​MKL Žvaigždžių dienoje Vilniaus krepšinio mokyklos gretos didėja! Šiandien Kaune vyko 3×3 turnyro atranka, kurioje puikiai pasirodė Vilniaus krepšinio mokyklos jaunieji krepšininkai ir krepšininkės! Lietuvos krepšinio mokyklų deleguotos merginų ir vaikinų rinktinės kovojo dėl patekimo į pagrindinį LIDL – MKL Žvaigždžių dienos renginį, kuris vyks Kovo 1-ąją dieną. Vaikinai laimėjo visus mačus ir užtikrintai iškovojo bilietą į Kėdainius, o merginos pademonstravo kovingumą ir nusileido tik atrankos favoritėms.

Kiekvienos komandos sudėtyje turėjo būti po vaikų, jaunučių ir jaunių amžiaus grupės atstovą. Vilniaus krepšinio mokyklos garbę gynė merginos Saulė Pauplytė, Laura Lėliūtė ir Ugnė Janulevičiūtė. Vaikinų ekipą sudarė Augustinas Buivydas, Benas Hofšteteris ir Rokas Jaseliūnas.

MERGINŲ PASIRODYMAS

​Pirmosiose atrankos turnyro rungtynėse VKM merginos žaidė prieš Alytaus SRC krepšininkes. Labai atkaklioje kovoje rezultatas svyravo tai į vienos, tai į kitos komandos pusę, tačiau po pratęsimo 7-5 pergalę iškovojo Dzūkijos atstovės.

Antrajame susitikime mūsiškės pademonstravo garbingą žaidimą. Prieš mačą susižeidusi Kėdainių SC komandos žaidėja negalėjo tęsti turnyro, todėl pastaroji ekipa liko mažumoje. Vilnietės nusprendė išlyginti krepšininkių skaičių aikštelėje ir žaidė su pakeitimu (2×2). Nuo pat rungtynių pradžios persvarą įgijusi VKM komanda ją išlaikė iki pabaigos ir laimėjo rezultatu 9-6.

Ketvirtfinalyje laukė Panevėžio SC krepšininkių išbandymas, kurios užtikrintai įveikė grupių etapą. Turnyro favoritėms mūsiškės priešinosi pirmoje susitikimo dalyje, kai nei viena ekipa neįgijo apčiuopiamos persvaros. Vėliau varžovės itin gerai pataikė iš tritaškio zonos ir šventė pergalę rezultatu 10-17.

Vilniaus krepšinio mokyklos merginos šiame turnyre pralaimėjo tik dviem į finalą patekusioms komandoms.

VAIKINŲ PASIRODYMAS

VKM vaikinai startavo rungtynėmis prieš KA „Saulė“ komandą. Mačas buvo labai atkaklus, fiziškas ir kovingas. Abi ekipos negailėjo jėgų viso susitikimo metu ir ėjo koja kojon. Pabaigą sėkmingai sužaidę vilniečiai įsirašė pirmąjį tašką pranokdami šiauliečius rezultatu 13-12.

Antrosios rungtynės klostėsi lengviau. Iš karto kontrolę į savo rankas perėmusi VKM komanda nugalėjo Jonavos KKSC komandą rezultatu 14-8.

Atkrintamosios varžybos didesnių problemų mūsiškiams nesukėlė. Ketvirtfinalyje laukė Alytaus SRC komanda, tačiau ir jai nepavyko rimčiau pasipriešinti vis geresnį žaidimą demonstravusiems VKM atstovams. Rokas Jaseliūnas prasiveržimais draskė varžovų gynybą ir komanda šventė pergalę 16-9.

Pusfinalyje tiek VKM, tiek Kauno KM „Žalgirio“ komandą slėgė nedidelė įtampa, nes mačo nugalėtojai gavo tiesioginį bilietą į Žvaigždžių dieną. Krepšinis buvo nerezultatyvus, tačiau visiškai varžovus gynyboje surakinę vilniečiai triumfavo rezultatu 10-5 ir Kėdainiuose finale susikaus su Panevėžio SC krepšininkais.

VKM vaikinų komandos žaidėjas Benas Hofšteteris džiaugėsi pasiektu rezultatu ir demonstruotu žaidimu: „Pirmą kartą tokios sudėties rungtyniavome, tačiau nereikėjo daug laiko, kad pajaustame vienas kitą aikštelėje, greitai susižaidėme. Per treniruotes dažnai pratimai yra paremti 3×3 krepšinio elementais ir čia jie pravertė. Niekada nesu dalyvavęs MKL žvaigždžių dienoje, todėl labai laukiu ir džiaugiuosi.“

Iš viso atrankoje dalyvavo 19 komandų (7-merg., 12-vaikin.), o kelialapius į Kėdainius iškovojo po 2 stipriausias merginų ir vaikinų ekipas. Šventės organizatoriai nurodo, kad patekusieji pagrindinio renginio metu kausis dėl prizų bei turės galimybę sužaisti parodomąsias rungtynes prieš Lietuvos 3×3 vyrų krepšinio rinktinę, kuri jau visai greitai, kovo viduryje, Indijoje kovos dėl istorinės galimybės patekti į Olimpines žaidynes!