Pastarąsias 5 savaites vyko VKM „Zoom Žaidynių’21“ čempionatas. Kaip galima suprasti iš turnyro pavadinimo visos kovos buvo rengiamos virtualioje „Zoom“ platformoje, kur Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) auklėtiniai varžėsi tarpusavyje. 10-yje transliacijų netrūko intrigos, dalyviai pasižymėjo atkaklumu, gera nuotaika ir didžiuliu azartu. Žaidynės buvo skirtos 2010-2013 m. gimusiems jauniesiems krepšininkams ir krepšininkėms, kadangi pagal karantino taisykles ši amžiaus grupė vis dar negali sportuoti gyvai krepšinio salėse.

Žaidynių sistema

Žaidynes sudarė 5 etapai: 4 atrankiniai turai ir superfinalas. Visi turnyro dalyviai buvo suskirstyti į 2 amžiaus grupes: 2010-2011 m. ir 2012-2013 m. gimimo. Per vieną atrankinį turą susirinkdavo 40 vaikų. Kiekviename etape VKM auklėtiniai varžėsi atlikdami savaitinį iššūkį. Iš pradžių VKM treneriai savo nuotolinių treniruočių metu pristatydavo savaitės rungtį ir iš savo grupės deleguodavo auklėtinius į „Zoom“ transliacijas, kuriose jie susitikdavo su kitų komandų nariais.

Transliacijose dalyvavo ir VKM treneriai, kurie buvo šių žaidynių teisėjais bei įvertindavo dalyvių pasirodymus. Treneriui parodžius atliekamą pratimą, vaikai pradėdavo varžytis atkrintamųjų principu. Poros arba trejetai buvo sudaromi burtų keliu, o suskaičiavus rezultatus paaiškėdavo, kas patenka į kitą etapą. Savaitinio iššūkio nugalėtojas iškovodavo bilietą į superfinalą.

Superfinalo formatas buvo šiek tiek kitoks nei atrankinių etapų – dalyviai turėjo atlikti visus praėjusių 4 iššūkių pratimus, o sudėjus visus taškus paaiškėjo žaidynių nugalėtojai.

Laimėtojai

Suskaičiavus 2010-2011 m. gimimo grupės taškus VKM „Zoom Žaidynių’21“ nugalėtoju tapo trenerio Dmitrij Semionov auklėtinis Deividas Šumskas, kuris buvo geriausias net 3 iš 4 pratimų. Antrąją vietą užėmė Aistis Naidzinavičius, trečias – Joris Chadyšas, ketvirtas – Marius Pupalaigis.

Jauniausiųjų 2012-2013 m. gimimo. grupėje buvo neįtikėtina intriga. Nugalėtojas paaiškėjo tik po paskutinio pratimo, o skirtumas tarp pirmos ir antros vietos buvo vos pusė taško. Į superfinalą net 3 bilietus iškovojo trenerio Ryčio Anskaičio auklėtiniai, o pasibaigus lemiamam etapui paaiškėjo, kad šios amžiaus grupės nugalėtoju tapo Titas Rimkus. Antrąją vietą užėmė Algirdas Kveselys, trečias – Benas Bukelskis, ketvirtas – Mantas Norvaišas.

Absoliučiai kiekvienas VKM „Zoom Žaidynių’21“ dalyvis buvo apdovanotas VKM atributikos prizais, o geriausieji dovanų gavo VKM partnerių Citysport kojines, kuprines bei atminimo taures.

Dėkojame dalyviams ir treneriams už daug puikių emocijų padovanojusias žaidynes!

Daugiau VKM „Zoom Žaidynių’21“ video galite rasti VKM Youtube kanale.