Naujienos: Įprasminkite savo 1.2 % nuo GPM! Skirkite juos augantiems ateities talentams!

LIDL-MKL (03-11/03-17) APŽVALGA

Pirmadieniai skirti naujai LIDL-MKL čempionato apžvalgai! Praėjusią savaitę netrūko dramų, taškas į tašką kovų ir rungtyniavimo dėl kiekvieno aikštelės centimetro. Žemiau pateikiame Vilniaus KM komandų kovo 11–17 d. laikotarpio rungtynių apžvalgą.

U18 pasirodymai: pralaimėjimas po dviejų karštų pratęsimų ir sėkmingas sutriuškinimas Kaune

Kovo 12 d. (antradienį) Edvino Justos treniruojama U18 vaikinų komanda NBA arenoje pasitiko Utenos DSC (9/10). Šias namų rungtynes galime pavadinti tikrais amerikietiškais kalneliais, nes kiekvienas kėlinys baigdavosi skirtingomis emocijomis ir buvo sunku nuspėti galutinį mačo rezultatą. Pirmasis ketvirtis abejoms ekipoms buvo labai rezultatyvus ir daug žadantis (25:20). Antrasis kėlinys sėkmingesnis buvo priešininkams – tolimus vilniečių metimus krepšys lyg „išspjaudavo“, o tuo pasinaudoję uteniškiai uždominavo puolime ir įsiveržė į priekį (43:48). Po ilgosios pertraukos situacija, galima sakyti, nesikeitė – komandų rezultatyvumas išliko toks pat aukštas, buvo puikiai atsikovojami kamuoliai ir realizuojami baudų metimai (66:73). Paskutiniosios dešimt akistatos minučių buvo viską lemiančios. E. Justos auklėtiniai vos per keturias minutes išlygino rezultatą ir nuo tada kova vyko taškas į tašką. Likus vos septynioms sekundėms iki mačo pabaigos aštuoniolikmečiai turėjo trijų taškų pranašumą, tačiau Grantas Strelčiūnas prasižengė, varžovai realizavo tris baudų metimus ir kova nusitęsė į pratęsimą (94:94). Pratęsime virė lygi, taškas į tašką ir nenuspėjama kova. Paskutinė minutę Utenos DSC krepšininkai ir vėl išlygino rezultatą, o tai reiškia, kad žaidimas nusikėlė į dar vieną pratęsimą (103:103). Pradėjus tiksėti naujoms minutėms viskas išliko taip pat – kai kažkuri komanda įsiverždavo, kita rezultatą išlygindavo. Likus vos vienai antrojo pratęsimo sekundei Utenos žaidėjas įmetė du taškus nuo lentos, o tai nulėmė rungtynių baigtį ne mūsiškių naudai (117:119). Geriausiai VKM komandoje pasirodė dvigubą dublį užfiksavęs, nuostabiu taiklumu pasižymėjęs ir 37 minutes ant parketo praleidęs G. Strelčiūnas – 27 taškai (9/12 dvit., 2/4 trit., 3/4 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 36 naudingumo balai. Komandos draugui puikiai talkino ir kiti krepšininkai: Kipras Redeckas – 19 taškų (6/8 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 24 naudingumo balai; Džiugas Remeikis – 24 taškai (7/10 dvit., 3/11 trit., 1/3 baud.), 9 rezultatyvūs perdavimai, 16 naudingumo balų.

Sekmadienį (kovo 17 d.) išvykos rungtynėse krepšininkai susigrūmė su šiame sezone tik vieną pergalę pasiekusia Kauno KM „Žalgiris“ II (1/19) ekipa. Jau nuo pat susitikimo pradžios vilniečiai šovė į priekį ir į ilgąją pertrauką iškeliavo pirmaudami net dvidešimt dvejais taškais (48:26). Antroje mačo pusėje situacija nekito – aukštą tempą išlaikę atletai savo pranašumą tik didino ir ištiksėjus paskutinėms žaidimo minutėms šventė pergalę (111:52). Vilniaus KM I link pergalės vedė 25 minutes ant parketo praleidęs Džiugas Remeikis – 25 taškai (5/5 dvit., 4/11 trit., 3/7 baud.), 6 rezultatyvūs perdavimai, 24 naudingumo balai. Jam puikiai talkino ir kiti krepšininkai: Titas Troška – 19 taškų (4/8 dvit., 2/3 trit., 5/5 baud.), 4 atkovoti kamuoliai; Daniel Lavrinovich – (3/6 dvit., 1/3 trit., 4/6 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 15 naudingumo balų; Titas Lavrinovich – 8 taškai (4/7 dvit.), 7 atkovoti kamuoliai, 15 naudingumo balų.

