Balandžio mėnesį Moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionatas pagavo didžiulį pagreitį. Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) komandos sužaidė daugybę rungtynių, kuriose buvo iškovotos pergalės ir užfiksuoti puikūs individualūs pasirodymai. VKM išrinko naudingiausius auklėtinius vaikinų ir merginų grupėse.

Rinkimuose atsižvelgta ne tik į asmeninius rodiklius, bet taip pat, kaip sekėsi naudingiausiojo žaidėjo ir žaidėjos komandai. VKM partneriai „Citysport“ laimėtojams padovanojo 50 eurų vertės dovanų kuponus, kuriuos naudingiausieji galės išnaudoti „Nike“ sportinių prekių parduotuvėse.

Šiame straipsnyje pristatome geriausią balandžio mėnesio VKM merginų grupės krepšininkę Augustę Kerulytę, o kitoje dalyje supažindinsime, kuris VKM žaidėjas ryškiausiai žibėjo vaikinų čempionate.

Vilniauskm.lt nuotr.

Merginų grupės MVP – Augustė Kerulytė

Puikiai šį sezoną MKL U14 mergaičių amžiaus grupėje žaidžia „VKM-I“ komanda, kuri per 6 turus iškovojo visas pergales ir yra vienvaldė čempionato lyderė.

Per balandžio mėnesį trenerio Gitauto Kievino auklėtinės laimėjo 4 mačus, įskaitant ir dvikovą su vienomis iš pirmenybių favoričių „V.Knašiaus KM“ krepšininkėmis. Šiame susitikime mačo nugalėtojas sprendėsi rungtynių pabaigoje, o pergalę atnešė Gintės Vaičiūnaitės taiklus tritaškis.

Pastarosiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė Augustė Kerulytė, kuri pelnė 14 taškų. Visą balandžio mėnesį Augustė per rungtynes vidutiniškai rinko po beveik 11 taškų ir atkovojo po 6 kamuolius. Subalansuotoje Gitauto Kievino komandoje tai yra vienas geriausių rezultatų tarp visų žaidėjų.

Su Vilniauskm.lt svetaine nuotoliniu būdu bendravusi balandžio mėnesio MVP Augustė Kerulytė pasidalino mintimis apie komandos demonstruojamą žaidimą ir tikslus.

Paskutinėse rungtynėse žaidėte prieš vienas čempionato favoričių „V.Knašiaus KM“ krepšininkes, o mačas baigėsi pergalingu Gintės Vaičiūnaitės metimu. Kaip matote, kokios buvo pagrindinės pergalės priežastys?

– Manau, kad pagrindinės pergalės priežastys buvo komandinis žaidimas ir komandos atmosfera. Viena kita pasitikime, o tai leidžia žaidėjoms jaustis užtikrintai kritiniu momentu.

„VKM-I“ komanda šį sezoną dar nėra patyrusi nei vieno pralaimėjimo. Kokios yra šios ekipos stipriosios pusės?

– Taip yra, nes neturime vienos lyderės. Visos žaidėjos yra integruojamos į žaidimą, žaidžiame kaip komanda, o ne po vieną. Būtent dėl šios priežasties esame nenuspėjama ekipa. Kiekvienas rungtynes galime demonstruoti kitokį žaidimą ir išnaudoti skirtingų žaidėjų individualias stiprybes.

Mkl.lt nuotr.

– Kaip sekėsi karantino metu išlaikyti sportinę formą ir kaip atrodė visas jūsų treniruočių procesas?

– Karantino metu išlaikyti gerą fizinę formą išties buvo sunku, bet vyko nuotolinės treniruotės, taip pat dirbau individualiai, todėl fizinis aktyvumas buvo palaikomas. Kiekvieną dieną išeidavau bent pasivaikščioti į miškelį, o grįžusi namo dirbdavau ties raumenų stiprinimu.

Esate dalyvavusi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) rengtame projekte „Talentų karta“. Kaip vertinate šią iniciatyvą ir galbūt galite pasidalinti patirtais įspūdžiais?

– Dalyvavimas talentų kartoje buvo labai gera patirtis, suvažiuodavo geriausi treneriai bei geriausios žaidėjos. Iš šio projekto pasisėmiau daug žinių ir patirties, o tai dabar stengiuosi panaudoti aikštelėje. Būti pakviestai į tokį projektą yra tikrai labai didelė garbė, esu dėkinga treneriams, kurie suteikė tokią galimybę. Manau, kad ši iniciatyva yra labai naudinga jaunosioms krepšininkėms, nes suteikia puikią galimybę tobulėti.

– „VKM I“ komandą treniruoja Gitautas Kievinas, kuris yra ir Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ ekipos vyriausiasis treneris. Kaip sekasi perprasti ir įgyvendinti šio krepšinio specialisto idėjas aikštelėje?

– Perprasti trenerio įdėjas iš pradžių buvo sunku, nemeluosiu, bet įvertinant tai, kad Gitautas Kievinas yra puikus treneris sunkumai ilgai nesitęsė. Niekada nesu sutikusi labiau kūrybingo trenerio – G.Kievino įdėjos ir aikštelės supratimas mane žavi. Labai džiaugiuosi turėdama tokį trenerį.

Gal turite savo mėgstamą krepšininkę, kurios žaidimas jums ypač patinka?

– Mėgstamiausios krepšininkės aš neturiu, nes kiekviena turi savų pliusų ir minusų, iš kurių aš mokausi.

Ar sekate, kaip sekasi VKM komandoms kitose amžiaus grupių MKL čempionatuose?

– Taip, domiuosi, palaikau visas VKM komandas. Vykstant rungtynių transliacijoms visada pasižiūriu, pasidomiu.

Kokius tikslus šiame sezone keliate sau ir komandai?

– Kiekvienoms rungtynėms keliame skirtingus ir individualus tikslus. Nežiūrime toli į priekį ir stengiamės laimėti kiekvieną mačą.