Praėjusią savaitė LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (LIDL-MKL) buvo pasiektos svarbios pergalės, tačiau taip pat nepavyko išvengti ir skaudžių pralaimėjimų. Iš viso Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai sužaidė 20 rungtynių.

PERGALINGA MERGINŲ SAVAITĖ A DIVIZIONE

Abi Vilniaus krepšinio mokyklos merginų komandos, rungtyniaujančios U16 A divizione, pasiekė pergales. Vilniaus KM I komanda namuose rezultatu 76:43 sutriuškino Panevėžio SC merginų komandą. Pirmąjį ketvirtį puikiai sužaidusios Jūratės Cicėnienės auklėtinės greitai susikrovė 16 taškų persvarą, kurią nuolatos didino ir taip pasiekė pergalę 33 taškų skirtumu. Rezultatyviausiai mūsų gretose žaidė Saulė Pauplytė (18 taškų, 13 naudingumo balų). Naudingiausiai Vilniaus KM I komandoje rungtyniavo Viltautė Adomaitytė, pelniusi 8 taškus, atkovojusi 13 kamuolių bei surinkusi 26 naudingumo balus. Šiuo metu Vilniaus KM I komandos sąskaitoje yra 4 pergalės iš tiek pat galimų.

Vilniaus KM II merginų ekipai taip pat ši savaitė buvo sėkminga. Nuo pirmo kėlinio pabaigos visas rungtynes pirmavusios Gitauto Kievino auklėtinės pasiekė antrąją pergalę A divizione, nugalėdamos Šiaulių KA “Saulė” komandą rezultatu 50:36. Naudingiausiai ir rezultatyviausiai vilniečių gretose žaidė Vytė Treinytė, surinkusi dvigubą dublį: 14 taškų, 11 atkovotų kamuolių bei 19 naudingumo balų.  Iškovojusios antrąją pergalę Vilniaus KM II komandos merginos rikiuojasi ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje.

Sekmadienį U14 mergaičių A divizione susitiko Vilniaus KM I komanda su Ukmergės SC I-”Vilkmergėlė” ekipa. Rungtynių pradžioje komandos kovojo taškas į tašką ir po pirmojo kėlinio Ukmergės komanda pirmavo 2 taškais. Viskas apsivertė aukštyn kojom antrajame ketvirtyje, kuomet mūsų mokyklos auklėtinės pademonstravo geležinę gynybą ir per kėlinį praleido vos 1 tašką. Toks kėlinio pasirodymas leido įgyti apčiuopiamą pranašumą, kurį pavyko išlaikyti visų rungtynių metu ir švęsti pergalę rezultatu 63:46. Vilniaus KM I ekipa, iškovojusi ketvirtąją pergalę pakilo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą.

VAIKINŲ PERGALĖS IŠVYKOSE

Ir toliau lyderės poziciją išlaiko Edvino Justos vadovaujama U16 vaikinų komanda. Sekmadienį vilniečiai sužaidė išvykos rungtynes prieš Gargždų SC ekipą. Pirmojo kėlinio pradžioje išsiveržę į priekį Vilniaus KM I komandos vaikinai didino savo persvarą visų rungtynių metu ir sutriuškino varžovus rezultatu 112:77. Įspūdingą pasirodymą surengė lapkričio mėnesio naudingiausias mokyklos žaidėjas Kristupas Smirnov, kuris pelnė 33 taškus ir surinko 39 naudingumo balus. Septintąją pergalę į savo sąskaitą įsirašę vilniečiai ir toliau užima pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Vyriausiems (U19) krepšinio mokyklos auklėtiniams ši savaitė taip pat buvo pergalinga. Rolando Peniko treniruojami auklėtiniai išvykoje, po atkaklios kovos, pasiekė pergalę prieš Kupiškio KKSC komandą (78:74) ir toliau išlieka A grupės lyderiais, iškovoję 6 pergales ir patyrę vos 1 pralaimėjimą.

