Tryliktoji sezono savaitė Vilniaus krepšinio mokyklai viena geriausių savaičių 2019/20 metais. Išskyrus kelias nesėkmes, pergalingai rungtynes baigė didžioji dalis komandų, tokių būdu pagerindama savo pozicijas turnyro lentelėje.

PIRMADIENIS 

​Lietuvai svarbią sausio 13 – ąją Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai pasirodė pagirtinai. Jau dešimtą pergalę per vienuolika rungtynių iškovojo U-19 jaunimo komanda, kuri Alytuje 82:74 buvo pajėgesnė už vietos krepšininkus. Dabartinis rezultatas vilniečiams garantuoja pirmąją vietą savo pogrupyje. 

​Tarp dviejų mokyklos dvylikamečių komandų VKM-I 54:13 užtikrintai nugalėjo VKM-VII komandos narius. Jau tapo įprasta, kad Andriaus Šležo treniruojama komanda įgyja keturiasdešimties taškų persvarą, todėl rezultatas (pagal nuostatus) toliau nebeskaičiuojamas. VKM-I su aštuoniomis pergalėmis per aštuonerias rungtynes yra čempionato lyderiai.

ANTRADIENIS

Galingą pergalę iškovojo ir dar viena A.Šležo treniruojama VKM-I ekipa U-17 grupėje. Čia Vilniaus derbyje VKM 93:48 sutriuškino SKM-II komandos atstovus. Net šeši krepšininkai nugalėtojams pelnė dviženklį skaičių. Išskirti būtų galima 20 taškų pelniusį ir 8 kamuolius atkovojusį Edmundą Doviltį bei 10 taškų įmetusį ir net 16 kamuolių nusiėmusį Vincentą Adomaitį. 

​Nesėkmingai antroji savaitės diena susiklostė Inos Revinskienės treniruojamai VKM-II komandai U-18 amžiaus grupėje. Vilnietės 44:76 neturėjo šansų prieš bendraamžes iš Radviliškio bei patyrė devintą nesėkmę per dvylika susitikimų. 

​Trylikamečių grupėje trečiąją pergalę čempionate iškovojo VKM-III atstovai, kurie 61:43 buvo pajėgesni už Molėtų KKSC krepšininkus. Šis laimėjimas komandą palypėjo iki septintojo laiptelio. 

​Apsiginti nuo Panevėžio nesugebėję Rolando Peniko auklėtiniai U-17 amžiaus grupės rungtynėse 76:95 nusileido bendraamžiams iš Panevėžio. Vilniečių neišgelbėjo ir puikus Klemenso Knyzos žaidimas. Pastarasis krepšininkas pelnė 24 taškus ir atkovojo 7 kamuolius.

TREČIADIENIS

U-12 amžiaus grupės VKM-II komanda užtikrintai 49:8 Švenčionyse nugalėjo vietos krepšininkus bei laimėjo ketvirtą kartą per šešerias rungtynes.  

​Taip pat keturiasdešimties taškų skirtumu laimėjo ir Tomo Tarasevičiaus treniruojama U-13 grupės VKM-I komanda. Pastaroji 92:52 sutriuškino bendraamžius iš Jonavos. Vilniečiai po pirmųjų dešimties minučių jau turėjo 25 taškų persvarą. Danielis Lavrinovič nugalėtojams pelnė 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. 

​„Buvome iškėlę sau tikslą laimėti ketverias rungtynes iš penkerių, o šios rungtynės kaip tik ir buvo penktosios. Labai džiaugiuosi, kad pavyko uždavinį įvykdyti“, – sakė treneris T.Tarasevičius.  

KETVIRTADIENIS

Svarbią pergalę U-15 grupėje iškovojo Gintauto Reginos auklėtiniai. Jie 69:51 buvo pranašesni prieš Kauno „Tornado“ ekipą. Šis laimėjimas vilniečiams išsaugojo antrą vietą turnyre. Robertas Veličko nugalėtojams pelnė 19 taškų, atkovojo 17 kamuolių ir surinko 34 naudingumo balus. 

​Nepasisekė Diliaros Velishaievos U-16 komandai. Pastaroji 49:66 pralaimėjo lygos lyderėms Kauno „Žalgirio“ bendraamžėms. Ieva Belickaitė vilnietės pelnė 11 taškų bei perėmė 13 (!) kamuolių. Deja, visa komanda labai netaikliai atakavo – tikslą pasiekė tik 23 procentai dvitaškių metimų ir 9 procentai tritaškių. 

​Rolando Muko treniruojama VKM-IIIekipa U-12 grupėje po trijų pralaimėjimų iš eilės iškovojo įspūdingą pergalę. Vilniečiai 67:27 nepasigailėjo bendraamžių iš Švenčionių.

PENKTADIENIS 

​Penktoji savaitės diena prasidėjo mokyklos derbiu tarp trečiosios ir ketvirtosios penkiolikmečių komandų. Stepono Milašiaus ketvirtoji ekipa rungtynes laimėjo 83:52. Dvi mokyklos komandos varžėsi ir šešiolikmečių grupėje. Čia VKM-V 59:72 nusileido VKM-IV atstovams. 

​Aštuntąją pergalę iškovojo ir į trečią vietą turnyre pakilo Edvino Justos treniruojama U-14 komanda. Vilniečiai po pratęsimo 76:72 buvo pajėgesni už Alytaus SRC krepšininkus. Augustinas Buivydas nugalėtojams pelnė 26 taškus. 

​Tą pačią savaitę dar viena sunki pergalė 59:56 buvo iškovota Kaune prieš Kauno „Perkūną“. Ir čia rezultatyviausias buvo A.Buivydas, šįsyk surinkęs 18 taškų. 

​„Rungtynės prieš Alytaus SRC, turbūt, įtempčiausios šiame sezone. Daug prametėme laisvų metimų iš tritaškio zonos ir tai išmušė iš ritmo, bet džiugu, kad sukandę dantis perlaužėme rungtynes pratęsimo metu ir pavyko iškovoti sunkiausią sezono pergalę.  

​Prieš Kauno „Perkūno“ krepšinio mokyklą 35 minutes žaidėme puikiai, bet paskutines 5 minutes pasimetėme, sustojome, todėl teko žaisti labai sunkią rungtynių pabaigą. Labai džiaugiuosi, jog vaikinai atlaikė varžovų spaudimą, o P.Galeckas įmetė šio sezono svarbiausius du baudų metimus, kurie įtvirtino komandos pergalę. Geras, tvirtas charakteris ir šaltas protas rungtynių pabaigoje garantavo pergalę“, – komentavo treneris E.Justa.

​ŠEŠTADIENIS 

​U-17 grupėje mokyklos dviejų komandų VKM-III ir VKM-V akistatoje 65:51 pajėgesni buvo penktosios komandos atstovai. Pastarieji šiame sezone dar nėra patyrę nei vieno pralaimėjimo per aštuonerias rungtynes.

SEKMADIENIS 

​Toliau nesiseka VKM-II ekipai U-15 čempionato A divizione. Pastarieji patyrė dar vieną nesėkmę 71:97 Klaipėdos krepšinio mokyklos komandai. Augustas Aukštuolis Vilniaus komandai pelnė 17 taškų. 

​Savaitę užbaigė Jūratės Cicėnienės treniruojamos U-14 komandos pergalė Biržuose 69:66. Pergalę merginoms garantavo turbinis antrasis kėlinys, kurį vilnietės laimėjo net 30:3. Viltautė Adomaitytė nugalėtojoms pelnė 23 taškus ir atkovojo 11 kamuolių.