Kol dėl visuotinio karantino visas krepšinio batalijas aikštelėse tarp krepšinio mokyklų yra sustabdytos, LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga pakvietė jaunuosius krepšininkus persikelti į kibernetinę erdvę ir pratęsti kovas esporto sektoriuje. Moksleiviai saugiai likę namuose, savo įgūdžius demonstravo BATTLEFY platformos pagalba ir rungtyniavo NBA 2K20 žaidime naudodami PlayStation 4 konsoles.

Į pirmąjį turnyrą per rekordiškai trumpą laiką užsiregistravo 115 dalyvių, kurie kovėsi dėl nugalėtojo trofėjaus bei NBA 2K21 žaidimo.

Labai nudžiugino dalyvių gausa, nors pernelyg ir ne „promotinome“ turnyro, nes vis dėlto, tai buvo pirmasis bandymas įtraukti be įprasto krepšinio likusios vaikus, į esporto erdvę. Kaip ir tikėtasi – broko turnyre buvo, tačiau labai didelį darbą padarė patys dalyviai, kurie pasidalino savo pastebėjimais ir pasiūlymais, kaip viską patoblinti, tad didelis ačiū jiems už tai. Dabar darome namų darbus, analizuojame komentarus ir neužilgo grįšime su dar vienu turnyru. Sekite MKL Facebook ir Instagram paskiras, jose pateiksime visą informaciją. Sveikinimai nugalėtojui, kuris užtikrintai žygiavo turnyro „bracket’u“, jam atiteko turnyro trofėjus ir dar atiteks sekantis NBA 2K21 žaidimas“, – teigė LIDL – MKL direktorius Irmantas Birbalas.

Pirmojo turnyro nugalėtoju tapo Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinis Tomas Marcinkevičius, kuris su mokyklos U18 komanda rungtyniauja B diviziono čempionate.

Esu dalyvavęs panašiuose turnyruose ir gan dažnai Europos mastu rengiamuose NBA 2K turnyruose ESL platformoje, kur taip pat kartais tenka laimėti prizų. NBA žaidžiu nuo 2K14, kiekvienais metais perku šį žaidimą, na nebent pavyksta jį laimėti ar gauti nemokamai. Kai turiu laisvesnio laiko, tai per dieną kartais žaidžiu ir po tris valandas. Manau, kad kaip ir bet kokioje srityje, taip ir čia, dalyvavimas reikalauja pasiruošimo. Norint sėkmingai pasirodyti reikia laikytis savo plano ir aišku daug žaisti.

Finale visai pakrito metimai, varžovas neblogai žaidė, o „Lakers“ komandą pasirinkau, nes ji statistiškai šitame žaidime yra geriausia, todėl šansai laimėti su ja didžiausi. Šiaip esu „Raptors“ fanas, bet manau šiemet „Lakers“ turėtų laimėti žiedus.

Tokie organizuojami esporto turnyrai tikrai yra geri, manau, kad jie patinka moskleiviams, tačiau kai kuriems reiktų būti sąžiningesniems ir pripažinti savo pralaimėjimus. Su esportu ateities sieti nežadu, labiau pasižaisti su draugais bei aišku panašiuose turnyruose dalyvauti tikrai ruošiuosi. Žiūrėsiu kaip seksis, kolkas visai neblogai eina, svarbiausia tobulėti“, – teigė pirmojo turnyro nugalėtojas Tomas Marcinkevičius.

Planuojama, kad šis bandomasis turnyras taps tradicija ir išsiplės į viso sezono metu vyksiančias pirmenybes, kurios papildys tikruosius čempionatus. Taip pat planuojama, kad Kaune iškilsiančiuose Lietuvos krepšinio namuose bus įkurta esporto akademija, kur vyks treniruotės bei turnyrai.

Užsiregistruoti į antrąjį #2 MKL NBA 2K20 TURNYRĄ visi norintys gali paspaudę ant žemiau esančios nuorodos 

​ Spausti čia