„PIRMOJO IŠŠŪKIO“ BERNIUKŲ PASIRODYMAS

Antrąją nesėkmę patyrė Onos Dindaitės-Mukienės jaunieji auklėtiniai. Vilniaus KM III ekipai teko pripažinti Sostinės KM I-„ČILI PIZZA” komandos pranašumą (6:46). Nesėkmingos rungtynės nustūmė jaunuosius krepšininkus į 8-ąją poziciją B grupėje. Linkime berniukams nenusiminti, visos pergalės priešakyje! Didžiausios sėkmės!

PRINCIPINIAI MŪŠIAI IR APSAUGOTA NAMŲ TVIRTOVĖ

Antrąją pergalę iš eilės iškovojo Tomo Tarasevičiaus auklėtiniai: jie susitiko su viena pozicija turnyrinėje lentelėje aukščiau esančia Sostinės KM II ekipa. Ketvirtojo kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę Vilniaus KM I vaikinai po permainingos ir daug jėgų pareikalavusios kovos šventė svarbią pergalę rezultatu 78:69. Nesustabdomai rungtyniavo Kipras Redeckas: jo sąskaitoje 25 taškai ir 21 naudingumo balas. Galingu dvigubu dubliu išsiskyrė ir Vytautas Meškėla (14 taškų, 17 atkovotų kamuolių ir 33 naudingumo balai). Su 2 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais Vilniaus KM I ekipa rikiuojasi 8 turnyrinės lentelės vietoje.

Dar viena svarbi dvikova vyko U17 B divizione, kur susitiko iki tol nepralaimėjusios Vilniaus KM II ir Sostinės KM III ekipos. Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvą perėmę Vytauto Zapalskio auklėtiniai nepaliko vilčių varžovams ir šventė įtikinamą pergalę rezultatu 83:62. Vilniaus KM II yra iškovojusi 5 pergales iš tiek pat galimų.

KARČIOS PAMOKOS

Antradienį Kaune buvo sužaistos U17 vaikinų krepšinio čempionato rungtynės. Čia susitiko Rimanto Grigo treniruojama Vilniaus KM I komanda su Kauno KM „Žalgiris” I ekipa. Geriau rungtynes pradėję kauniečiai po pirmos rungtynių puses susikrovė 15 taškų pranašumą, kurios mūsiškiams nepavyko likviduoti ir rezultatu 60:72 turėjome pripažinti varžovų pranašumą. Rezultatyviausiai mūsų ekipoje rungtyniavo Kasparas Šumskis ir Lukas Buinevičius, kurie pelnė po 14 taškų. Iškovoję 2 pergales ir patyrę 5 pralaimėjimus vilniečiai rikiuojasi10-oje turnyrinės lentelės vietoje.

Savo pirmąjį šio sezono pralaimėjimą patyrė ir Tomo Tarasevičiaus auklėtiniai. U13 berniukų čempionate jie susitiko su Kauno KA „Snaiperis” I komanda. Visų rungtynių metu kova vyko taškas į tašką, tačiau geriau rungtynių pabaigą sužaidę kauniečiai šventė pergalę rezultatu 65:67. Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė Lukas Lukauskis, pelnęs 14 taškų. Su 5 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu Vilniaus KM I ekipa rikiuojasi penktoje turnyrinės lentelės vietoje, tačiau yra sužaidusi mažiau rungtynių už aukštesnėse pozicijose esančias komandas.

Jaunių U18 čempionate, trenerio Lino Šalkaus treniruojama Vilniaus KM I-„Šilputa” vyko į Panevėžį, kur susitiko su vietos sporto centro auklėtiniais. Permainingose rungtynėse mūsiškiams pritrūko kvapo: paskutinysis ketvirtis pralaimėtas 10-ies taškų skirtumu, o aidint finalinei sirenai švieslentėje degė rezultatas 63:72. Tai buvo trečiasis ekipos pralaimėjimas šiame sezone, kuris aštuoniolikmečius nustūmė į ketvirtąją turnyrinės lentelės vietą. Galingą dvigubą dublį mūsų ekipoje surinko Danielius Kasparas, kuris pelnė 17 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. Rezultatyviau už jį sužaidė Gedas Jucius, surinkęs 18 taškų.