Praėjusi savaitė Vilniaus KM komandoms ir vėl buvo aktyvi – nuo vyriausių iki pačių mažiausių. Aišku, jeigu reiktų išskirti savaites rungtynes – tai pirštu pirmiausia turėtumėm bakstelti į U-17 grupę, kurioje Andriaus Šležo komanda po pratęsimo miesto derbyje 98:95 nugalėjo SKM atstovus.

Verta pažymėti, kad A.Šležas su šia komanda dar niekada nebuvo laimėjęs, todėl pergalė svarbi ne tik turnyro lentelės atžvilgiu, bet ir dar svarbiau – psichologiškai.

„Objektyviai vertinant, jiems labai trūko Gyčio Valicko, bet tai nei kiek nesumenkina mano komandos laimėjimo. Pirmus du kėlinius mes žaidėme itin užtikrintai – tiek gynyboje, tiek puolime.

Jie bandė spaustis gynyboje, kad kuo mažiau erdvės turėtų Emilis Butkus ir Lukas Gudavičius. Vis tik, toks jų sprendimas mums leido lengviau mėtyti tolimus metimus iš kraštų, o pačius svarbiausius metimus – mes pataikėme.

Po didžiosios pertraukos vėl į aikštę išėjome su didžiule energija, tačiau, skirtingai nei per pirmus du kėlinius, mums nebepavyko puolimas. Jie kelis kartus surengė rezultatyvias atakas ir mes sutrikome. Dar žiūrint į tai, kur būtų galima pagerinti žaidimą, tai – ketvirtojo kėlinio pabaiga. Per anksti patikėjome pergale. Gerai, kad pratęsime noras įrodyti, kad nesame prastesni paėmė viršų.

Ši pergalė neabejotinai pridės motyvacijos tiek man, tiek žaidėjams. Mums ji buvo itin svarbi“, – sakė A.Šležas, kurio komandai tai buvo septintasis laimėjimas paeiliui. Šis rezultatas komandai garantuoja pirmąją vietą turnyro lentelėje.

Nugalėtojams 25 taškus pelnė ir 12 kamuolių atkovojo E.Butkus. Edmundas Doviltis pridėjo 19, Mykolas Abrutis – 18 taškų.

Pergalingu keliu žengia ir Rolando Peniko treniruojama U-19 komanda, kuri praėjusią savaitę laimėjo dukart. Iš pradžių 88:65 įveikė Alytaus SRC krepšininkus, o savaitės pabaigoje – 80:75 – „Kauno Žalgirį“.

„Aišku, laimėti malonu, bet norėtųsi tai padaryti su mažesniu bangavimu. Atrodo, tik įgijame persvarą ir labai greitai ją prarandame. Iš lyderių norėtųsi didesnio stabilumo, kad jie sukrautų didesnę persvarą ir nuo suolo pakilusiems žaidėjams būtų lengviau. Šiaip, pagal sudėtį abejose rungtynėse buvome ryškūs favoritai“, – sakė R.Penikas.

Ši komanda pripažinta geriausia Vilniaus KM komanda lapkričio mėnesį. Su penkiomis pergalėmis ir vienu pralaimėjimu ši ekipa savo grupėje užima antrąją vietą.

Galime prisiminti, kad praėjusią savaitę Saulė Pauplytė, Emilija Novoselskytė, Augustinas Buivydas ir Paulius Karvelis buvo pripažinti geriausiais U-14 Vilniaus krepšinio mokyklos lapkričio mėnesio žaidėjais.​

PIRMADIENIS

Be jau aprašytų U-19 rungtynių su alytiškiais, pirmadienį dar vienos rungtynės buvo sužaistos U-13 grupėje. Čia VKM-III komanda 56:79 neatsilaikė prieš SKM-IV krepšininkus.

ANTRADIENIS

U-18 grupėje Vilniaus KM-II ekipa Marijampolėje po gražios kovos 68:65 nugalėjo vietos bendraamžius bei turnyro lentelėje pakilo į septintąją vietą.

„Nelengvos ir klampios rungtynės. Priešininkai gerai atakavo iš tolimos distancijos, o mūsų pačių žaidimas bangavo. Labai svarbu, kad sugebėjome parsivežti tašką“, – sakė treneris Vytautas Zapalskis.

TREČIADIENIS

Pirmą pergalę po keturių pralaimėjimų U-18 grupėje iškovojo VKM-III komanda. Roko Rolio auklėtiniai varžovus iš Ukmergės nugalėjo 64:49. Skaudų pralaimėjimų merginų U-16 grupėje patyrė VKM-III komanda, kurią bendraamžės iš Utenos sutriuškino 79:33.

Savo varžovams nepasipriešino ir U-15 grupėje žaidžianti VKM-IV ekipa. Ji 47:73 turėjo pripažinti bendraamžių iš Ukmergės pranašumą. Užtat, puikią pergalę prieš Anykščių merginų komandą iškovojo VKM-II auklėtinės. Jos laimėjo 59:46.

KETVIRTADIENIS

Ketvirtąją savaitės dieną buvo sužaistos trejos rungtynės. Mergaičių U-12 grupėje VKM-II ekipa 21:62 turėjo pripažinti merginų iš Panevėžio pranašumą, vaikinų U-16 grupėje – VKM-V komanda 82:70 nugalėjo Utenos DSC ekipą, o merginų U-16 grupėje – VKM-II komanda 62:47 buvo pajėgesnė už ukmergiškes.

PENKTADIENIS

Be jau aprašytų rungtynių, apmaudų pralaimėjimą patyrė U-17 amžiaus grupės VKM-III komanda. Ji 69:75 neatsilaikė prieš Ukmergės SC krepšininkus. Pirmą nesėkmę čempionato U-13 grupėje patyrė VKM-II krepšininkai. Jie 41:58 neatsilaikė prieš SKM-IV komandą.

ŠEŠTADIENIS

Merginų U-14 grupėje antrąją pergalę iškovojo VKM-I merginos, kurios 62:37 buvo pajėgesnės už mergaites iš Plungės. Saulė Pauplytė pelnė 17 taškų ir perėmė 12 (!) kamuolių, o Viltautė Adomaitytė pelnė 12 taškų ir atkovojo net 21 kamuolį.

Pergalę iškovojo pirmoji U-16 merginų komanda, kuri 72:60 buvo pajėgesnė už bendraamžes iš Panevėžio. Ugnė Grigaliūnaitė nugalėtojoms pelnė 16 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

U-14 čempionate antrą pergalę iškovojo VKM-I komanda, 69:52 įrodžiusi pranašumą prieš Šiaulių „Saulę“. Praėjusios savaitės naudingiausias mokyklos žaidėjas Augustinas Buivydas ir šįkart su 23 taškais buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.

SEKMADIENIS

Nepasisekė U-15 amžiaus grupės VKM-II komandai, kuri 58:67 neatsilaikė prieš Mažeikių komandą ir patyrė jau penktąją nesėkmę iš eilės.

Skaudžią nesėkmę U-13 amžiaus grupėje patyrė VKM-I krepšininkai, kurie 57:83 buvo silpnesni už SKM-II komandą. Danielis Lavrinovič pralaimėjusiems pelnė 12 taškų.

Septintą pergalę iš eilės iškovojo U-18 čempionato lyderiai – VKM-I krepšininkai. Gintauto Reginos auklėtiniai nerezultatyviose rungtynėse 65:61 buvo pajėgesni už Kauno „Tornado“ bendraamžius. Aras Valenta nugalėtojų gretose su 12 taškų buvo rezultatyviausias.