​Šiandien Vilniaus krepšinio mokykloje Jonas Valančiūnas kartu su knygos autoriumi Linu Kunigėliu VKM auklėtinių apsuptyje pristatė jaunimui skirtą knygą „Su kamuoliu – paskui svajonę“.

Knygoje pasakojama apie J.Valančiūno kelionę profesionalaus krepšinio link, atsiradusius iššūkius bei sunkumus siekiant savo tikslo.

Kaip L.Kunigėlis teigia, knygoje gausu krepšininko artimos aplinkos pasakojimų ir istorijų iš tuometinio Valančiūno gyvenimo etapo.

Po pristatymo Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai turėjo galimybę pabendrauti su vienu garsiausiu Lietuvos krepšininkų ir uždavė jam galybę klausimų. Jonas su kiekvienu norinčiu nusifotografavo bei išdalino daugybę parašų

J.Valančiūnas papasakojo, kada pradėjo lankyti krepšinį, į kokius krepšininkus lygiavosi, atskleidė, prieš ką sunkiausia žaisti ir užakcentavo, kad visada reikia sunkiai dirbti, stengtis nuolat tobulėti visų pirma dėl savęs ir nesižvalgyti kitur:

„Pirmiausiai tapkite savimi. Darbas yra viskas, o charakteris ir talentas padės eiti savo keliu“– teigė krepšininkas.

Pagrindinė šios knygos žinutė ir idėja yra skatinti jaunimą eiti teisingu – doros – keliu bei siekti savo tikslų, kad ir ką bedarytum.