Praėjusi savaitė buvo intensyvi ir įvairiapusiška Vilniaus krepšinio mokyklos komandoms, rungtyniaujančioms MKL čempionato A divizionuose. Buvo sužaisti 7 mačai, kuriuose pavyko iškovoti 4 pergales. U18 amžiaus grupės merginos ir vaikinai laimėjo visus tris žaistus mačus. Audronė Zdanevičiūtė vėl pademonstravo savo talentą renkant taškus, buvo mesti iššūkiai favoritams, netrūko atkaklių rungtynių, o Andriaus Šležo treniruojama ekipa ir vėl rodė neeilinį charakterį.

U18 amžiaus grupė džiaugėsi pergalėmis

Savaitę MKL A divizionų batalijose pradėjo U18 amžiaus grupės krepšininkai, kur įvyko mačas tarp Vilniaus KM I – „Rytas“ ir Kauno KM „Žalgiris“ II ekipos. Gintauto Reginos auklėtiniai nepasigailėjo svečių ir šventė pergalę rezultatu 103-42.

Nugalėtojų treneris negailėjo gražių žodžių savo žaidėjams ir buvo patenkintas jaunųjų krepšininkų darbu bei atsidavimu: „Galiu pasidžiaugti, kad komanda atėjo nusiteikusi kovoti, išliko dėmesinga ir nesivėlė į rizikingą žaidimą. Iš karto varžovams primetėme fizišką krepšinį, koncentracija buvo nuo pat pradžių iki pabaigos. Žaidėjai nebuvo linkę žaisti taškas į tašką ir puolė įrodyti savo pranašumą. Aktyvus, fiziškas žaidimas buvo paremtas ir taktinių detalių išpildymu. Išsibandėme gynybos naujus sumanymus ir mane tai labai džiugina. Žaidėjams prieš rungtynes buvo iškelta užduotis nepraleisti tam tikro taškų skaičiaus ir tai buvo įvykdyta su kaupu.“

Vilniaus KM I – „Rytas“ gretose net 6 krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausias buvo Aras Valenta pelnęs 19 taškų ir įmetęs net 5 tritaškius. Vincentas Adomaitis surinko 25 naudingumo balus (17 tšk., 9 atk. kam.).

Kitose šio čempionato rungtynėse Vytauto Zapalskio treniruojama Vilniaus KM II – „Alpi Baltika“ priėmė Marijampolės ŽSM – „Fildingas“ ekipą.

Tarpusavio dvikovoje netrūko emocijų bei fizinės kovos, tačiau varžovų spaudimą pavyko atlaikyti ir rezultatu 74-62 triumfavo vilniečiai. Pirmoje rungtynių pusėje vyko įtempta kova ir nei vienai komandai nepavyko atitrūkti. Trečiojo kėlinio viduryje spurtą surengę VKM krepšininkai įgijo dviženklį pranašumą ir iki mačo pabaigos kontroliavo rungtynių ritmą.

Nugalėtojų gretose puikų pasirodymą surengė Rokas Jaseliūnas, pelnęs 20 taškų, atkovojęs 12 kamuolių ir surinkęs 31 naudingumo balą. Linas Savickas pridėjo 16 taškų.

Ši pergalė mūsiškiams išlaikė viltis kovoti dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas. Su 6 pergalėmis ir 11 nesėkmių VKM II komanda turnyrinėje lentelėje šiuo metu yra 8-oje vietoje.

Labai svarbios rungtynės vyko MKL jaunių U18 merginų krepšinio čempionate. Vilniaus KM I komanda namuose žaidė prieš viešnias iš Aukštaitijos – Panevėžio R. Sargūno SG/SC I ekipą. Turnyrinės lentelės kaimynės tik patvirtino, kad yra viena kitos vertos varžovės ir mačas buvo atkaklus bei įtemptas.

Jūratės Cicėnienės auklėtinės parodė tvirtą charakterį ir dėka gerai sužaistos antros rungtynių pusės šventė pergalę rezultatu 68-61. Po dviejų kėlinių panevėžietės turėjo 9 taškų persvarą, tačiau mūsiškės nenuleido rankų ir perėmė žaidimo kontrolę. Ketvirtajame kėlinyje fantastišką pasirodymą surengė Audronė Zdanevičiūtė, per paskutines 10 minučių pelniusi net 14 taškų.

