Kovo mėnesį sugrįžo ilgai lauktas Moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionatas. Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) komandos jau spėjo sužaisti daugybę rungtynių, kuriose buvo iškovotos pergalės ir užfiksuoti puikūs individualūs pasirodymai. VKM išrinko naudingiausius auklėtinius vaikinų ir merginų grupėse.

Rinkimuose atsižvelgta ne tik į asmeninius rodiklius, bet ir tai, kaip sekėsi naudingiausiojo žaidėjo ir žaidėjos komandai. VKM partneriai „Citysport“ laimėtojams padovanojo 50 eurų vertės dovanų kuponus, kuriuos naudingiausieji galės išnaudoti apsipirkdami „Nike“ sportinių prekių parduotuvėse.

Šiame straipsnyje pristatome geriausią kovo mėnesio VKM vaikinų grupės krepšininką, o kitoje dalyje supažindinsime, kuri VKM žaidėja ryškiausiai žibėjo merginų čempionate.

Vaikinų grupės MVP – Robertas Veličko

MKL U16 amžiaus grupėje pergalingai žygiuoja „VKM-Rytas-Šilputa“ komanda. Gintauto Reginos auklėtiniai iškovojo 5 pergales iš tiek pat galimų ir šiuo metu yra absoliutūs čempionato lyderiai. Puikiai subalansuotoje komandoje labiausiai išsiskyrė ekipos aukštaūgis Robertas Veličko, kuris išrinktas naudingiausiu VKM kovo mėnesio žaidėju vaikinų grupėje.

Eriko Petriko nuotr.

„VKM-Rytas-Šilputa“ sezono atnaujinimui ruošėsi itin atsakingai, o pasiektos užtikrintos pergalės tą tik patvirtina. Pirmajame mače buvo įveikta „VKM-II“ komanda 105:62, o rungtynėse su Plungės „SRC“ žaidimo kontrolė taip pat priklausė vilniečiams – pergalė pasiekta rezultatu 87:62.

Rungtynių „VKM-Rytas-Šilputa“ ir „VKM-II“ statistika

Rungtynių „VKM-Rytas-Šilputa“ ir Plungės „SRC“ statistika

Su Vilniauskm.lt svetaine nuotoliniu būdu bendravęs kovo mėnesio MVP Robertas Veličko pasidalino mintimis apie sezono pratęsimą bei atskleidė asmeninius ir komandinius tikslus.

Sezoną pradėjote nuostabiai – 5 pergalėmis iš eilės, o po MKL atnaujinimo laimėjote dvi rungtynes labai užtikrintai. Kas lėmė tokį puikų startą?

– Labiausiai lėmė geras komandinis pasiruošimas ir sunkus darbas karantino metu. Prieš sezoną turėjome puikų pasiruošimo ciklą, sustiprėjome tiek fiziškai, tiek gerinome savo krepšinio įgūdžius. Sustabdžius čempionatą nesnaudėme ir stengiamės neprarasti gero pasiruošimo sezonui rezultatų.

Kaip sekėsi karantino metu išlaikyti sportinę formą ir kaip atrodė visas treniruočių procesas?

– Pats treniruočių procesas nenutrūko tik pasikeitė jo specifika – komandines treniruotes salėje pakeitė individualūs užsiėmimai namuose. Gavus leidimą vykdyti krepšinio treniruotes labai apsidžiaugėme, nes buvo išsiilgę ne tik krepšinio, bet ir pergalių.

Esate antras visame čempionate pagal atkovojamus kamuolius (vid. 13,2). Ar tai vienas mėgstamiausių Jūsų žaidimo elementų?

– Taip, stengiuosi kovoti dėl kiekvieno kamuolio. Smagu būti tarp čempionato lyderių, tačiau man svarbiausia aikštelėje atiduoti visą save.

Eriko Petriko nuotr.

Gana retai atakuojate iš trijų taškų zonos, tačiau tai darote net 66,7 proc. taiklumu. Galbūt vis dažniau pamatysime Jus metantį iš tolimų distancijų?

– Tikrai pamatysite daugiau tolimų metimų mano žaidimo arsenale. Karantino metu gerinau savo metimo įgūdžius, didelį dėmesį skirdamas atakavimui iš trijų taškų zonos.

„VKM I-Rytas-Šilputa“ komandą treniruoja vienas labiausiai patyrusių jaunimo trenerių Lietuvoje Gintautas Regina. Kaip sekasi perprasti ir įgyvendinti šio krepšinio specialisto idėjas aikštelėje?

– Manau tikrai neblogai – komandos žaidėjai turi puikų ryšį su treneriu. G.Regina prieš kiekvienas rungtynes pristato konkretų planą, kurį visa komanda stengiasi realizuoti. Kol kas rezultatai išties geri, komanda juda tinkama linkme.

Eriko Petriko nuotr.

Gal turite savo mėgstamą krepšininką, kurio žaidimas Jums ypač patinka?

– Seku ne vieną krepšininką. Iš jau buvusių krepšininkų labai patikdavo Roberto Javtoko žaidimas, kuris taip pasižymėdavo aktyvia kova dėl atšokusių kamuolių. Iš lietuvių dar išskirčiau Liną Kleizą, kuris buvo ne tik labai stiprus, bet ir labai techniškas.

Stebint užsieniečius  krepšininkus, labai žavėdavausi Kobe Bryanto ir Shaquille’o O’Neal‘o duetu ginant Los Andželo „Lakers“ garbę. Abu šie žaidėjai pasižymi čempionišku mentalitetu ir tvirtu charakteriu, kas labai yra svarbu krepšinyje.

Ar sekate, kaip sekasi VKM komandoms kitose amžiaus grupių MKL čempionatuose?

– Taip, visada smalsu, kaip kitiems sekasi. Noriu palinkėti visoms VKM komandos skinti pergales, nesustoti sunkiai dirbti ir siekti aukštumų.

Kokius tikslus šiame sezone keliate sau ir komandai?

– Visų pirma, pagrindinis mūsu komandos tikslas tapti MKL U16 A diviziono čempionais, o asmeninis tikslas „nepamesti“ dvigubo dublio ir nuolat tobulėti!