Iš viso E. Justos auklėtiniai turėdami dvylika pergalių iš dvidešimties galimų rikiuojasi 4-oje turnyrinės lentelės vietoje.

Dviguba Andriaus Šležo auklėtinių savaitė kovojant su čempionato lyderiais

Kovo 13 d. (trečiadienį) A. Šležo treniruojama Vilniaus KM I – Žalia giria šešiolikmečių komanda NBA arenoje sulaukė tik vieną pralaimėjimą šiame sezone patyrusių čempionato lyderių – V. Knašiaus KM I (19/1). Rungtynes komandos pradėjo apylygiai, tačiau svečiai iš Klaipėdos netruko šauti į priekį ir susikrauti pranašumą, kurio, deja, vilniečiams sumažinti nepavyko (87:104). Mūsiškių gretose geriausiai šiame susitikime žaidė šis aukštaūgių trejetukas: Armandas Bukelskis – 16 taškų (6/10 dvit.), 5 atkovoti kamuoliai, 15 naudingumo balų; Galius Černeckis – 15 taškų (3/5 dvit., 2/4 trit., 3/6 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 13 naudingumo balų; Gabrielius Kerys – 7 taškai (2/5 dvit., 3/6 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 13 naudingumo balų.

Jau savaitgalį, kovo 16-ąją (šeštadienį), krepšininkai vyko į Kauną, kur savo jėgas išbandė prieš dar vienus U16 čempionato lyderius – Tornado KM I – „Xiaomi“ (18/1). Nuo pat susitikimo pradžios A. Šležo kariaunai sunkiai sekėsi pralaužti ledus, todėl iki galo neatradus savo žaidimo išvykoje teko pripažinti kauniečių pranašumą (52:76). Šiame mače situaciją bandė gelbėti trys krepšininkai: Motiejus Daunys – 6 taškai (3/5 dvit.), 8 atkovoti kamuoliai, 11 naudingumo balų; Normantas Juršys – 6 taškai (3/5 dvit.), 5 atkovoti kamuoliai, 8 naudingumo balai; A. Bukelskis – 11 taškų (1/8 dvit., 1/4 trit., 6/9 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 8 naudingumo balai.

A. Šležo vaikinai yra iškovoję dvylika pergalių ir patyrę aštuonias nesėkmes (4-oji vieta).

Šimtus nervų ląstelių sudeginusi, tačiau pergalinga kova

Ketvirtadienio vakarą (kovo 14 d.) E. Justos treniruojami U17 vaikinai Suvalkijoje siekė nukauti Marijampolės SC – „Eurostandard“ (8/13). Visas keturiasdešimt minučių vilniečiai žaidė lyg ant peilio ašmenų – ekipos žengė koja kojon ir buvo aišku, kad kova virs iki paskutinio švilpuko. Visgi paskutiniajame kėlinyje gynybos klausimus išsprendę krepšininkai įrodė savo pranašumą (104:101). Komandos vedliu mače buvo Grantas Strelčiūnas – 21 taškas (5/12 dvit., 1/1 trit., 8/8 baud.), 16 atkovotų kamuolių, 30 naudingumo balų. Nuo Granto neatsiliko ir šie du septyniolikmečiai: Mantas Liutkevičius – 20 taškų (6/7 dvit., 1/2 trit., 5/7 baud.), 8 rezultatyvūs perdavimai, 5 perimti kamuoliai, 24 naudingumo balai; D. Lavrinovich – 20 taškų (1/2 dvit., 5/8 trit., 3/6 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 21 naudingumo balas.

Tvirtas lyderių pozicijas užsiėmę E. Justos auklėtiniai su septyniolika pergalių iš dvidešimties galimų ir pagal turnyrinės lentelės taškus užima 2-ąją vietą.

