Vilniaus krepšinio mokyklos U-16 komanda praėjusią savaitę praleido Tenerifėje, kur aštuonių komandų turnyre užėmė septintą vietą. Grupėje pralaimėjus Tenerifės „Iberostar“ (Ispanija), „Stellazzurra“ (Italija) ir Gran Kanarijos „Canterbury“ (Ispanija) akademijoms, kovoje dėl vietų buvo nugalėti „San Isidro“ bendraamžiai. 

​„Rezultatai ne visiškai atspindi to vaizdo, kas vyko aikštėje. Pirmas rungtynes žaidėme po sunkios kelionės, prieš jas praradome vieną centrą, rungtynių metu – ir antrąjį. Žaidėme su kitokiu kamuoliu, prie kurio nesame pripratę. Žaidėme tai ant parketo, tai ant betono, tai vėl ant parketo ir vėl ant betono. 

​Sakau ne tam, kad pasiteisinčiau. Priešingai. Noriu pasakyti, kad turėjome galimybę mokytis žaisti savotiškai ekstremaliomis sąlygomis. Nėra ką kalbėti – pietiečių žaidėjų fizinė branda nuo mūsiškių skyrėsi labai stipriai. Galvoju, kad po metų pusantrų bus lengviau. 

​Dar vienas momentas – varžovų presingas. Mūsų čempionate tai neleidžiama, o ten mus gaudė taip, kaip norėjo. Vėlgi prabėgo laiko, kol prie to prisitaikėme. 

​Nors su Madrido „Real“ akademija nežaidėme, bet pamatėme skirtumus tarp jų ir mūsų. Ten su dvylika žaidėjų, kurių didesnė pusė ne ispanai, dirba šeši specialistai. Žaidėjų atranka, neslėpsiu, mums padarė šoką. Iš kitos pusės, labai džiaugiuosi, kad turėjome galimybę pamatyti kitokį krepšinį, praplėsti akiratį, žaidėjai įvertinti, kaip tarp bendraamžių skiriasi jėga ir greičiai. Šis turnyras mūsų žaidėjams tikrai pasitarnaus“, – turnyro įspūdžiais dalinosi treneris Raimundas Kairys.