Pasaulinė pandemija viso pasaulio planus jaukia beveik metus. Krepšinio mokyklos – ne išimtis. Vis tik šeštąjį sezoną Vilniaus krepšinio mokyklai (VKM) vadovaujantis direktorius Vytenis Tupčiauskas išlieka optimistišku.

Ąžuolą Tubelį, Mareką Blaževičių, Danielių Baslyką ir kitus krepšininkus treniravęs V. Tupčiauskas žvelgti į ateitį pozityviai turi ne vieną priežastį.

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) sudaromuose reitinguose VKM nuolat yra tarp geriausių šalies sporto mokyklų ir pasižymi augančiu auklėtinių skaičiumi.

Prieš prasidedant 2020–2021 m. Moksleivių krepšinio lygos (MKL) sezonui, VKM sportavo daugiau kaip 1300 auklėtinių. Palyginimui, prieš prasidedant 2015–2016 m. sezonui, mokykloje krepšinio paslapčių mokėsi 800 vilniečių.

VKM yra strateginė Vilniaus „Ryto“ klubo partnerė. Mokyklos auklėtinių pagrindu sudaryta „Ryto“ jaunių komanda 2018 m. laimėjo pagrindinį jaunių Eurolygos turnyrą, o 2020 m. tapo atrankos turnyro Kaune nugalėtoja.

Su Vilniauskm.lt svetaine bendravęs V. Tupčiauskas sutiko pasidalinti mintimis apie šiuos ir kitus mokyklos pasiekimus bei artimiausius ateities planus.

Kaip sekasi vadovauti Vilniaus krepšinio mokyklai šiuo visiems sunkiu pandeminiu metu? – paklausėme V. Tupčiausko.

– Šis laikotarpis yra sunkus, ne išimtis ir mes, bet stengiamės prisitaikyti – aktyviai vykdome nuotolines treniruotes. Suprantame, kad tai neatstoja gyvų užsiėmimų, bet siekiame palaikyti vaikų užimtumą ir fizinį pasiruošimą.

Kokie pagrindiniai iššūkiai kilo ir kaip prie jų prisitaikėte?

– Krepšinis yra kontaktinis ir komandinis sportas, todėl pagrindinis iššūkis prasidėjus karantinui buvo išlaikyti vaikus, jų susidomėjimą. Vienas to būdų yra rengiamos nuotolinės treniruotės. Labai laukiame, kada situacija pagerės ir galėsime sugrįžti į sales. Tikimės, kad Lietuvos moksleivių lygos (MKL) čempionatas šiemet bus pratęstas, vienokia ar kitokia forma, bei galėsime ir toliau varžytis su kitomis mokyklomis.

Kokie mokyklos tikslai ir planai likusiai sezono daliai?

– Pagrindinis tikslas yra išsilaikyti ir neprarasti vaikų. Taip pat, kada atsinaujins moksleivių pirmenybės, norime pasiekti kuo geresnius rezultatus.

V. Tupčiauskas su Ą. Tubelio kartos komanda/Vilniauskm.lt nuotr.

Ar ketinate birželį–liepą organizuoti vasaros dienos stovyklas?

– Manau, kad birželio mėnesį dar vyks MKL čempionatai, todėl nėra aišku, ar mes tuo metu galėsime organizuoti stovyklas. Jeigu situacija leis, tuomet mes tikrai darysime dienines stovyklas, o vasaros pabaigoje planuojamos ateinančio sezono pasiruošimo stovyklos. Žinoma, tai priklauso nuo to, kokia situacija bus su viruso valdymu, tačiau stengiamės ir tikimės, kad sekantis sezonas galėtų prasidėti laiku ir vykti įprastomis sąlygomis.

Kuo džiaugiatės labiausiai, ką pavyko nuveikti per pastarąjį penkmetį, kuomet vadovaujate VKM?

– Džiaugiuosi, visų pirma, geru kolektyvu, treneriais ir pasiektomis pergalėmis. Per tą laikotarpį buvome pasiekę pirmąją vietą krepšinio mokyklų reitinge. Tikėjomės ir praėjusį sezoną pakartoti šį rezultatą, nes turime daug stiprių komandų su dideliu potencialu, kurios yra pajėgios užimti aukščiausias vietas. Džiugu, kad VKM materialinė bazė pagerėjo – įsigijome autobusus, kurie palengvino vaikų keliavimo sąlygas į rungtynes, situacija su salėmis taip pat juda gera linkme.

Daug metų dirbote trenerio darbą, direktoriaus pareigas einate jau 6 sezoną. Ar nepasiilgstate treniravimo?

– Labai pasiilgstu. Vis dar norisi eiti į aikštelę ir būti su vaikais, nes dirbant su jaunimu jie neleidžia pačiam senti (šypsosi). Didesnis impulsas nuo jų neatsilikti, ieškoti bendros kalbos, net prisitaikyti prie jų gyvenimo ypatybių kartais tenka.

Kokius buvusių auklėtinių pasirodymus stebite? Su kuriais auklėtiniais esate išlaikęs artimiausią ryšį?

– Labai seku Ąžuolo Tubelio ir Mareko Blaževičiaus situaciją, Danieliaus Baslyko žaidimą – tos pačios 2001 m. kartos pasirodymus. Tie vaikai man yra labai artimi, todėl vis pasižiūriu, kaip jiems sekasi. Taip pat, kai prie VKM prisijungė Augustas Marčiulionis, įdėmiai seku ir jo progresą „Ryto“ klube. Pažanga išties matosi. Žinoma, pasitaiko ir vaikiškų klaidų, tačiau vis labiau ryškėja jo potencialas.

Galbūt artėjančią vasarą, kai bus saugu, organizuosite kažkurios kartos susitikimą?

– Mane patys buvę auklėtiniai pasikviečia į susitikimus. Pandemijos laikotarpiu labai sunku kažką planuoti, bet šiaip išlaikome ryšį, domimės kaip kam sekasi. Labai džiugu matyti, kad auklėtiniai užaugo dorais žmonėmis, atrado save ir kitose srityse, ne tik krepšinyje. Ne visi tampa profesionaliais krepšininkais, bet, manau, kad krepšinis prisideda prie asmeninių savybių formavimo, kurios padeda ir gyvenime. Užmezgami ryšiai, draugystės nenutrūksta su krepšinio mokyklos baigimu.

2001 m. VKM kartos triumfas MKL U18 čempionate/MKL.lt nuotr.