​Vilniaus krepšinio mokykloje rugsėjo 15 d. 15 val. vyks knygos apie Joną Valančiūną pristatymas, kuriame dalyvaus ir pats krepšininkas.

​Knyga „SU KAMUOLIU – PASKUI SVAJONĘ” skirta jaunimui ir pasakoja apie VKM auklėtinio, o dabar vieno garsiausių Lietuvos krepšininko vaikystę, jaunystę ir paauglystę.

„Knygoje bus galima sužinoti tam tikrų dalykų, kurių Jonas iki šiol nebuvo viešinęs – koks jis buvo mokykloje, koks buvo namuose, kaip mama jį augino, kokius „zbitkus” krėtė mokykloje. Tai bus knyga, skirta kiekvienam vaikui, kiekvienam paaugliui: norime parodyti, kad visiems tokios situacijos nutinka, visi tą patį jaučia. Keičiasi kartos, bet problemos, su kuriomis susiduria bręstantis jaunimas, nelabai keičiasi,“ – pasakojo knygos autorius Linas Kunigėlis.

Pažymima, kad tėvams taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į šią knygą: „Rodant tokius pavyzdžius, kokį mes matome Jono asmenyje, galima padėti paaugliui, kai jis atsiduria savęs paieškose, kai atsiranda įvairių pagundų. Aš pats prisimenu save paauglystėje – tiek visko norėdavosi išbandyti ir atrodydavo, kad tėvai nieko nesupranta. O dabar, kai esi suaugęs, supranti, kad – nė velnio. Geri pavyzdžiai turėtų įkvėpti,” – teigė L.Kunigėlis.

2017 metų gegužę J. Valančiūnas įkūrė savo vardo paramos fondą, o jau po pusantrų metų netoli jo lankytos Vilniaus krepšinio mokyklos, Birželio 23-iosios gatvėje, duris atvėrė ir paauglių dienos namai „Išvien“.

Be edukacinės naudos visiems Lietuvos paaugliams ir jų tėvams, ši knyga suteiks ir finansinę naudą dienos namams „Išvien“ – dalis gautų pajamų už knygos pardavimus keliaus į JV paramos fondo sąskaitą.

Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai galės užduoti klausimus Jonui Valančiūnui ir Linui Kunigėliui, o vėliau visi kartu sudalyvaus baudų metimo konkurse.

Kviečiame apsilankyti knygos „SU KAMUOLIU – PASKUI SVAJONĘ” pristatyme.