Praėjusią savaitę viešoje erdvėje pasirodė informacija, kurioje Centro poliklinikos direktorius dr. Kęstutis Štaras teigia, jog pirmajai vakcinos nuo COVID-19 „AstraZeneca“ dozei kovo 27 d. užsirašė ir vakcinavimo centrą neatvyko 14 Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) trenerių.

Atsakingai pareiškiame, kad ši informacija neatitinka tikrovės.

Iki kovo  27 d. pirmąja vakcinos doze buvo paskiepyti 20 iš 29 VKM trenerių (70 proc.). Likę treneriai, kurie negalėjo atvykti kovo 27 d., iš anksto apie tai telefonu informavo Centro poliklinikos atstovus ir suderino su jais naują apsilankymą datą. Keliems vyresniems treneriams šeimos gydytojas rekomendavo rinktis kitą COVID19 vakciną.

„VKM palaiko ir džiaugiasi Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva, kuo greičiau įgyti kolektyvinį imunitetą ir grįžti į normalų gyvenimo ritmą. Dauguma trenerių jau pasiskiepijo pirmąja vakcinos doze, o likę tai padarys artimiausiu metu“, – kalbėjo mokyklos direktorius Vytenis Tupčiauskas.

Beje, pirmasis skiepas jau suleistas ir 90 proc. VKM administracijos darbuotojų.

VKM atstovams susisiekus su Centro poliklinikos direktoriumi dr. K. Štaru ir paprašius patikslinti informaciją, poliklinikos vadovas sakė:

„Nemanykite, kad darėme tyčinę klaidą. Galbūt į patį pateikimą įsivėlė klaida ir, jeigu taip atsitiko, aš labai atsiprašau. Gavau duomenis tokius, kuriuos suvedė ir pateikė darbuotojai. Jeigu įvyko komunikacinė klaida, atsiprašau savo darbuotojų vardu. Patikėkite, dabar skiepytis eina tūkstančiai žmonių, kuriuos reikia vakcinuoti ir tokios duomenų klaidos gali atsitikti. Darbuotojams tai didžiulis išbandymas ir per šį srautą galėjo įvykti tokia neatitiktis. Turime atlikti tyrimą ir užtikrinti, kad panašios klaidos ir neatitikimai ateityje nepasikartotų.“

Vilniaus savivaldybė skiepyti gyventojus ketina  ir visą ilgąjį šventinį savaitgalį. Tam bus naudojama daugiausiai „AstraZeneca“ vakcina. Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus teigimu, per tris šventines dienas ketina paskiepyti apie 12 tūkst. žmonių, esančių prioriteto grupėse. Jie kviečiami registruotis internetu.

UŽSIREGISTRUOTI GALITE ČIA