​Baigėsi lapkričio mėnesio pradžioje startavę 2020 metų geriausiųjų Lietuvos krepšininkų rinkimai – „EMSI Krepšinio namų apdovanojimai 2020“. Rinkimai buvo rengiami jau 13-ąjį kartą. Sulaukta beveik 52 000 krepšinio gerbėjų balsų (51 658).

​2022 metų Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynių tarp Lietuvos ir Danijos rinktinių ilgosios pertraukos metu buvo pagerbta pirmoji grupė rinkimų laureatų, tarp kurių pateko ir net keturi Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) auklėtiniai.

​Merginų iki 18-os metų amžiaus grupėje (U18) 2020-ųjų geriausia žaidėja tapo 17-metė VKM sistemos išauginta 166 cm ūgio gynėja Audronė Zdanevičiūtė. Paskutinį sezoną Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) žaidžianti jaunoji krepšininkė yra ir Lietuvos moterų krepšinio lygos lyderės Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandos narė, o neseniai (lapkričio 12 d.) debiutavo ir šalies moterų nacionalinės rinktinės gretose dvikovoje su Serbija.

​E.Petriko nuotr.
​E.Petriko nuotr.

​​„Kažkaip nelabai tikėjausi laimėti, nes Urtė Čižauskaitė taip pat yra labai gera ir pajėgi krepšininkė, todėl galvojau, kad šiemet geriausia bus ji. Žinoma, giliau širdyje tikėjau, kad galiu ir aš, nes aš tikrai žinau, jog esu gera žaidėja. Tai reiškia, kad nesusilpnėjau, vis dar esu gera ir žmonės manimi tiki“, – savo triumfą rinkimuose paaiškino A. Zdanevičiūtė.

​Šioje amžiaus grupės vaikinų kategorijoje rinkimus laimėjo dar vienas VKM auklėtinis Augustas Marčiulionis.

​Marčiulionis praėjusį birželį baigę Vilniaus krepšinio mokyklą ir pasirašė profesionalo sutartį su Vilniaus „Ryto“ klubu. Ir čia pripažinimas netruko ateiti. Rugsėjo 19 d. tvirto charakterio ir bebaimis gynėjas jau debiutavo Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Šiomis dienomis A. Marčiulionis buvo pakviestas ir į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę Europos čempionato atrankos kovoms su danais ir belgais.

​MKL nuotr.
​MKL nuotr. 

„Žinoma, visada malonu, kai įvertina ir apdovanoja, bet, aišku, ties tuo nereikia susikoncentruoti. Laimėjau, malonu, bet reikia dirbti toliau. Apie mane, kaip žaidėją, tai dar nieko nepasako. Žinoma, malonu, kai įvertina“, – apie rinkimus sako A. Marčiulionis, kuris ateityje turi galimybę žaisti ir pajėgiausioje pasaulyje NBA lygoje.

​Antrojoje vietoje U18 amžiaus grupėje liko dar vienas VKM auklėtiinis Ąžuolas Tubelis, šiuo metu ginantis Arizonos universiteto garbę Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

​Merginų iki 20-ies metų grupėje (U20) geriausia Lietuvos krepšininke buvo išrinkta 19-metė 193 cm ūgio buvusi VKM auklėtinė Justina Miknaitė. Lengvosios krašto puolėjos pozicijoje rungtyniaujanti „Kibirkšties-MRU“ klubo atstovė negailėjo gerų žodžių savo pirmiesiems treneriams, tarp kurių ir VKM trenerė Jūratė Cicėnienė.

​FIBA nuotr.
​FIBA nuotr.

„Manau, kad kiekvienas toks įvertinimas kažką duoda krepšininkei. Tai tikrai paskatins mane judėti į priekį, siekti savo tikslų ir kilti į aukščiausią lygį. Aš manau, kad prie pergalės rinkimuose prisidėjo visi treneriai, kurie dirbo su manim anksčiau. Tiek Jūratė Cicėnienė, tiek Rolandas Radvila ir visi kiti. Manau, kad tai yra visų indėlis“.

​Sakoma, kad krepšinis yra toks žaidimas, kurį lietuviai moka žaisti visais įmanomais būdais. Olimpinėse žaidynėse Lietuva gali turėti ir trijulių krepšinio (3×3) rinktinę, kurios vienas lyderių būtų dar vienas VKM absolventas Darius Tarvydas.

​FIBA nuotr.
​FIBA nuotr.

Jis ir tapo geriausiu šios krepšinio atmainos žaidėju Lietuvoje 2020-aisiais. 29 metų 199 cm ūgio D. Tarvydas, kuris yra kilęs iš Švenčionėlių, FIBA pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį (drauge su Ignu Vaitkumi, Vytautu Šulskiu ir Gintautu Matuliu).

​„Visų pirma norėčiau padėkoti fanams, kurie mane palaikė ir balsavo. Tikrai dėkui, Jums. Manau, kad tai daug ką reiškia. Norėčiau dalyvauti olimpinėje atrankoje ir galvoju apie tai. Tikiuosi, kad šis įvertinimas man suteiks pliusų dalyvauti olimpinėje atrankoje ir atstovauti Lietuvai“, – savo ryžto neslėpė Jonavos „Cbet” komandos puolėjas, šį sezoną rungtyniaujantis NKL pirmenybėse.

Lietuvoje mūsų šalies jaunimą kasdien ugdo šimtai krepšinio trenerių. Esame laimingi, kad Krepšinio namų ir EMSI organizuotuose apdovanojimuose buvo įvertinti ir VKM treneriai. Edvinas Justa ir Šarūnė Valinskaitė pateko tarp 3 geriausių Lietuvos jaunimo trenerių!​