Pastarąsias septynias dienas vyko Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) rinkimai, kurių metu buvo renkami geriausi 2020 m. jaunieji krepšininkai ir krepšininkės bei metų treneris (-ė). Didžiulio aktyvumo sulaukusiame balsavime netrūko intrigos ir atkaklios kovos. Balsavusiems pasirinkimas buvo itin platus. Nors šie metai buvo kupini iššūkių, VKM žaidėjai ir žaidėjos surengė puikius pasirodymus bei demonstravo solidų žaidimą. Galime didžiuotis, kad mūsų auklėtiniai kviečiami į jaunimo rinktines, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) projektus, patenka į geriausiųjų jaunimo krepšininkų ir krepšininkių nominacijas bei demonstruoja puikius rezultatus Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje (MKL).
Rinkimų sistema VKM auklėtiniai buvo nominuoti pagal trenerių rekomendacijas, demonstruojamus rezultatus MKL čempionate ir pasirodymus kituose turnyruose bei projektuose. Žaidėjais ir žaidėjos buvo suskirstyti į šias amžiaus grupes:​

U13-U14
​U15
​U16
​U17
​U18-U19

​Už kandidatus ir kandidates nuo gruodžio 15 d. visi norintys savo balsus galėjo atiduoti „Facebook“ paskelbtame BALSAVIME, kuris turėjo net 50 proc. vertės renkant nugalėtojus. Kita dalį lėmė VKM trenerių nuomonė. Daugiausiai balsų savo amžiaus grupės „Facebook“ balsavime surinkęs nominantas (-ė) gavo 10 taškų, 2-oje vietoje likęs – 8, 3-ioje – 6, 4-oje – 4, o 5-oje – 2 taškus. Atitinkamas skaičiavimas buvo taikomas ir VKM trenerių balsavime. Šiuose dviejuose balsavimuose surinkti taškai buvo sumuojami ir taip paaiškėjo kiekvienos amžiaus grupės nugalėtojai.
​Žiūrovų balsavimas susilaukė didžiulio krepšinio gerbėjų susidomėjimo. Iš viso „VKM Rinkimuose 2020“ buvo atiduota daugiau nei 20 tūkstančių balsų. Dėkojame už Jūsų aktyvumą.​​U13-U14 krepšininkas – Danielius Lavrinovičius

Jauniausiųjų U13-U14 amžiaus grupėje nugalėjo Danielius Lavrinovičius, kuris surinko daugiausiai balsų tiek „Facebook“, tiek trenerių balsavime. Antroje vietoje suskaičiavus visus balsus liko Augustė Kerulytė, trečias – Edvinas Paulauskas.
​D. Lavrinovičius rungtyniauja Tomo Tarasevičiaus „VKM-I“ komandoje komandoje ir MKL pirmenybėse 2020-aisiais pelnydavo po 11 taškų, atkovodavo 7 kamuolius ir rinkdavo 12 naudingumo balų. Visas šios amžiaus grupės prizininkų trejetukas šiais metais sulaukė ir LKF įvertinimo bei buvo atrinkti į jau šeštojo „Talentų karta“ sezono pagrindines sudėtis, į kurias patenka perspektyviausi savo metų žaidėjai ir žaidėjos iš visos Lietuvos.
U15 krepšininkas – Augustinas Buivydas

Užtikrintai trenerių balsavime laimėjęs Augustinas Buivydas susilaukė palaikymo ir socialiniuose tinkluose, kur užleido į priekį tik savo komandos draugą Gabrielių Jokubauską. Trenerio Edvino Justos auklėtinis A. Buivydas MKL žaidžia ne tik savo amžiaus grupėje, tačiau atstovauja ir metais vyresnių „VKM-Rytas-Šilputa“ ekipai, kuri rungtyniauja A divizione. Gynėjas praėjusiame sezone dalyvavo MKL „Žvaigždžių dienoje“, o iki sezono sustabdymo rinko vidutiniškai net po 19 taškų per rungtynes.
​Tarp merginų balsavime geriausiai pasirodė Emilija Novoselskytė ir Viltautė Adomaitytė, atitinkamai užėmusios trečią ir ketvirtą vietas
​U16 krepšininkas – Robertas Veličko Trenerio Gintauto Reginos auklėtinis Robertas Veličko užtikrintai laimėjo savo amžiaus grupės rinkimus. Jaunasis krepšininkas sulaukė daugiausiai VKM trenerių balsų, o „Facebook“ vykusiame balsavime taip pat užėmė pirmąją vietą. Jaunąjį žaidėją galime vadinti tikra dvigubų dublių mašina, o MKL čempionate fiksuojama statistika tą tik patvirtina. Penkiolikmetis jau trečiąjį sezoną paeiliui renka dviženklius skaičius tiek pelnomų taškų, tiek atkovotų kamuolių grafose, o 2020 m. vidutiniškai sugriebdamas po beveik 14 kamuolių per mačą demonstruoja vienus geriausių pasirodymų visoje lygoje. R. Veličko praėjusiame sezone taip pat buvo atrinktas tarp „Talentų kartos“ projekto dalyvių ir išbėgo ant parketo MKL „Žvaigždžių dienoje“. Antrąją vietą šioje amžiaus kategorijoje užėmė Gabija Strolytė, trečiąją – Augustas Aukštuolis.
​​U17 krepšininkė – Ieva Belickaitė

