Vilniaus krepšinio mokykla tris birželio mėnesio savaites rengė dienines stovyklas krepšinio ritmu!

Siekėme, kad 7-12 metų vaikai turiningai praleistų laiką, tiek treniruojantis, tiek pramogaujant ir dalyvaujant edukacinėse veiklose. Stovyklos tikslai buvo stiprinti vaikų fizinį pasiruošimą, sveikatą, ugdyti sportinius įgūdžius, tenkinti jų pažinimo, saviraiškos ir bendravimo poreikius, pasirūpinti jų užimtumu.

Stovykloms vadovavo ir jaunuosius stovyklautojus užėmė VKM treneriai Rytis Anskaitis, Mindaugas Sakalauskas, Tomas Tarasevičius, Rokas Rolis ir Raimundas Kairys. Jiems talkino Šarūnė Valinskaitė ir Domantas Tiškus.

„Sietuvos“ progimnazijoje, buvusios Šarūno Marčiulionio akademijos salėje ir Vilniaus krepšinio mokykloje per tris pamainas stovyklavo apie 190 vaikų.

Puikus oras leido sportuoti ir lauke, kur buvo rengiamos estafetės, sudarytos iš įvairiausių rungčių, kvadrato, žolės riedulio ir futbolo tarpgrupinės varžybos, kuriose netrūko atkaklios kovos, emocijų ir daug energijos.

Praskriejo VKM dieninių stovyklų maratonas!

Didelis dėmesys buvo skiriamas krepšinio įgūdžių tobulinimo treniruotėms, technikos gludinimui, savo žaidimo analizavimui per video peržiūras ir bendram krepšinio ritmo atstatymui po karantino.

Jaunieji stovyklautojai žiūrėjo ryškiausių pasaulio krepšininkų treniruotes, o vėliau pratimus bandė pritaikyti treniruotėse. Vaikai taip pat išbandė kamuolių šaudyklę ir tikrino savo taiklumą. 5×5 rungtynės buvo filmuojamos, o kitą rytą vaikų laukė video peržiūra, kurios metu jaunieji krepšininkai analizavo savo žaidimą.

Prie treniruočių proceso prisidėjo ir VKM bei Vilniaus „Kibirkšties“ vyriausiasis treneris Gitautas Kievinas. Treneris papasakojo apie savo kelią krepšinyje, užakcentavo sunkaus darbo ir dėmesio į detales svarbą, atsakinėjo į vaikų klausimus ir surengė treniruotes, estafetes, paremtas krepšinio pratimais. Buvo organizuojami slalomo, bauduko, „2+1“ ir „Point“ krepšinio technikos veiksmų konkursai, o geriausieji buvo apdovanoti prizais. 

​Vienas stovyklos vadovų Rytis Anskaitis pasakojo, kad konkursuose netrūko emocijų, vaikai buvo labai užsivedę ir įdėjo daug pastangų.

Praskriejo VKM dieninių stovyklų maratonas!

Jaunieji stovyklautojai tobulino ne tik krepšinio įgūdžius, bet susipažino ir su kitomis sporto šakomis. Vaikams kovos menų klubas „Kudo“ surengė treniruotę apie savigyną ir emocijų valdymą. Taip pat buvo suorganizuota kelionė į „MoonPlay“ pramogų centrą, kur buvo supažindinama su padelio tenisu. Profesionalūs padelio teniso treneriai surengė estafetes, o vėliau vaikai žaidė dvejetų mačus.

Raimundo Kairio grupė apsilankė laipiojimo centre, kur susipažino su šios sporto šakos pagrindais, gerino savo koordinaciją, rinko strateginius taškus bei atliko komandines užduotis.

Kitos stovyklos įsikūnijo į tikrus lankininkus. Stovyklavietėse apsilankė lankinio klubas. Vaikai gerino savo taiklumo įgūdžius ir sudalyvavo smagiame, vaikams pritaikytame mūšyje.

VKM dieninėse stovyklose netrūko svečių, kurie papasakojo, kaip pradėjo lankyti krepšinį ir davė daug patarimų jauniesiems krepšininkams ir krepšininkėms. Vaikai turėjo jiems daugybę klausimų, į kuriuos buvo išsamiai atsakyta. Svečiai buvo pakviečiami sudalyvauti „Karavano“ turnyre, o vėliau išdalindavo daugybę autografų ir nusifotografuodavo su kiekvienu norinčiu.

