Jau spalio 1-2 dienomis startuoja naujasis LIDL-MKL krepšinio sezonas. Mūsų mokyklos komandos artėjančiam sezonui ruošiasi dalyvaudamos įvairiuose turnyruose. Praėjusį savaitgalį gausus būrys mūsų mokyklos komandų dalyvavo įvairiuose turnyruose visoje Lietuvoje. Kaip joms sekėsi – kviečiame skaityti apačioje.

KLAIPĖDOS KREPŠINIO TURNYRAS

Šiais metais kasmetiniame turnyre dalyvavo 4 mūsų mokyklos komandos. 2008 m. gimusių berniukų amžiaus grupėje dalyvavo Vilniaus KM I (Tr. Andrius Šležas) ir Vilniaus KM II (Tr. Rolandas Penikas) komandos.

Rato sistema vykusiame turnyre, pirmoji mūsų mokyklos komanda iškovojo 4 pergales ir patyrė 1 pralaimėjimą, nusileisdami V. Knašiaus KM I komandai bei taip užimdami 2-ąją vietą turnyre.

Kiek sudėtingiau turnyre sekėsi Vilniaus KM II ekipai. Mūsiškiams turnyre pavyko iškovoti tik 1 pergalę, o toks pasirodymas lėmė 5-ąją vietą turnyre.

Neblogai turnyras susiklostė ir 2010 m. II-ajai berniukų komandai. Trenerio Žilvino Grušo auklėtiniai B grupėje iš 4 komandų užėmė 2-ąją vietą (įveikta BS Tukums (50:39) ir Šilutės SM (68:62) komandos, nusileista Sostinės KM ekipai (22:69)). Toks pasirodymas grupių etape mūsiškiams garantavo pusfinalį. Tiesa lemiamose kovose Vilniaus KM II komandai pritrūko sėkmės ir patirties: pusfinalio rungtynėse nusileista Palangos SC komandai (38:58), o rungtynėse dėl 3-čiosios vietos mūsiškiai turėjo pripažinti turnyro šeimininkų pranašumą (16:38).

Savo jėgas išbandė ir trenerio Ryčio Anskaičio berniukai. 2012 m. A divizione dalyvavę Vilniaus KM krepšininkai kovėsi 6 komandų vieno rato sistemos turnyre, kur iškovojo 3 pergales (įveiktos „Perkūno“ (46:44), Šaulių (43:41), Šilutės (40:21) ekipos) ir patyrė 2 pralaimėjimus (nusileista Klaipėdos (26:48) bei NKA (46:48) komandoms). Toks pasirodymas mūsiškiams leido iškovoti bronzinius medalius.

TURNYRAS VILNIUJE

Paskutiniam čempionatui besiruošiantys aštuoniolikmečiai praėjusį savaitgalį taip pat išmėgino savo jėgas turnyre Vilniuje. 5 ekipų turnyre mūsiškiai iškovojo 4 pergales iš tiek pat galimų ir tapo turnyro čempionais. Trenerio Vytenio Tupčiausko auklėtiniai įveikė Sostinės krepšinio mokyklos, Šiaulių, Kauno „Žalgirio“ ir Plungės SRC ekipas. Šaunuoliai!

GENOVAITĖS SVIDERSKAITĖS TURNYRAS KAUNE

Tradiciniame G. Sviderskaitės turnyre šiais metais dalyvavo dvi mūsų mokyklos komandos: 2009 m. gimusios merginos (Tr. Algirdas Paulauskas) ir 2010 m. gimę berniukai (Tr. Mindaugas Sakalauskas).

Merginų komanda žaidė vieno rato sistema. 6 komandų turnyre mūsiškės iškovojo 5 pergales iš tiek pat galimų, įveikdamos Alytaus SRC (62:37), Panevėžio SC (45:27), Tartu (51:24), „Žalgirio“ I (53:36) ekipas. Sunkiausios turnyro rungtynės mūsiškėms susiklostė prieš „Žalgirio“ II-ąją merginų komanda. Čia po dramatiškos ir permainingos kovos mūsiškės tik po pratęsimo sugebėjo įrodyti savo pranašumą ir švęsti pergalę rezultatu 56:53. Naudingiausia komandos žaidėja buvo išrinkta Karina Strakšytė. Sveikinimai komandai, šaunuolės!

Vaikinų komandai turnyras nebuvo toks sėkmingas, tačiau džiaugtis yra kuo. Mūsiškiai B grupėje iškovojo 2 pergales įveikdami Kauno „Žalgirio“ II (72:34) ir Kauno „Žalgirio“ III (86:35) ekipas, bet nusileido Šiaulių KA „Saulė“ komandai (49:60). 2-oji vieta grupėje leido M. Sakalausko žengti į pusfinalį. Čia jaunieji krepšininkai susitiko su V. Knašiaus KM ekipa, tačiau po įtemptos kovos turėjo pripažinti varžovų pranašumą (51:59). Rungtynėse dėl 3-čiosios vietos mūsų ekipa dar kartą susitiko su Saulės miesto krepšininkais, kurie šį kartą ir vėl buvo stipresni – nusileista rezultatu 39:57.

PIRMASIS MAŽŲJŲ TURNYRAS

Rugsėjo 17-18 dienomis savo pirmajame turnyre dalyvavo 2012 II-oji komanda (Tr. Rytis Anskaitis). Kretingoje vykusiame turnyre mūsiškiai užėmė 4-ąją vietą. Naudingiausiu komandos žaidėju buvo išrinktas Ąžuolas Retkus, metimų konkursą laimėjo Motiejus Jarmolajevas.

Trenerio R. Anskaičio komentaras: „Grįžtame su puikia nauja patirtimi žaisti turnyruose. Vaikinai kovojo pagirtinai ir augame kaip nauja komanda, tuo labai džiaugiuosi“.