„Facebook“ organizuotuose rinkimuose daugiausiai balsų (daugiau kaip 2,3 tūkst.) iš visų VKM auklėtinių sulaukusi Ieva Belickaitė įvertinimo sulaukė ir iš trenerių. Po atkaklios kovos Danielių Kasparą pranokusi žaidėja VKM trenerių buvo pasirinkta vos vienu balu daugiau nei pastarasis krepšininkas.
​Universalumu aikštelėje pasižyminti I. Belickaitė ne tik pelno taškus, tačiau puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių, gerai asistuoja komandoms draugėms, o perimtų kamuolių statistika byloja ir apie patikimą gynybą. 2020 m. jaunoji krepšininkė MKL čempionate vidutiniškai perimdavo daugiau nei po 5 kamuolius per rungtynes. VKM auklėtinė šių metų vasarą sulaukė kvietimo į šešiolikmečių rinktinės stovyklą bei pateko į vieną iš Lietuvos rinktinės sudėčių, kuri varžėsi „Huawei Baltijos taurės“ turnyre.
U18-U19 krepšininkė – Audronė Zdanevičiūtė

​Nepaisant to, kad viena perspektyviausių savo amžiaus krepšininkių visoje Lietuvoje Audronė Zdanevičiūtė VKM rinkimų „Facebook“ balsavime į priekį užleido Matą Mikėną ir Regimantą Ciūnį, trenerių pasirinkimas buvo aiškus – iš 18 balsavusių VKM trenerių net 14 Audronei skyrė pirmąją vietą. Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ žaidėja vis užtikrinčiau jaučiasi Moterų krepšinio lygoje ir čempionatų lyderių ekipoje per rungtynes šį sezoną vidutiniškai pelno po 9 taškus.
​A. Zdanevičiūtei šie metai buvo itin sėkmingi. Gynėja sulaukė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės trenerio Manto Šerniaus kvietimo prisijungti prie komandos Europos čempionato atrankos lange. Taip pat LKF „EMSI Krepšinio namų apdovanojimai 2020“ rinkimuose VKM auklėtinė buvo išrinkta merginų iki 18-os metų amžiaus grupėje geriausia žaidėja.
VKM metų treneris – Gitautas Kievinas

„Facebook“ rinkimuose buvo galima išrinkti ir populiariausią 2020 metų VKM trenerį. Ši kategorija sulaukė didžiulio žmonių aktyvumo, o po itin atkaklios kovos nugalėtoju skelbiamas Gitautas Kievinas.
​Antras rinkimuose liko Edvinas Justa, trečiąją vietą užėmė Lukas Laurinaitis. G. Kievinas yra ir Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ vyriausiasis treneris, o jo vadovaujama komanda šiuo metu Moterų lygoje žengia be pralaimėjimų (10/0) ir yra vienvaldė čempionato lyderė.
​33 metų krepšinio specialistas šį sezoną MKL čempionato U14 amžiaus grupėje startavo su „VKM-I“ ekipa, kuri iki čempionato sustabdymo demonstravo puikų žaidimą bei užtikrintai skindavo pergales.​


VKM RINKIMŲ 2020 NUGALĖTOJAI:

U13-U14 – Danielius Lavrinovičius

U15 – Augustinas Buivydas

U16 – Robertas Veličko

U17 – Ieva Belickaitė

U18-U19 – Audronė Zdanevičiūtė

VKM metų treneris – Gitautas Kievinas

Pasibaigus karantinui, nugalėtojai bus apdovanoti Citysport prizais.