Prieš savaitę prasidėjusiame naujajame MKL sezone puikų savaitgalį turėjo Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai. Jie per devynerias rungtynes iškovojo net septynias pergales.

Sėkmingai naująjį sezoną pradėjo Rolando Peniko U-19 komanda. Ji 86:80 Jonavoje įveikė vietos bendraamžius. Dar įspūdingiau sužaidė Gintauto Reginos treniruojama U-18 pirma komanda. Aštuoniolikmečiai VKM auklėtiniai 87:59 namuose sutriuškino iš antrojo diviziono pakilusius Pasvalio SM krepšininkus.

„Jei atvirai, nebuvo labai sunku. Nuo pat rungtynių pradžios buvome labai susikoncentravę, turėjome užduotį nepraleisti 60 taškų – tą užduotį sėkmingai įvykdėme. Mums ši pergalė labai svarbi dėl to, kad mūsų komanda po praėjusio sezono pasikeitė iš esmės. Mes turime lipdyti iš naujo komandą, o tokios rungtynės yra kaip gera treniruotė“, – sakė G.Regina.

Priminsime, kad pagal naują sistemą geriausi VKM krepšininkai pereina į „Ryto“ sistemą. Pagal tai, geriausi komandos žaidėjai Ąžuolas Tubelis, Augustas Marčiulionis ir Jokūbas Rubinas šiemet atstovauja „Perlo“ ekipai.

19 taškų VKM-I ekipai pelnė Tautvilas Tubelis, 16 – Armandas Plintauskas, 14 – Augustinas Krūminis.

Puikią pergalę Kaune prieš „Žalgirio“ antrąją komandą iškovojo Andriaus Šležo treniruojama pirmoji komanda. Itin lygiose rungtynėse kauniečiai 33 minutę dar turėjo vieno taško pranašumą, tačiau pabaigą sėkmingiau sužaidę Vilniaus krepšininkai iškovojo puikią pergalę.

„Laimėjome po sunkios, nervuotos ir klampios kovos. Įveikėme solidų varžovą, turintį vieną geriausių lygos centrų (Jocių)“, – po pergalės sakė A.Šležas. Šioje dvikovoje VKM ekipai padėjo „Perle“ besitreniruojantys Emilis Butkus (19 taškų), Lukas Gudavičius (14 taškų) ir Mykolas Abrutis (3 taškai).

Antroji U-17 komanda, deja, nepasipriešino SKM-I ekipai ir pralaimėjo 71:114. Šioje dvikovoje SKM dar iki pertraukos įgijo 29 taškų persvarą.

U-16 čempionatą nesėkme pradėjo Raimundo Kairio VKM-I auklėtiniai. Jie itin rezultatyviose rungtynėse Vilniuje 92:110 nusileido praėjusio sezono finalininkei Kauno „Žalgirio“ pirmajai komandai. Šioje dvikovoje svečiai pagrindinį darbą nuveikė per pirmąsias dešimt minučių, kai sugebėjo susikrauti net 18 taškų persvarą (31:13).

„Gal kažkiek išsigandę išėjome, labai daug klydome, o tas klaidas varžovai vertė taškais. Po pertraukos padarėme tik šešias klaidas ir praktiškai sugebėjome sugrįžti į žaidimą, bet.. tai buvo kauniečių diena – jie puikiai pataikė, kad ir kaip gerai mes besigynėme.

Vis tik, atmetus rezultatą, buvo dalykų, kuriais nesu nusivylęs. Pavyzdžiui, net ir prastai pradėję, stengėmės atsilošti. Gaila, kad tas tas skirtumas buvo per didelis“, – sakė treneris R.Kairys.

Jo treniruojamai komandai Danielius Kasparas pelnė 23 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 35 naudingumo balus.

Didelio ažiotažo ir masės žiūrovų sulaukusios U-15 VKM-I – SKM-II rungtynės baigėsi Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinių pergale 72:66.

„Tikrai buvo nelengva. Savo gretose neturėjome į Anykščius Talentų kartą išvykusio Roberto Veličko bei nugaros traumą patyrusio Dovydo Banevičiaus. Be to, keli žaidėjai į aikštę grįžo po ligos. Nepaisant šių dalykų, tikėjau, kad lengviau ar sunkiau juos įveiksime.

Pradžioje pralaiminėjome, bet žingsnis po žingsnio perlaužėme rungtynes. Tokios rungtynės vaikinams pridėjo pasitikėjimo, nes įrodėme, kad galime laimėti ir be kelių pagrindinių žaidėjų“, – sakė treneris G.Regina.

Dvikovos pabaigoje VKM-I ekipa valdė situaciją ir užtikrintai baigė rungtynes. Titas Pundinas nugalėtojams pelnė 23, Martynas Paltanavičius – 13 taškų.

Savaitgalį naująjį sezoną pergalingai pradėjo U-14 VKM-I, U-13 VKM-I ir merginų WU-18 komandos. Keturiolikmečiai 79:69 Alytuje nugalėjo vietos bendraamžius (Augustinas Buivydas – 24 taškai, 11 atkovotų kamuolių), trylikamečiai išvykoje 57:50 įveikė varžovus iš Jonavos (Kristijonas Stračkaitis – 21 taškas), o aštuoniolikmetės – 58:43 buvo pranašesnės už Panevėžio R.Sargūno sporto gimnazijos auklėtines (Audronė Zdanevičiūtė – 35 taškai).