Atsinaujinusiam Moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionatui įgaunant pagreitį, Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) komandos pasileido į rungtynių maratoną. Teigiamų rezultatų netrūksta, o skinamos pergalės bei puikūs individualūs pasirodymai patvirtina tai, kad VKM auklėtiniai puikiai pasiruošė sugrįžimui į krepšinio aikšteles.

VKM išrinko naudingiausius kovo mėnesio auklėtinius vaikinų ir merginų grupėse. Rinkimuose atsižvelgta ne tik į asmeninius rodiklius, bet taip pat, kaip sekėsi naudingiausiojo žaidėjo ir žaidėjos komandai. VKM partneriai „Citysport“ laimėtojams padovanojo 50 eurų vertės dovanų kuponus, kuriuos naudingiausieji galės išnaudoti apsipirkdami „Nike“ sportinių prekių parduotuvėse.

Šioje dalyje pristatome geriausią kovo mėnesio VKM merginių grupės krepšininkę Gabiją Strolytę, o  interviu su naudingiausiu VKM kovo mėnesio žaidėju Robertu Veličko galite rasti ČIA.

Merginų grupės MVP – Gabija Strolytė

Sėkmingai MKL U16 amžiaus grupėje startavo „VKM-I“ komanda, kuri per du sužaistus turus pasiekė abi pergales ir šiuo metu turnyrinėje lentelėje dalinasi pirmąja vieta su Kauno „KM Žalgiris-I“ ir Klaipėdos „V.Knašiaus KM“ ekipomis.

Inos Revinskienės treniruojamos merginos demonstruoja gynybinį krepšinį, o abejose aikštelės pusėse žiba Gabija Strolytė.

VIlniauskm.lt nuotr.

„VKM-I“ kovo mėnesį sužaidė vieną mačą, kuriame netrūko intrigos ir atkaklios kovos. Vilnietės permainingose rungtynėse svečiuose įveikė Panevėžio SC komandą 62:55.

Rungtynių statistika

Su Vilniauskm.lt svetaine nuotoliniu būdu bendravusi kovo mėnesio MVP Gabija Strolytė pasidalino mintimis apie komandos demonstruojamą žaidimą bei pirmuosius žingsnius profesionaliame krepšinyje.

Pirmosiose rungtynėse po MKL sezono atnaujinimo pasirodėte puikiai ir buvote arti trigubo dublio. Kaip pavyko po tiek daug laiko neprarasti žaidimo pojūčio?

– Nors MKL sezonas buvo sustabdytas dėl karantino Lietuvoje, tačiau  visą šį laikotarpį intensyviai treniravausi ir žaidžiau rungtynes  su Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ komanda Lietuvos moterų krepšinio lygoje. Manau, dėl to ir nepraradau žaidimo pojūčio.

Kaip manote, kokios buvo pergalės priežastys prieš Panevėžio komandą?

– Darnus komandos žaidimas, žaidėjų užsidegimas ir kovingumas aikštelėje lėmė mūsų pergalę prieš Panevėžio komandą. Mums pavyko sustabdyti jų greitą puolimą, įgyvendinome trenerės planą ir labai džiaugiuosi, kad pergalė buvo mūsų rankose.

Per pirmuosius 2 šio sezono susitikimus visa Jūsų atstovaujama komanda perima vidutiniškai net po 24,5 kamuolio. Ar trenerė Ina Revinskienė akcentuoja kibios gynybos svarbą?

– Taip, trenerė visada akcentuoja kibią gynybą, o mes stengiamės tai įgyvendinti treniruotėse ir rungtynių metu.

– Esate dalyvavusi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) rengtame projekte „Talentų karta“. Kaip vertinate šią iniciatyvą ir galbūt galite pasidalinti patirtais įspūdžiais?

– Taip, esu dalyvavusi  projekte „Talentų karta“, kuris man labai patiko ir paliko gerus įspūdžius bei prisiminimus.  Projekto metu, aš sužinojau ir išmokau daug naudingų dalykų, įgijau patirties ir neįkainojamų žinių, kurios padeda man krepšinio aikštelėje.

– Gal turite savo mėgstamą krepšininkę, kurios žaidimas Jums ypač patinka?

– Dėl demonstruojamos energijos, agresyvaus, bet tuo pačiu ir labai brandaus žaidimo, man patinka Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėja Gabrielė Šulskė. Ji yra viena iš mano sekamų krepšininkių.

– Esate vos 16 metų, bet jau antrąjį sezoną žaidžiate ir aukščiausioje Lietuvos moterų krepšinio lygoje. Ar buvo labai sunku pereiti iš jaunimo į profesionalų krepšinį?

– Buvo nelengva. Skiriasi krepšininkių žaidimo greitis, fiziniai duomenys, patirtis, priimami sprendimai aikštelėje. Iššūkių daug dar ir dabar, todėl kiekvieną dieną stengiuosi tobulėti ir įgyti naujų įgūdžių.

Ar sekate, kaip sekasi VKM komandoms kitose amžiaus grupių MKL čempionatuose?

– Būna įdomu sužinoti, kaip sekasi VKM komandoms MKL čempionate. Ypač palaikau ir sergu už tas komandas, kuriose žaidžia mano draugai.

– Kokius tikslus šiame sezone keliate sau ir komandai?

– Sau visada keliu tik aukščiausius tikslus, o komandai linkiu patekti į finalo ketvertą ir kovoti dėl pirmos vietos čempionate.

Vilniauskm.lt nuotr.