Didžiausią patirtį sostinėje turinti Vilniaus krepšinio mokykla šiemet į jaunimo rinktines delegavo net 17 savo auklėtinių, o tai yra ryškiai pirmas rezultatas sostinėje ir antras Lietuvoje. Tarp septynių jaunimo rinktinių šiemet nebuvo nei vienos, kurioje nešmėžuotų bent viena VKM auklėtinio pavardė.

„Mes orientuojamės į kokybę ir šie skaičiai tai akivaizdžiai parodo. Galbūt, kažkam tai nepatinka, bet tai jų problemos. Kalbėkime faktais“, – apie šių metų derlių sakė VKM direktorius Vytenis Tupčiauskas.

Sėkmingiausiai ši vasara susiklostė Audronei Zdanevičiūtei, kuri su merginų U-16 rinktine šią vasarą iškovojo sidabro medalius. Nuostabią sportinę formą demonstravusi šešiolikmetė grįžusi į Lietuvą pademonstravo darsyk pademonstravo savo fenomeną – Lietuvos moterų krepšinio lygos rungtynėse pelnė 37 taškus bei pasiekė lygos rekordą.

Šią vasarą praktiškai be poilsio žaidusi A.Zdanevičiūtė atstovavo ir U-18 rinktinei, kuriai sekėsi prasčiau ir ji į stipriausių aštuntuką nepateko. Atstovavimu dviem rinktinėms gali pasigirti ir septyniolikmetė Justina Miknaitė. Ji šią vasarą praleido ir su U-18, ir su U-20 geriausiomis šalies merginomis. Tarp dvidešimtmečių buvo ir dar dvi VKM auklėtinės – Eglė Zabotkaitė ir Dalia Donskickytė.

Du mokyklos krepšininkai Simas Jarumbauskas ir Domantas Vilys vasarą iš Graikijos su vaikinų U-19 rinktine iškovojo ketvirtąją vietą. Apmaudžiai lietuviams susiklostė dvikova dėl bronzos, kuri buvo pralaimėta bendaamžiams iš Prancūzijos.

Į vyrų krepšinį besibeldžiantys Tadas Vaičiūnas, Justinas Leganovič ir Paulius Poška atstovavo U-20 rinktinei, auksinė ketveriukė – Augustas Marčiulionis, Ąžuolas Tubelis, Ernestas Naruševičius ir Adas Šimonis – U-18 rinktinei, o Emilis Butkus siekė pergalių su U-16 komanda.

„Noriu pabrėžti, kad toks mūsų auklėtinių kvietimas į rinktines nėra atsitiktinis. Šias pozicijas mes stabiliai išlaikome daug metų“, – sakė V.Tupčiauskas.

Lietuvoje už Vilniaus krepšinio mokyklą daugiau žaidėjų (24) rinktinėms parengė tik Kauno KM „Žalgiris“. Klaipėdos V.Knašiaus krepšinio mokykla delegavo 13 žaidėjų.

Mokyklų (akademijų) atstovavimas 2019 m. Lietuvos rinktinėse

1. Kauno krepšinio moklykla „Žalgiris“ – 24

2. Vilniaus krepšinio mokykla – 17

3. Klaipėdos Vl.Knašiaus krepšinio mokykla – 13

4. Šiaulių krepšinio akademija „Saulė“ – 6

5. Alytaus sporto ir reakreacijos centras – 5

6. Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras – 5

7. Vilniaus Sostinės krepšinio mokykla – 3

8. Kauno krepšinio mokykla „Tornado“ – 2

9. Plungės sporto ir rekreacijos centras – 2

10. Kauno krepšinio mokykla „Perkūnas“ – 2

11. Šilutės sporto mokykla – 1

12. Jonavos kūno kultūros ir sporto centras – 1

13. Marijampolės žaidimų sporto mokykla – 1

14. Š.Marčiulionio krepšinio akademija – 1

15. Sporto klubas „Visi kartu“ – 1

Iš viso: 84