Naujienos: Įprasminkite savo 1.2 % nuo GPM! Skirkite juos augantiems ateities talentams!

LIDL-MKL (02-12/02-18) APŽVALGA

Nors ši savaitinė LIDL-MKL A diviziono apžvalga gana kukli rungtynių kiekio atžvilgiu, tačiau tikrai nesumeluosime pasakydami, kad praeita savaitė buvo kupina įvairiausių emocijų. Trumpai apžvelgsime kam neužteko keturiasdešimties minučių išsiaiškinti, kuri ekipa yra stipresnė, o kam pergalės skonis buvo saldus kaip niekad. Per praėjusias septynias dienas buvo sužaistos tik keturios rungtynės, iš kurių VKM auklėtiniams pavyko laimėti trejas. Kad jums būtų lengviau susigaudyti, žemiau pateikiame Vilniaus KM komandų vasario 12–18 d. laikotarpio rungtynių apžvalgą.

Pratęsimo pareikalavusi drama

Šv. Valentino dieną, vasario 14 d. (trečiadienį), Edvino Justos U17 vaikinų kariauna gausiai oranžinio kamuolio mylėtojų susirinkusioje NBA arenoje alsavo tikra meile krepšiniui. Namų sienas agresyvumo, pykčio ir veržlumo spalvomis nudažę vilniečiai stojo mūšį su ketvirtoje pozicijoje besirikiuojančiais Kauno KM „Perkūnas“–„Vytrita“ (10/8) krepšininkais. Rungtynės prasidėjo tolygiai ir komandos pelnė panašų kiekį taškų. Antrasis kėlinys mūsiškiams klostėsi lėčiau ir svečiai iš Kauno susikrovė septyniolikos taškų pranašumą (34:51). Trečiajame ketvirtyje vilniečiai sugrįžo į rungtynes – jie ne tik sugebėjo grėsmingai sumažinti milžinišką atsilikimą, bet ir vienu tašku persverti rezultatą savo naudai (66:65). Paskutiniosios žaidimo minutės ekipoms klostėsi taip pat, jos pelnė beveik vienodą skaičių taškų ir keliavo į pratęsimą, kuriame geriau pasirodę mūsiškiai apgynė namų sienas ir šventė pergalę (100:93). Labiausiai prie iškovotos pergalės prisidėjo dažniausiai be dvigubo dublio niekada neapsieinantis Grantas Strelčiūnas – 22 taškai (9/13 dvit., 4/6 baud.), 16 atkovotų kamuolių, 36 naudingumo balai. Mače puikiai pasirodė ir Mantas Liutkevičius (21 taškas (5/15 dvit., 3/3 trit., 2/3 baud.), 8 rezultatyvūs perdavimai, 5 atkovoti kamuoliai, 22 naudingumo balai) bei Kipras Redeckas (20 taškų (7/11 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 20 naudingumo balų).

E. Justos septyniolikmečių komanda ir toliau nepajudinama iš lyderių pozicijos – 1-oji vieta. Krepšininkai savo sąskaitoje turi penkiolika pergalių ir tik trejus pralaimėjimus.

Nesėkmingas bandymas nutraukti pralaimėjimų seriją

Trečiadienį vykusiame mače Gintaro Razučio treniruojami penkiolikmečiai NBA salėje susigrūmė su vienais iš čempionato lyderių – Kauno KA  „Snaiperis“ I (10/4). Trys akistatos kėliniai klostėsi gana neblogai, tačiau paskutiniajame kėlinyje žaidimą iš savo rankų paleidę mūsiškiai pralaimėjo (68:82). Rungtynių padėtį bandė gelbėti keturiolikmetis Mantas Vaištaras – 13 taškų (5/10 dvit., 1/1 trit.), 4 atkovoti kamuoliai, 11 naudingumo balų; penkiolikmetis Dovydas Bereznauskas – 12 taškų (4/9 trit.), 4 atkovoti kamuoliai, 10 naudingumo balų.

G. Razučio auklėtiniai su trejomis pergalėmis ir vienuolika nesėkmių tenkinasi 9-ąja vieta.

Žalgiriečių merginų sutriuškinimas

Vasario 15 d. (ketvirtadienį) Lino Šalkaus šešiolikmetės auklėtinės stojo į akistatą su Kauno KM „Žalgiris“ II (3/7) krepšininkėmis. Triuškinančiose rungtynėse mūsų merginos žaidė puikiai: pirmajame ketvirtyje jos varžovėms neleido pelnyti nei vieno taško, pavyzdingai atsikovojo ir perėmė kamuolius bei pasižymėjo neblogu taiklumu. Visas keturiasdešimt minučių žaidimo kontrolę savo rankose laikiusios vilnietės nepasigailėjo svečių iš Kauno ir įrodė savo pranašumą (69:36). Pavyzdingiausiai mače žaidė daugiau dvidešimt vieną minutę ant parketo praleidusi penkiolikmetė Gabija Ambrazevičiūtė – 18 taškų (5/8 dvit., 2/4 trit., 2/3 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 21 efektyvumo balas. Neatsiliko ir krepšininkė Gytė Pupelytė – 7 taškai (1/5 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.), 7 rezultatyvūs perdavimai, 9 perimti kamuoliai ir 16 naudingumo balų.

L. Šalkaus merginos iš devynių sužaistų rungtynių yra patyrusios tik vieną pralaimėjimą ir su tokia statistika turnyrinėje lentelėje užima 2-ąją poziciją.

Beveik pusšimčiu taškų laimėta akistata

Vasario 17-ąją (šeštadienį) Jūratės Cicėnienės U18 merginų ekipa vyko į Suvalkiją, kur Marijampolės SC (2/4). Mūsiškės laimėjo visus keturis mačo kėlinius ir visų rungtynių metu diktavo savo žaidimo tempą, kurio priešininkėms pavyti nepavyko (98:58). Laimėtoje išvykos akistatoje nepriekaištingus pasirodymus atliko ir dvigubus dublius užfiksavo net trys krepšininkės: Danielė Paunksnytė – 21 taškas (6/10 dvit., 3/5 trit.), 13 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai, 30 naudingumo balų; Rusnė Utkaitė – 21 taškas (9/15 dvit., 1/2 trit.), 12 atkovotų kamuolių, 27 naudingumo balai; Saulė Pauplytė – 18 taškų (7/14 dvit., 4/4 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 26 naudingumo balai.

J. Cicėnienės vyriausiųjų merginų komanda yra iškovojusi penkias pergales iš septynių galimų bei užima 1-ąją vietą.