Vilniaus krepšinio mokyklos treneriai trečiadienio ryte mokyklos patalpose klausėsi vieno geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų Šarūno Marčiulionio paskaitos. Pastarasis kalbėjo apie jauno žaidėjo rolę komandoje, discipliną, siekiamybę ir kitus panašius dalykus.

„Be abejo, kad treneriams svarbu ir išklausyti, ir įsiklausyti. Kiekvienas toks seminaras gali tik pagelbėti ruošiant jaunąją kartą. Juk edukacija dar niekam nepankenkė“, – retoriškai klausė Vilniaus KM direktorius Vytenis Tupčiauskas.

Pats Š.Marčiulionis savo paskaitą pradėjo nuo rolių pasiskirstymo komandoje. Vėliau praktiniais pavyzdžiais demonstravo, kaip ir ką turėtų daryti jaunieji krepšininkai.

„Rolės žinojimas yra labai svarbus dalykas. Tiek pagrindinės, tiek pagalbinės. Juk mes visi žinome, kad komandoje visi lyderiais nebus. O lyderio savybės ugdomos, kai paėmęs kamuolį, jaunasis krepšininkas nesikrato atsakomybės pats priimti sprendimą.

Kalbant apie pergalingą komandą, tai kiekvieno trenerio siekiamybė turėtų būti tokia, kad jį vaikai išgirstų viską, ką sako treneris. Disciplina yra visko pagrindas“, – treneriams sakė Š.Marčiulionis.

„Daug kas kalba apie pasenusius dalykus, tačiau yra dalykų, kurie nepaklusnūs madoms. Iki kada mes vaikus mokome paprasčiausiai perduoti kamuolį komandos draugui? Kiek mes mokome vaikus priimti kamuolį arčiau krepšio? Tai yra paprasti klausimai, tačiau jų atsakymai labai svarbūs“, – dėstė Š.Marčiulionis.