Atsinaujinusiam Moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionatui įgaunant pagreitį Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) komandos pasileido į rungtynių maratoną. Gerų rezultatų netrūksta, o skinamos pergalės bei puikūs individualūs pasirodymai patvirtina tai, kad VKM auklėtiniai puikiai pasiruošė sugrįžimui į krepšinio aikšteles.

VKM išrinko naudingiausius auklėtinius vaikinų ir merginų grupėse. Rinkimuose atsižvelgta ne tik į asmeninius rodiklius, bet taip pat, kaip sekėsi naudingiausiojo žaidėjo ir žaidėjos komandai. VKM partneriai „Citysport“ laimėtojams padovanojo 50 eurų vertės dovanų kuponus, kuriuos naudingiausieji galės išnaudoti „Nike“ sportinių prekių parduotuvėje Vilniaus „Akropolyje“. Šioje dalyje pristatome geriausią balandžio mėnesio VKM vaikinų grupės krepšininką Motiejų Daunį, o  interviu su naudingiausia VKM balandžio mėnesio žaidėja Auguste Kerulyte galite rasti ČIA.

Vilniauskm.lt nuotr.

Vaikinų grupės MVP – Motiejus Daunys

Be pralaimėjimų šį sezoną MKL U13 berniukų amžiaus grupėje žengia „VKM-I“ komanda, kuri per 5 turus iškovojo visas pergales ir yra vienvaldė čempionato lyderė.

Per balandžio mėnesį trenerio Andriaus Šležo auklėtiniai laimėjo 2 mačus ir dar labiau sustiprino savo pozicijas prieš atkrintamąsias varžybas.

„VKM I“ – „TORNADO KM I-XIAOMI“ rungtynių vaizdo įrašas

Neabejotinas komandos lyderis yra Motiejus Daunys, kuris yra naudingiausias viso čempionato žaidėjas, vidutiniškai per rungtynes surenkantis po beveik 27 efektyvumo balus.

Su Vilniauskm.lt svetaine nuotoliniu būdu bendravęs balandžio mėnesio MVP Motiejus Daunys pasidalino mintimis apie komandos ir savo demonstruojamą žaidimą bei keliamus tikslus.

– Sezoną pradėjote nuostabiai – 4 pergalėmis iš eilės, o po MKL atnaujinimo laimėjote dvi rungtynes prieš vienus iš čempionato favoritų. Kas lėmė tokį puikų startą?

– Puikų startą lėmė sunkus pasiruošimas, treniruotės, komandinis darbas ir noras laimėti. Išpildant visus šiuos komponentus rezultatai ateina savaime.

– Kaip sekėsi karantino metu išlaikyti sportinę formą ir kaip atrodė visas jūsų treniruočių procesas?

– Motyvavau save sportuoti ir neprarasti formos, nes žinojau, jog grįžtant į aikštelę praradus formą bus tik sunkiau. Esu dėkingas treneriui Andriui Šležui, kurio sudarytas treniruočių planas padėjo palaikyti fizinį aktyvumą.

– Esate pirmas visame čempionate pagal atkovojamus kamuolius (vid. 14.5). Ar tai vienas mėgstamiausių Jūsų žaidimo elementų?

– Krepšinyje turiu gana daug mėgstamų žaidimo elementų, bet kova dėl atšokusių kamuolių yra vienas iš mėgstamiausių veiksmų kuris mane žavi bei užveda krepšinio aikštelėje.

– Ką labiausiai norėtumėte pagerinti savo žaidime?

– Bėgant laikui norėčiau pagerinti visus žaidimo elementus, įskaitant tiek savo puolimo, tiek gynybos įgūdžius. Pasitikiu savo treneriu ir manau, kad išpildydamas jo keliamus reikalavimus tapsiu geresniu žaidėju.

– „VKM I“ komandą treniruoja buvęs ilgametis „Ryto“ komandos kapitonas Andrius Šležas. Kaip sekasi perprasti ir įgyvendinti šio krepšinio specialisto idėjas aikštelėje?

– Trenerio idėjas iš pradžių perprasti ir įgyvendinti sekėsi sunkiai, nes jis yra tikras savo srities profesionalas. Prabėgus laikui ir atsižvelgiant į mūsų komandos demonstruojamus rezultatus galima teigti, kad vis geriau suprantame A.Šležo diegiamą filosofiją ir taktinius sumanymus.

– Gal turite savo mėgstamą krepšininką, kurio žaidimas jums ypač patinka?

– Aš neišskiriu savo vieno mėgstamo žaidėjo, nes analizuoju daugelio krepšininkų žaidimą, įskaitant ir užsienio žaidėjus tokius, kaip Lebron James.

– Ar sekate, kaip sekasi VKM komandoms kitose amžiaus grupių MKL čempionatuose?

–Taip, seku bei analizuoju jų žaidimą transliacijų metu. Linkiu visoms komandoms sėkmės sezono finiše.

– Kokius tikslus šiame sezone keliate sau ir komandai? – Mūsų komanda pasižymi labai gera atmosfera, tiek kalbant apie ryšį su žaidėjais, tiek su treneriu. Norime tapti fiziška, bet tuo pačiu ir protingą, taktišką krepšinį demonstruojančia ekipa. Šio sezono pagrindinis tikslas – tapti MKL čempionato nugalėtojais.