Stovykloje pasirodė visų labai laukiamas krepšininkas ir buvęs VKM auklėtinis Marekas Blaževičius, broliai Lavrinovičiai, kurie tradiciškai spinduliavo gera nuotaika. Sulaukėme ir vieno geriausių visų laikų Lietuvos teisėjo ir buvusio VKM auklėtinio Tomo Jasevičiaus apsilankymo, kuris supažindino su teisėjo darbo subtilybėmis.

Buvo suorganizuotas susitikimas su jaunaisiais krepšininkais Karoliu ir Dovydu Giedraičiais, kurie maloniai pabendravo su vaikais, o „Karavano“ žaidimo nugalėtojui įteikė „Ryto“ marškinėlius su autografais.

Taip pat VKM treneriai su vaikais keliavo į „Jeep“ areną, kurioje jų laukė Vilniaus „Perlo“ žaidėjai Adas Šimonis ir Erikas Jermolajevas. Buvę VKM auklėtiniai papasakojo apie pirmuosius žingsnius profesionaliame krepšinyje ir kodėl pasirinko šią sporto šaką. Vaikai Jiems uždavė daug klausimų, į kuriuos krepšininkai mielai pateikė atsakymus.

„Jeep“ arenoje visi vaikai buvo paskirstyti į komandas ir sužaidė improvizuotas 5×5 rungtynes. Kol vieni žaidė, kiti galėjo pamatyti arenos užkulisius – teisėjų, šokėjų, krepšininkų rūbines, poilsio zonas.

Norime padėkoti visiems svečiams už skirtą laiką, vaikams sukurtus neišdildomus įspūdžius bei sukurtas geras emocijas.

Stovyklų metu vaikai ne tik treniravosi, bet rasdavo laiko ir pramogoms. Buvo apsilankyta batutų parke „Jump Space“, „Amerigo“ boulinge, pramogų centre „Nerf“, kuriame jų laukė kariniai žaidimai ir kitos pramogos.

Didelį dėmesį skyrėme edukacinėms ir pažintinėms veikloms, žygiams, ekskursijoms. Buvo suorganizuota išvyka į Lietuvos karo akademiją, kur vaikai galėjo pasijusti tikrais kareiviais, atlikti įvairiausius pratimus bei išbandyti karinę techniką.

Stovyklautojai dėliojosi maršrutus, naudojosi miesto patirčių žemėlapiu-žaidimu „Vilnius vaikams“ ir edukaciniais tikslais keliavo po Vilnių.

Taip pat, vaikai vyko į Planetariumą, kuriame pasinėrė į astronomijos pasaulį, o technikos muziejuje susipažino su energetikos ir technikos istorija, apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją.

Kartu su kelionių agentūros „Pramogų vėjas“ direktore Vilma Slankauskiene ir VKM treneriais stovyklautojai vyko į Trakus, keliavo į Angelų kalvą, kur kartu sugalvojo norą visai VKM bendruomenei.

​Po to vaikai apsilankė į Užutrakio dvare ir Trakų pilyje. Gidė Vilma surengė vaikams smagų orientacinį žaidimą, kuriame jie atlikinėjo užduotis.

traku pilis

Vienas iš stovyklos vadovų, VKM treneris Rytis Anskaitis pasidalino stovyklos įspūdžiais: „Stovykloje turime labai draugišką ir gerai nusiteikusią kompaniją. Treniruočių procesas praėjo sklandžiai, gerinome krepšinio įgūdžius, visi patobulėjome. Pramogos ir edukacinės veiklos sustiprino vaikų bendravimo įgūdžius, pagilino jų žinias.“

Treneriai ir visa VKM bendruomenė dėkoja visiems buvusiems kartu – stovyklautojams, tėveliams ir mūsų draugams. Už paramą dėkojame Vilniaus miesto Savivaldybei, kuri dalinai finansavo VKM dieninę stovyklą.

Daugiau akimirkų iš VKM dieninių stovyklų galite rasti mūsų facebook paskyroje.