Paskutinysis rugsėjo savaitgalis ir vėl buvo kupinas krepšinio – mūsų krepšinio mokyklos komandos dalyvavo įvairiausiuose turnyruose, skynė pergales bei sėmėsi patirties iš pralaimėjimų. Trumpai apžvelkime mūsų komandų pasirodymus.

G. Sviderskaitės turnyre – užtikrinti aukso medaliai
Šį savaitgalį daugiausiai dėmesio prikaustė Kaune vykstantis kasmetinis Genovaitės Sviderskaitės krepšinio turnyras. Čia mūsų krepšinio mokykla delegavo trenerio Algirdo Paulausko treniruojamas merginas (2009 m. gim.). Pirmąją turnyro dieną mūsiškės rezultatu 63:41 įveikė Kauno KM „Žalgiris II“ ekipą. Antrąją turnyro dieną A. Paulausko auklėtinės turėjo net dvejas rungtynes: rezultatu 55:43 įveikta Panevėžio SC merginų komanda bei nugalėtos Alytaus SRC merginos (35:21). Paskutinė turnyro diena buvo vainikuota finalinėmis rungtynėmis su Kauno KM „Žalgiris I“ ekipa. Tik po dramatiškos ir atkaklios kovos, rezultatu 39:35, mūsų mergaitės šventė pergalę bei tapo turnyro nugalėtojomis. Treneris A. Paulauskas džiaugėsi mergaičių pasirodymu bei tikisi čempioniško žaidimo ir nenumaldomai artėjančiame sezone. Į simbolinį turnyro penketuką buvo išrinkta Eimantė Stepanavičiūtė, tuo tarpu naudingiausia turnyro žaidėja buvo pripažinta Monika Cimalonskytė.

Vilniaus KM merginų (2009 m. gim.) komanda. Tr. Algirdas Paulauskas
H. Augustyno nuotr.

Sidabras Druskininkuose
Savaitgalį Edvino Justos auklėtiniai (2006 m. gim.) išvyko į Druskininkus, kur dalyvavo 6 komandų turnyre. Per 3 dienas mūsiškiai įveikė Alytaus, Druskininkų, Sostinės KM bei Kauno KM „Perkūnas“ komandas ir nusileido Kauno KM „Žalgirio“ ekipai. Vieno rato sistemoje, su 4-iomis pergalėmis ir 1-u pralaimėjimu, E. Justos auklėtiniai užėmė 2-ąją vietą ir pasidabino sidabro medalius.
E. Justos komentaras: „Labai smagus ir gerai organizuotas turnyras, ačiū organizatoriams. Iš esmės turėjome labai gerą galimybę išbandyti kiek įmanoma daugiau žaidėjų bei pasižiūrėti, ką galime patobulinti savo žaidime. Tokie turnyrai labai naudingi prieš artėjančias sezono kovas“.

Vilniaus KM vaikinų (2006 m. gim.) komanda. Tr. Edvinas Justa

Vizitas Kėdainiuose
Trenerio Ryčio Anskaičio treniruojama 2007 metų 2-oji komanda ir toliau aktyviai ruošiasi naujosioms sezono kovoms. Šį savaitgalį Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai dalyvavo turnyre Kėdainiuose, kur sužaidė su Kauno KM „Žalgirio“, Sostinės KM II, Kauno KM „Perkūnas“, Mažeikių SC bei Kėdainių SC ekipomis. Nors turnyras susiklostė ne itin sėkmingai ir mūsų mokyklos auklėtiniai iškovojo 1-ą pergalę iš 5-ių galimų, komandos treneris R. Anskaitis liko patenkintas savo komandos žaidimu bei žaidėjų pastangomis. Naudingiausiu komandos žaidėju turnyre buvo pripažintas Povilas Apanavičius.
R. Anskaičio komentaras: „Džiaugiuosi savo vyrais ir jų pastangomis, šaunuoliai. Visos komandos vardu didelį ačiū sakau ir mūsų ištikimiausiems komandos fanams bei treneriui Sauliui Gaurilčikui už puikiai suorganizuotą turnyrą“.

Vilniaus KM II vaikinų (2007 m. gim.) komanda. Tr. Rytis Anskaitis

Jaunųjų krepšininkų išvyka į Kretingą
Į savo antrąją kelionę šį sezoną išsiruošė ir trenerio Raimundo Kairio vadovaujami (2011 m. gim.) jaunieji krepšininkai. Komanda ir vėl patraukė į Žemaitijos regioną, tik šį kartą svečiavosi Kretingoje. Iš viso R. Kairio auklėtiniai sužaidė 4 susitikimus: pralaimėjo Kretingos, V. Knašiaus KM ir Telšių komandoms bei įveikė Šiaulių ekipą. Nors medalių iškovoti ir nepavyko, treneris džiaugėsi komandos įgyta patirtimi. Naudingiausiu komandos žaidėju buvo išrinktas Tomas Vilutis.

Vilniaus KM berniukų (2011 m. gim.) komanda. Tr. Raimundas Kairys