Rezultatyvumu sprogusi A. Zdanevičiūtė mačą baigė savo sąskaitoje turėdama net 39 taškus. Aistė Radzevičiūtė pelnė 15, o Emilija Grigaliūnaitė karaliavo po krepšiu, atkovodama 15 kamuolių ir blokuodama 3 varžovių metimus.

Ši pergalė Vilniaus KM I komandai leido įsitvirtinti antroje turnyrinės lentelės pozicijoje (6/2).

​Kitose amžiaus grupėse netrūko atkaklių rungtynių

MKL jaunučių U15 vaikinų čempionate Vilniaus KM II ekipa svečiuose kibo į atlapus šeimininkams – Plungės SRC krepšininkams. Mačo favoritais laikyti žemaičiai turėjo gerokai paplušėti, kad iškovotų pergalę.

​Vytauto Zapalskio auklėtiniai rungtynių metu buvo įgiję dviženklę persvarą (12 tšk.), tačiau šeimininkai nepasimetė ir likus 30 sekundžių iki 4-ojo kėlinio pabaigos tritaškiu metimu išlygino rezultatą bei išplėšė pratęsimą. Per papildomą laiką Plungės SRC gynyboje supančiojo vilniečius ir šventė sunkią pergalę 69-63.

Mūsų komandoje rezultatyviausiai žaidė Martynas Juršėnas, pelnęs 17 taškų ir aikštelėje praleidęs beveik 44 minutes. Mykolas Menčikovas pridėjo 14 taškų.

​Metais vyresnių čempionate Raimundo Kairio auklėtiniai laikė čempionato lyderių Sostinės KM I – „EMSI Gorilos“ išbandymą. Pastarieji per 15 turų yra nepatyrę nei vieno pralaimėjimo, tačiau Vilniaus KM I tas neišgąsdino ir jie metė rimtą iššūkį varžovams.

Vienu metu atrodė, kad rungtynės nekels daug intrigos, kai Sostinės KM krepšininkai įgijo 19 taškų persvarą, tačiau mūsiškiai nenuleido rankų ir sugrąžino mačo intrigą. Aktyvios gynybos dėka mūsiškiai perėmė 13 kamuolių, kas leido bėgti į greitą puolimą ir laikytis rungtynėse. Iki mačo pabaigos likus 3 minutėms Benas Hofšteteris baudų metimais išlygino rezultatą (70-70). Vis dėl to, likusį laiką sėkmė buvo svečių pusėje ir jie įsirašė pergalę rezultatu 70-77.

Mūsiškių gretose išsiskyrė Danielius Kasparas, pelnęs 20 taškų, atkovojęs 10 kamuolių ir surinkęs 27 naudingumo balus. Po 14 taškų įmetė Arnas Globys ir Benas Hofšteteris.

Savaitgalio rungtynėse MKL U14 berniukų čempionate susitiko Vilniaus KM I – „Holzprof“ ir Kauno KM „Žalgiris“ I komandos.

Svečiuose žaidę Edvino Justos auklėtiniai 15-ojo turo mače turėjo pripažinti kauniečių pranašumą rezultatu 79-68.

Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė Gabrielius Jokubauskas, pelnęs 21 tašką. Augustinas Buivydas surinko 14 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Su 9 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais turnyrinėje lentelėje Vilniaus KM I rikiuojasi 4-oje vietoje.

​Savaitę uždarė Vilniaus KM I – „Hoover“ ekipa jaunių U17 čempionate išvykos rungtynėmis Panevėžyje. Nepaisant to, kad turnyrinėje lentelėje komandos rikiuojasi greta, su 13 pergalių ir 2 pralaimėjimais vilniečiai ženkliai lenkia Panevėžio SC/R.Sargūno SG krepšininkus (9 perg., 8 pralai.)

Didžiąją rungtynių dalį šeimininkai laikė žaidimo vadeles, naudodamiesi vilniečių klaidomis, ir po trijų kėlinių pirmavo 11 taškų persvara. Andriaus Šležo treniruojama komanda parodė neeilinį charakterį ir paskutinį ketvirtį sužaidė tiesiog fantastiškai (27-12). Tritaškiais metimais mačo pabaigoje panevėžiečius suvarpę Vilniaus KM krepšininkai šventė dramatišką pergalę rezultatu 72-68.

Matas Mikėnas surinko dvigubą dublį (18 tšk., 10 atk. kam.) ir užfiksavo 25 naudingumo balų statistiką. Mykolas Abrutis pelnė 14 taškų.