Penkiolikmečių savaitės meniu: I-osios komandos triumfas Kaune ir II-osios nesėkmė Klaipėdoje

Puikų sezoną demonstruojanti Tomo Tarasevičiaus U15 (I-oji) vaikinų komanda kovo 15 d. (penktadienį) Kaune rezultatu (97:82) iškovojo pergalę prieš Tornado KM I – „VS Sistemos“ (7/10). Rezultatyviausiai rungtynėse pasirodė lyg ant sparnų skrajojęs ir nuostabiu taiklumu pasižymėjęs Jokūbas Kukta – 31 taškas (11/11 dvit., 1/3 trit., 6/8 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai, 4 perimti kamuoliai, 42 naudingumo balai. jam puikiai talkino: Lukas Šiškauskas – 20 taškų (6/8 dvit., 1/2 trit., 5/9 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 4 perimti kamuoliai, 24 naudingumo balai; Joris Sinica – 17 taškų (7/8 dvit., 3/3 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 20 naudingumo balų.

T. Tarasevičiaus penkiolikmečių kariauna šiuo metu nusileidžia tik Sostinės KM I – Wienerberger ir užima 2-ąją poziciją (penkiolika pergalių ir du pralaimėjimai).

Kovo 17 d. (sekmadienį) Gintaro Razučio U15 (II-oji) vaikinų ekipa Klaipėdoje stojo į kovą su V. Knašiaus KM (3/13) atletais. Pirmąją mačo pusę komandos žaidė lygiai ir nebuvo matyti aiškaus lyderio, tačiau trečiajame kėlinyje su gynyba nesusitvarkiusiems, bet iki pat galo kovojusiems, jaunuoliams pergalės namo parsivežti nepavyko (80:89). Puikiu pasirodymu aikštelėje džiugino 29 minutes žaidęs Mantas Vaištaras – 20 taškų (7/11 dvit., 6/7 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 18 naudingumo balų. Ne prasčiau pasirodė ir Mantas Klevinskas – 16 taškų (6/8 dvit., 1/2 trit., 1/6 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 4 perimti kamuoliai, 16 naudingumo balų.

Iš viso G. Razučio auklėtiniai laimėjo penkerias rungtynes iš septyniolikos galimų bei užima 8-ąją vietą.

Niūriomis nuotaikomis pasibaigę keturiolikmečių mačai

Mindaugo Sakalausko treniruojami U14 berniukai šeštadienį NBA arenoje siekė pergalės prieš Kauno KM „Žalgiris“ I (6/12), tačiau nesusitvarkę su gynyba mūsiškiai nusileido svečiams iš Kauno (57:65). Vilniečių gretose geriausiai pasirodė dėl kiekvieno aikštelės centimetro kovojęs Raigardas Ciūnys – 9 taškai (2/4 dvit., 5/8 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 17 naudingumo balų.

M. Sakalausko berniukai turėdami vienuolika pergalių ir aštuonis pralaimėjimus tenkinasi 6-a vieta.

Šarūnės Valinskaitės keturiolikmetės merginos šeštadienį namų salėje pasitiko lyderiaujančias Panevėžio SC (11/0) krepšininkes. Nuo pat pradžios strigusioms VKM auklėtinėms čempionato lyderių sukurtų barjerų įveikti nepavyko (62:90). Geriausiai šiame susitikime žaidė trylikametė Leila Vencevičiūtė – 15 taškų (6/10 dvit.), 6 atkovoti kamuoliai, 8 perimti kamuoliai, 17 naudingumo balų.

Š. Valinskaitės merginos yra pasiekusios trejas pergales ir patyrusios septynias nesėkmes (5-oji vieta).

LIDL-MKL B diviziono atkrintamųjų startas

B divizione žengdami 7-oje vietoje Ryčio Anskaičio U17 vaikinai pradėjo atkrintamųjų kovas, kuriose žaidžiama iki dviejų pergalių. Su pirmuoju savo taikiniu – Anykščių KKSC – septyniolikmečiai jau sužaidė vienerias rungtynes.

Kovo 14 d. (ketvirtadienį) krepšininkai rezultatu (61:68) nusileido anykštėnams. R. Anskaičio komandą link pergalės  bandė vesti daugiau nei 29 minutes aikštelėje praleidęs Jonas Vizgirda – 17 taškų (6/8 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 22 naudingumo balai. Jam puikiai talkino Povilas Apanavičius – 19 taškų (8/17 dvit., 3/6 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 5 perimti kamuoliai, 15 naudingumo balų.

Kita akistata namuose, 18:15 val., kovo 20 d. (NBA arenoje, Žemynos g. 14.) – kviečiame atvykti ir palaikyti mūsų komandą gyvai!