Prieš sugriežtinant karantino sąlygas, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas sudėtingomis sąlygomis gyvenantiems Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) auklėtiniams įteikė Citysport dovanas.
„Mes su Vilniaus krepšinio mokykla esame partneriais jau keletą metų. Visada palaikome krepšinį, bendradarbiaujame su jaunąja karta ir inicijuojame įvairius projektus. Siekiame, kad Lietuvoje užaugtų dar viena talentų karta, todėl prisidedame prie kylančių talentų gerovės. Šiandien turime karantiną ir labai daug apribojimų – neveikia sporto klubai, nevyksta vaikų užimtumo būreliai, tačiau svarbu neapleisti sporto ir atrasti būdų, kaip išlikti fiziškai aktyviems“, – įteikdama krepšinio batelius VKM auklėtiniams linkėjo Citysport atstovė Milda Monstavičiūtė.
Po susitikimo su VKM krepšininkais Vilniaus vicemeras V. Benkunskas rado laiko atsakyti į kelis Vilniauskm.lt svetainės klausimus.
– Galite trumpai pristatyti šią akciją, kuri prisideda prie sportuojančių vaikų gerovės?
– Kalėdos yra toks metas, kai dalinamės gerumu ir vienas kito rūpesčiu. Labai džiugu, kad Vilniaus krepšinio mokyklos bendruomenė, kuri yra didelė ir plati, savo tarpe turi tradiciją – atrankos būdu kelis vaikus pasveikinti su šventėmis, padovanoti jiems prasmingų dovanų, kurios gali padėti sportuoti ir taip parodyti dėmesį ir gerumą. Taip parodoma, kad bendrystė yra svarbu, bendruomeniškumas yra svarbu ir lygiai taip pat sportas yra svarbu. Tokios iniciatyvos tikrai puošia tiek bendruomenę, tiek suteikia daug laimės ir džiaugsmo sportuojantiems vaikams.


– Galbūt pats domitės Moksleivių krepšinio lygos čempionatais, sekate Vilniaus krepšinio mokyklos komandų pasirodymus?
- Man dažniausiai tenka apsilankyti apdovanojimų ceremonijose, kur apdovanoju prizininkus ir nugalėtojus. Vilniaus krepšinio mokykla turi gilias tradicijas laimint čempionatus įvairiose amžiaus grupėse. Dar džiugiau, kad iš tų sportuojančių vaikų užauga profesionalai, kurie žaidžia ir garsina pagrindinę miesto komandą Vilniaus „Rytą“. To ir norėčiau palinkėti, kad vilniečiai vaikai aktyviai sportuotų, žaistų krepšinį ir galiausiai turėtų tikslą bei svajonę žaisti savo miesto komandoje ir taip garsintų savo miestą.
– Kuriais nuveiktais darbais Vilniaus miesto sporto srityje džiaugiatės labiausiai, ypač kalbant apie jaunimo sportą?
– Vilnius, kaip didžiausias miestas, turintis didžiausią potencialą, turi pasiūlyti kuo daugiau sporto infrastruktūros. Paskutinius kelis metus ta linkme ir dirbame – stengiamės kurti sporto infrastruktūrą, kuri galėtų aptarnauti kuo daugiau sportuojančių vaikų. Šiuo atveju galime pasidžiaugti, kad 2020 m., net ir per visus karantinus ir kitus pandemijos rūpesčius, tikrai nemažai padarėme sporto infrastruktūros plėtroje – statėme daug sporto aikštynų tiek lauke, tiek viduje. Dar daugiau planų turime 2021 metams ir tikimės, kad tą galėsime įgyvendinti. Mūsų tikslas yra padaryti, kad tos sąlygos sportuoti būtų geros, o sportuojančių tikslas turėtų būti sunkiai dirbti, tobulėti ir nugalėti.
– Kaip vertinate Vilniaus jaunimo krepšinio sistemą?
– Vaikams yra sukurtos geros galimybės nuo pat pamatinių laiptelių kilti link profesionalaus krepšinio. Turime geriausias sporto mokyklas, turime geriausius specialistus trenerius, kurie ten dirba. Turime ir komandą, kuri turėtų būti siekiamybė vaikams.
– Ar pats esate lankęs sporto mokyklą, užsiiminėjęs kokia nors sporto šaka?
– Esu lankęs tą patį krepšinį, kai mokiausi mokykloje. Turiu ir liūdną patirtį – trauma mane sustabdė nuo krepšinio. Turėjau kelio raiščių traumą, kuri dabar jau neleidžia aktyviai pasistumdyti krepšinio aikštelėje. Sportuoju ir kitas sporto šakas, kurias man sveikata leidžia, aktyviai leidžiu laisvalaikį sporto salėse.
– Ko palinkėtumėte jauniesiems krepšininkams ateinančiais metais?
– Palinkėčiau, visų pirma, išlikti sportiškiems ir sveikiems, kas yra labai aktualu šiandieniniame pasaulyje. Sportas tikrai gali mums padėti išlikti sveikiems ir jaustis laimingiems.