvylikos). Daugiausiai prie komandos rezultatyvumo rungtynėse prisidėjo dvylikametis Ignas Valentukevičius – 13 taškų (4/4 dvit., 1/3 trit., 2/4 baud.), 3 atkovoti kamuoliai ir 13 naudingumo balų.

 

Iš pralaimėjimų duobės išsiropšti nepajėgianti Jūratės Cicėnienės keturiolikmečių komanda šeštadienį rezultatu (37:59) prieš vienus iš turnyrinės lentelės lyderių – Šiaulių KA „Saulė“-DOMO BALDAI (3:0) savo pranašumo įrodyti nesugebėjo. J. Cicėnienės treniruojamoms krepšininkėms tai buvo labai nerezultatyvios rungtynės – nei viena žaidėja nesumetė dviženklio taškų skaičiaus ir nesurinko dviženklio efektyvumo balo. Visgi naudingiausia žaidėja tapo Beatričė Garšvaitė – 7 taškai (2/11 dvit., 1/2 trit.), 7 atkovoti kamuoliai, 7 perimti kamuoliai ir 8 efektyvumo balai.

 

Derbis su Sostinės krepšinio mokykla

 

Trenerio Mindaugo Sakalausko auklėtiniams savaitgalis buvo sėkmingas – šeštadienį iškovota antroji sezono pergalė. Derbyje prieš Sostinės KM II – Knauf (2:5) krepšininkus rezultatu (92:76) U14 berniukų čempionate kovojantys M. Sakalausko auklėtinai pagaliau nutraukė keturių pralaimėjimų iš eilės seriją. Berniukų komandą link pergalės vedė dvigubą dublį užfiksavęs 185 cm ūgio žaidėjas Karigaila Jonas Jauniškis – 26 taškai (8/16 dvit., 3/7 trit., 1/3 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 5 perimti kamuoliai ir 24 efektyvumo balai. Jam puikiai talkino taip pat dvigubą dublį pasiekęs trylikametis Raigardas Ciūnys – 15 taškų (3/10 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 21 naudingumo balas.

 

Nesėkmingi aštuoniolikmečių merginų pasirodymai

 

Šeštadienį Linas Šalkus su treniruojamomis U18 merginomis išvykoje stojo į kovą prieš Marijampolės SC (2:2) ir rezultatu (59:67) pralaimėjo ketvirtąjį kartą iš eilės. Vilniaus KM II aštuoniolikmetės kol kas yra neiškovojusios nei vienos pergalės ir turnyrinėje lentelėje yra šeštos (iš šešių). Svarbu pabrėžti, kad L. Šalkaus treniruojamoje merginų komandoje žaidžia labai jaunos krepšininkės – jų amžius svyruoja tarp 14–16 metų, todėl jos žaidžia su vyresnėmis ir labiau pažengusiomis žaidėjomis. Nors rungtynių rezultatas ir nebuvo palankus, visgi geriausiai komandoje pasirodė penkiolikmetė Gabija Ambrazevičiūtė – 8 taškai (1/5 dvit., 2/2 trit.), 8 atkovoti kamuoliai, 4 perimti kamuoliai ir 18 efektyvumo balų.

 

Dar viena Vilniaus miesto krepšinio mokyklos auklėtinių nesėkmė buvo patirta išvykoje lapkričio 26 d. (sekmadienį). J. Cicėnienės vyriausioji U18 merginų komanda vos penkių taškų skirtumu (74:79) pralaimėjo prieš turnyrinės lentelės lyderę – Panevėžio SC/RSSG ekipą (4:0). Kol kas vilnietės aštuoniolikmetės su dvejomis pergalėmis, dviem pralaimėjimais ir 6 turnyriniais taškais rikiuojasi antroje turnyrinės lentelės vietoje. Nuo pralaimėjimo merginų neišgelbėjo daugiau nei 39 minutes aikštelėje praleidusios penkiolikmetės Rusnės Utkaitės pasirodymas – 18 taškų (5/8 dvit., 1/5 trit., 5/6 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 22 naudingumo balai. Jai puikiai talkino Moterų krepšinio lygos A ir B divizionuose, Baltijos lygoje bei Moterų Europos taurėje žaidžianti šešiolikmetė Danielė Paunksnytė – 29 taškai (10/17 dvit., 3/12 trit.), 6 atkovoti kamuoliai ir 18 naudingumo balai. 

 

Mantų šou aikštelėje

 

Paskutinę savaitės dieną Edvino Justos septyniolikmečių kariauna uostamiestyje įspūdingai pasiekė septintąją sezono pergalę. Agresyvų ir daug žadantį toną rungtynių pradžioje padavę vilniečiai parklupdė V. Knašiaus KM I-„SIGMARIS GROUP“ (4:5) krepšininkus (109:99). E. Justos auklėtiniai yra vieni iš turnyrinės lentelės lyderių ir kol kas yra antroje pozicijoje. Absoliučiu mačo herojumi tapo ir prie pergalės daugiausiai prisidėjo puolėjas Mantas Liutkevičius – net 39 sukrauti taškai (13/15 dvit., 13/16 baud.), 11 rezultatyvių perdavimų, 48 efektyvumo balai. Puikiai pasirodė ir dvigubą dublį pasiekė krepšininkas Daniel Lavrinovich – 18 taškų (6/13 dvit., 2/7 trit.), 10 atkovotų kamuolių ir 21 naudingumo balas.

 

Savaitės rungtynių maratoną sekmadienį uždarė Gintaro Razučio penkiolikmečiai krepšininkai (2:4). Namų rungtynėse rezultatu (96:75) Vilniaus miesto krepšinio mokyklos auklėtiniai laimėjo prieš dar nei vienos pergalės šiame sezone neturinčią V. Knašiaus KM (0:4). G. Razučio auklėtiniai šiuo metu su dvejomis pergalėmis (iš šešių) yra įsitaisę turnyrinės lentelės viduryje (šeštoje pozicijoje iš dvylikos). Saldžią ir labai reikalingą pergalę šiame mače padėjo pasiekti Manto Klevinsko pasirodymas – 28 taškai (9/13 dvit., 2/9 trit., 4/5 baud.), 6 atkovoti kamuoliai ir 27 naudingumo balai.

RĖMĖJAI

NAUJIENOS