​Praėjusį savaitgalį Vilniuje įvyko BBBL U13 berniukų čempionato C grupės turas. Į sostinę susirinko 15 komandų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos ir Baltarusijos. Dvi ekipos gynė Vilniaus krepšinio mokyklos garbę – VKM 2007 ir VKM II 2007. Buvo iškovota skambių pergalių, netrūko atkaklių, įtemptų rungtynių, abi komandos įgijo naudingos patirties.

VKM 2007 pasirodymas

VKM 2007 komanda, treniruojama Tomo Tarasevičiaus, sužaidė ketverias rungtynes ir iškovojo tris užtikrintas pergales.

Pirmajame susitikime su Tartu „SE United/Raidor 2007“ rimtesnio pasipriešinimo vilniečiai nesulaukė ir tvirtai kontroliavo žaidimą. Tomo Tarasevičiaus auklėtiniai prasidėjus rungtynėms šovė į priekį ir užtikrintai laimėjo rezultatu 80-31.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Daniel Lavrinovich, pelnęs 17 taškų. Gabrielius Mažeikis pridėjo 12.

​Tą pačią dieną VKM 2007 žaidė prieš kitą Estijos komandą – „Rakvere“. Žaidimo eiga klostėsi panašiai kaip pirmajame susitikime.

Visuose kėliniuose vilniečiai įrodė savo pranašumą, o rungtynės baigėsi rezultatu 79-38. Vilniečių lyderiai Daniel Lavrinovich ir Gabrielius Mažeikis pelnė atitinkamai 14 ir 12 taškų. Jiems puikiai talkino Algimantas Smolskas, pridėjęs 10.

​Antroji turo diena VKM I prasidėjo atkakliomis rungtynėmis su „CSKA 2007″ komanda. Turnyrinės lentelės kaimynai tik patvirtino, kad yra viena kitos vertos komandos. Mūsiškiai gerai startavo ir po pirmojo kėlinio turėjo nedidelę persvarą 14-10. Po didžiosios pertraukos svečiai iš Rusijos persvėrė rezultatą į savo naudą, o mačo pabaigoje sėkmė buvo „CSKA“ pusėje – jaunieji krepšininkai džiaugėsi pergale 47-51.

Šiame mače Gabrielius Mažeikis ir Jonas Skramtai pelnė po 10 taškų.

Mūsiškiai reabilitavosi paskutinėse savo turo rungtynėse prieš latvių „Madona 2007“ ekipą, kuriuos sutriuškino rezultatu 77-28. Į pergalę vilniečius vedė Vytautas Meškėla ir Daniel Lavrinovich, pelnę atitinkamai 14 ir 13 taškų.

VKM II 2007 pasirodymas

VKM II ekipos BBBL U13 berniukų čempionato turas Vilniuje startavo kovingomis rungtynėmis su „Rakvere“ komanda.

Svečiai iš Estijos mačą pradėjo agresyviai ir spausdami varžovus susikūrė persvarą bei po dviejų kėlinių buvo priekyje 23-12.

​Mūsiškiai nenuleido rankų ir po ilgosios pertraukos grįžo su dviguba energija. Rungtynių pabaigoje VKM II komandai, vadovaujamai Ryčio Anskaičio, pavyko sumažinti deficitą iki dviejų taškų, tačiau keli sėkmingi epizodai leido estams atitrūkti ir iškovoti pirmąją pergalę rezultatu 42-33.

Antrasis tos pačios dienos mačas vyko prieš „Cēsis/Limbaži 2007“ komandą iš Latvijos. Kertinis šių rungtynių kėlinys buvo trečiasis, kai svečiai padvigubino savo persvarą ir prasidėjus ketvirtajam pirmavo 50-33. Likusi rungtynių dalis buvo apylygė, vilniečiams nepavyko surengti spurto ir mačas baigėsi rezultatu 41-60.

VKM II gretose labiausiai išsiskyrė Algirdas Marcinkus, pelnęs 8 taškus, Gustavas Vingrys pridėjo 7.

​Šeštadienį Ryčio Anskaičio ekipos laukė susitikimas su „CSKA 2008“ jaunaisiais krepšininkais. Mačas buvo labai įtemptas, kovingas, paremtas kieta, agresyvia gynyba – abi komandos laimėjo po du kėlinius, tačiau vėl trečiajame ketvirtyje nežymią persvarą įgiję svečiai laimėjo rungtynes 29-35.

Vėliau laukė pogrupio lyderių išbandymas – „Tsmoki 2007” komanda, kuri per 15 sužaistų rungtynių yra iškovojusi 14 pergalių. Mačo pradžioje svečiai iš Baltarusijos pateisino lyderių statusą ir po pirmojo kėlinio pirmavo 21-13. Likusias rungtynes VKM II lygiai kovojo su pogrupio favoritais, per kitus tris kėlinius pranašumas beveik neišaugo ir „Tsmoki 2007” laimėjo mačą 63-52.

Vilniečių gretose labiausiai išsiskyrė Airidas Bajus pelnęs 10 taškų.

VKM II 2007 komanda uždarė BBBL U13 berniukų čempionato turą Vilniuje, kur paskutiniame mače susitiko su Tartu ekipa iš Estijos.​

​Rungtynių rezultatas neatspindi aikštelėje vykusios kovos. Estai visas rungtynes laikėsi priekyje, tačiau mūsiškiai nenuleido rankų ir po trijų kėlinių atsiliko vos 4 taškais. Paskutiniame ketvirtyje daugiau jėgų išsaugoję svečiai surengė spurtą ir laimėjo rungtynes rezultatu 42-59.

Vilniečių treneris Rytis Anskaitis buvo patenkintas komandos atsidavimu ir džiaugėsi įgyta patirtimi: „Mums pritrūko truputį sėkmės, mažų detalių – atsikovoto kamuolio, sustabdyto varžovų išpuolio. Šis turnyras parodė, kad reikia išmokti žaisti rungtynių pabaigas. Vietiniuose čempionatuose rungtynių nugalėtojas greičiau išsisprendžia, o BBBL turnyre visi mačai yra atkaklūs. Noriu pagirti komandą už demonstruotą agresyvumą. Paskutinės rungtynės patiko labiausiai, nes esame žaidę prieš Estijos ekipą seniau ir tada neturėdavome jokių šansų. Viso turo pasirodymas rodo, kad tobulėjame ir judame gera linkme.“

Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė Arminas Tunaitis, pelnęs 11 taškų. Airidas Bajus pridėjo 7.

Komandų sudėtis, rungtynių tvarkaraščius, turnyrines lenteles ir kitą informaciją galite rasti: http://bbbl.info/league/u13/