Vilniaus miesto krepšinio mokyklos delegacija sausio 17-20 dienomis dalyvavo „NBA Basketball Schools – 2023, Paris Game Experience”.

Tai Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) vykdomas projektas, kurio vienas iš renginių šiais metais vyko Prancūzijoje, Paryžiaus mieste.

Vilniaus miesto krepšinio mokyklą atstovavo mūsų treneriai Edvinas Justa ir Gitautas Kievinas, renginius ir projektus administruojančios mokyklos darbuotojos bei 6 mokyklos jaunieji krepšininkai:

  • Titas Lavrinovič (Treneris: E. Justa)
  • Matas Šiškauskas (Treneris: E. Justa)
  • Artūras Vilutis (Treneris: Vytenis Tupčiauskas)
  • Danielė Paunksnytė (Treneris: G. Kievinas)
  • Rusnė Utkaitė (Treneris: G. Kievinas)
  • Venessa Kaukenas (Treneris: G. Kievinas)

Treniruotes vaikams vedė ir patirtimi su treneriais dalijosi buvęs NBA komandos Šarlotės „Hornets“ vyriausiasis treneris James‘as Borrego, NBA ir WNBA rungtyniavę žaidėjai Ian Mahinimi, Naphessa Collier ir Mickael Pietrus.

Išvykos metu, vaikai ir treneriai turėjo treniruotes, kuriose įgijo neįkainojamos patirties, praplėtė akiratį, dalinosi savo žiniomis ir patirtimi bei atvėrė naujas galimybes tolimesniems bendradarbiavimo projektams.

Treneris E. Justa džiaugėsi unikalia patirtimi ir atkreipė dėmesį į kitokią darbo specifiką: „Tai buvo labai įdomi patirtis, kadangi treniruočių metu buvo pademonstruota kiek kitoks darbo pobūdis nei mums įprasta. Mokyklos auklėtiniai turėjo galimybę save palyginti kitų šalių žaidėjų kontekste, pamatė pranašums ir taisytinas detales,“ – teigė E. Justa. Savo ruoštu treneris G. Kievinas akcentavo krepšinio suvokimo įvairovę tiek vaikams, tiek treneriams: „Vaikai ir treneriai pamatė kitokią krepšinio filosofiją, susipažino su kitais savo srities specialistais ir jų taikomomis darbo metodikomis. Manau, jog tai yra labai naudinga ir dabar svarbiausia, kad tiek vaikai, tiek treneriai sukauptą patirtį taikytų treniruočių procese bei dalintųsi tuo su savo draugais ir kolegomis. Tokio aukšto lygio projektai yra visokeriopa nauda mūsų organizacijai, ačiū Vilniaus miesto krepšinio mokyklai už pasitikėjimą ir suteiktą galimybę.“

Kelių dienų stovykloje dalyvavę vaikai vieningai sutiko, jog tokios patirtys yra unikalios ir labai naudingos: „Įspūdžiai iš tiesų labai smagūs – kiekvieną treniruotę susipažindavome su skirtingais NBA krepšininkais, kurie ne tik padėdavo treniruočių procesuose, tačiau ir išsamiai papasakodavo apie savo karjeras, jų kelią krepšinyje bei išskirdavo svarbiausius dalykus, siekiant būti profesionalu šioje srityje. Treniruočių procesuose akcentuodavome komandinio krepšinio elemantus, nemažai dėmesio skyrėme individualioms detalėms krepšinio aikštelėje. Džiaugiuosi ir esu dėkinga, jog turėjau galimybę dalyvauti tokiame projekte,“- sakė D. Paunksnytė.

NBA projektą Vilniaus miesto krepšinio mokykloje kuruojančios Eglė Jucevičiūtė ir Sandra Mockutė teigia, jog tokia patirtis motyvuoja panašaus pobūdžio renginius perkelti ir į Lietuvą: „Matyti, kaip dirba aukščiausio lygio organizacijos yra nuostabu. Tai buvo neįkainojama patirtis susipažįstant su kitomis „NBA Basketball Schools“ programą vykdančiomis mokyklomis ir jų vadovais, kurių šį kartą buvo iš Šveicarijos, Jungtinių Arabų Emiratų, Kuveito, Italijos ir Danijos. Nuolatos siekiame organizuoti vis įdomesnius ir sklandesnius renginius, todėl turime naujų tikslų ir ambicijų, kurias bandysime įgyvendinti Lietuvoje.“