Jaunasis žurnalistas ir VKM auklėtinis Aistis Michailovskis pakalbino Vilniaus „Kibiršktis-MRU“ vyriausiąjį trenerį Gitautą Kieviną. Karalienės taurę ir Lietuvos moterų krepšinio lygą šį sezoną laimėjęs krepšinio specialistas siekia trečiojo trofėjaus su „VKM-I“ komanda, rungtyniaujančia Lietuvos moksleivių krepšinio lygos U14 mergaičių čempionate.

„Nuo pačio krepšinio tikrai nesinori ilsėtis. Neslėpsiu, esu tikrąja ta žodžio prasme krepšinio „ligonis“, kuris gyvena juo. Kūnas sako, kad poilsio reikia, galva nori toliau dirbti, eiti į priekį, dar labiau prisidėti prie merginų krepšinio, perduoti mergaitėms savo patirtį ir laimėti MKL čempionatą“ ­– pasakojo G.Kievinas.

Treneris papasakojo apie savo neblėstančią aistrą krepšiniui, verdančias emocijas rungtynių metu, trenerio charakterį ir mentalitetą, atsidavimą Vilniaus miestui ir kitus dalykus.

Pokalbio metu buvo paliestos ir svarbios moterų krepšinio temos: „Įžvelgiu daugiau opesnių problemų moterų ir merginų krepšinyje, kur tos pagalbos reikia labiau nei vyrų. Nėra labai daug vyrų trenerių norinčių dirbti su mergaitėmis, su moterimis, nes tai užima daugiau laiko, reikalauja daugiau kantrybės. Aš pasirinkau sunkesnį kelią, nes noriu būti asu moterų krepšinyje. Tokiu dar nesijaučiu, daug ko išmokau šį sezoną, bet dar yra kur tobulėti“.

Daugiau sužinosite paklausę pokalbį.

Pokalbio temos:

00:29​ aistra krepšiniui ir nenumaldomas noras treniruoti

01:29​ Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ ekipos atmosfera

04:39​ verdančios emocijos rungtynių metu

07:36​ trenerio charakteris ir temperamentas

08:24​ atsidavimas Vilniaus miestui

11:02​ perėjimas į moterų krepšinį

14:10​ skirtumai tarp moterų ir vyrų krepšinio

17:46​ savo komandos ir varžovių analizė (skautinimas)

18:31​ legionierės Lietuvos moterų krepšinio lygoje

21:35​ susitikimas su NBA treneriu Stan Van Gundy

23:09​ galimybės tapti jaunimo rinktinės treneriu

26:24​ treniruojamos „VKM-I“ komandos tikslai

29:26​ savo, kaip trenerio, perspektyvos