Praėjusią savaitę praūžė vyriausiųjų vaikinų finalo ketvertas, o šį savaitgalį visas dėmesys mergaitėms ir U14 mergaičių grupės lemiamoms kovoms.

Kaip ir praėjusį savaitgalį, taip ir šį finalo ketvertą priims Vilniaus krepšinio mokykla, o šeimininkėms iššūkį mes Ukmergės SC – Vilkmergėlė, Šiaulių KA Saulė ir Klaipėdos V. Knašiaus KM.

MKL pakalbino visų keturių komandų trenerius ir pateikia laukiančių pusfinalių apžvalgą.

I PUSFINALIS: Vilniaus KM I – KA Saulė

Komandos finalo ketverto kovas pasitinka su skirtingais tikslais – Gitauto Kievino kariauna šį sezoną dar nepralaimėjo ir jos tikslai yra aukščiausi, o KA Saulės mergaitės jau pasiekusios lemiamų kovų stadiją įgyvendino pagrindinį sezono tikslą.

Tai, kad pusfinalio poros aiškiomis favoritėmis laikomos vilnietės ir parodo šių komandų tarpusavio dvikova, kurią finalo ketverto šeimininkės laimėjo 58:31.

„Šiaulių komanda turi dvi pajėgias žaidėjas – Gėla Kačinskaitė ir Augustė Gusarovaitė, – MKL kalbėjo G. Kievinas. – Bus svarbu susitvarkyti su jomis, nes jos pagrindinės ir tempia visą komandą už pečių. Bandysime jas užsidaryti ir patys užpulti.“

Vis dėlto vilnietės finalo ketverte versis net be trijų rotacijos krepšininkių – Venessa Kaukėnas, Ievos Česnulytės ir Rusnės Utkaitės.

„Mums reikėtų pirmiausia su kamuolio varymu susitvarkyti, nes vilnietės tarpusavio mače neleido mums lengvai kvėpuoti, išsimesti kamuolių, tai dabar treniruotėse ties tuo ir dirbame, – apie laukiančią pusfinalio dvikovą kalbėjo šiauliečių trenerė Jolanta Martinionienė. – Varžovės turi pora Talentų kartos dalyvių, kurios ir yra jų varikliukas.“

Vilnietės ketvirtfinalio etape sulaukė netikėtos konkurencijos, kur, ypatingai pirmame mače, iš B diviziono atėjusi Kauno Žalgirio II komanda davė rimtą kovą.

„Žalgirietes“ treniruoja vienas rimčiausių trenerių (red. Andrius Vaicekauskas) šioje lygoje, keista, kad jie pradėjo nuo B diviziono, nes, mano nuomone, tai – Top 3 Lietuvos komanda. Jie buvo atidirbę kai kuriuos dalykus, kurių aš net nebuvau rodęs savo auklėtinėms, – buvusius varžovus gyrė G. Kievinas. – Finalo ketverte, manau, labiausiai bijoti reikia paties savęs, ar nesudegsime.“

Tuo metu šiaulietės savo tikslą sezono jau pasiekė, tačiau vien finalo ketvertu apsiriboti dabar jau neketina.

„Iš tikrųjų, mūsų tikslas ir svajonė buvo finalo ketvertas, bet kadangi čia esame, yra kitas tikslas – iškovoti medaliuką“, – teigė J. Martinionienė.

II PUSFINALIS: V. Knašiaus KM – Ukmergės SC – Vilkmergėlė

Antrojo pusfinalio dalyvės yra daugiau paslaptingesnės viena kitai, tarpusavyje žaidusios vienintelį kartą ir tai įvyko dar spalio mėnesį. Tuomet pergale džiaugėsi uostamiesčio ekipa – 59:47.

„Praėjo ilgas laikas, o Ukmergėje mums lengva tikrai nebuvo. Yra abejonės prieš pusfinalį, nes nesu užtikrinta, kad tikrai laimėsime, priešininkas – labai stiprus ir jam ruošiamės, – teigė klaipėdiečių vairininkė Diana Anužienė. – Ukmergiškės – tikros kovotojos, o pasiruošimą apsunkina tai, jog mes jas labai mažai matėme, todėl esame labai susikaupusios.“

„Nuo spalio mėnesio į gerą pusę mano komanda ženkliai pasikeitė. Net ir tame mače spalį gerai kovojome su varžovėmis, bet viskas vyko taip seniai, kad net sunku pasakyti, kas tada sekėsi, o kas – ne“, – tikino ukmergiškių trenerė Anželika Martikonienė.

Finalo ketvertą abi komandos pasitinka skirtingomis nuotaikomis – A. Martikonienė jau dabar didžiuojasi nuveiktu darbu šį sezoną, o klaipėdietėms dar reikės paplušėti, siekiant įgyvendinti savo tikslus.

„Svarbiausia mums praeiti pusfinalį, nes finalo ketverto komandos yra labai stiprios. Su šiaulietėmis kovojome Pirmajame iššūkyje ir tai komanda, kuri labai patobulėjo, – pasakojo D. Anužienė. – Ar tai būtų Vilnius, ar Ukmergė, ar Šiauliai – su visomis reikia kovoti ir nieko negali prognozuoti. Sėkmės tikrai prireiks.“

„Jei atvirai, nesitikėjome, kad pasieksime finalo ketvertą. Pralaimėjome tik didesniems miestams, triumfas merginų – didelis ir nuostabus. Šį sezoną turėjome ilgą pergalių seriją ir tikrai jau dabar galime sakyti, kad mūsų rezultatas – labai neblogas“, – baigė A. Martikonienė.

Visi keturi mačai bus transliojami tiesiogiai MKL Facebook ir YouTube paskyrose.

U14 MERGAIČIŲ F4 RUNGTYNIŲ TVARKARAŠTIS:

Birželio 04 d. (penktadienis)
16:00 val.: Vilniaus KM I  v KA Saulė (:::LIVE:::)
18:15 val.: V. Knašiaus KM v Ukmergės SC – Vilkmergėlė (:::LIVE:::)

Birželio 05 d. (šeštadienis)
11:00 val.: rungtynės dėl III vietos (:::LIVE:::)
13:30 val.: rungtynės dėl I vietos (:::LIVE:::)

Visas naujienas susijusias su U14 mergaičių čempionato finaliniu ketvertu galite sekti mkl.lt puslapyje.

Informacija: mkl.lt