Šią savaitę 6 mūsų mokyklos septyniolikmečiai, kartu su 3×3 Lietuvos rinktinių treneriu Dainiumi Novicku, pradėjo pasiruošimą FIBA 3×3 U17 Europos čempionato atrankos turnyrui, kuris rugpjūčio 6-7 dienomis vyks Vengrijoje, Solnoko mieste.

Galimybę atstovauti Lietuvai Vilniaus miesto krepšinio mokyklos auklėtiniai gavo laimėję Lietuvos 3×3 U17 čempionatą.

Savaitę trunkančioje pasiruošimo stovykloje prakaitą lieja Titas Pundinas, Erikas Vansevičius, Emilis Kargertas, Artūras Vilutis, Kasparas Šumskis ir Lukaš Mikulevič. Tiesa, į atrankos čempionatą vyks tik keturi krepšininkai.

D grupėje mūsiškiai varžysis su Latvijos ir Danijos šalių septyniolikmečiais.

Su mūsų auklėtiniais dirbantis Dainius Novickas džiaugiasi vaikinų darbu per treniruotes ir yra pasiruošęs siekti aukščiausių tikslų: „Pasiruošimas sekasi gerai, aišku, trūksta laiko, kadangi su vyrukais susipažįstu pirmą kartą, tačiau esu labai patenkintas jų darbu treniruočių metu. Įdomus faktas tai, jog lygiai prieš 3 metus, tame pačiame mieste, su tuometiniais septyniolikmečiais irgi dalyvavau atrankoje. Nuotaikos geros, jaunimas dirba noriai, sportuojam du kartus per dieną. Tikslai visada aukščiausi, niekada nevažiuoju šiaip pasižaisti. Žinoma, vaikams trūksta patirties, bet stengiuosi per tą trumpą laiką įdiegti 3×3 krepšinio filosofiją, susidėlioti pagrindinius akcentus. Manau, kad mūsų arkliukas galėtų būti didelis žmogus, kadangi tokiame amžiuje ir tokiame krepšinyje tai lemia daug. Kol kas pasigendu tolimų metimų, bet kaip aš sakau, pataikyti reikia ne dabar, reikės vėliau, todėl labai nesureikšminu ir toliau kryptingai bei sunkiai su vyrais dirbam. Tikiu šitais vyrukais, važiuosim, kovosim ir išeisim į europos čempionatą.

Kalbant apie varžovus, tai žinau, jog Latvijos septyniolikmečių rinktinė šiuo metų treniruojasi su Latvijos 3×3 vyrų rinktine, todėl bus pasiruošę gerai. Atkreipčiau dėmesį į Danijos vaikinus, kurie taipogi turi gerą pasiruošimą ir trenerį su labai įdomia 3×3 krepšinio filosofija. Manau, kad laukia labai įdomios kovos ir mes joms būsime pasiruošę.“

Septyniolikmečių kapitonas Titas Pundinas taip pat džiaugėsi treniruočių procesu bei akcentavo 3×3 krepšinio detalių svarbą: „Pasiruošimas juda tinkama linkme, nuotaikos pakilios, visi norime įrodyti, ką galime, todėl tikslai keliami tik patys aukščiausi. Per treniruotes sekasi gerai, gilinamės į 3×3 krepšinio detales, kurios gali vėliau padėti laimėti. Treneris ypatingai akcentuoja žaidimo skaitymą ir vienas kito supratimą įvairiose situacijose. Važiuojame nugalėti.”

Kartu su vaikinais prakaitą lieja ir septyniolikmetės, kurių A grupėje laukia Latvijos, Didžiosios Britanijos, Estijos ir Austrijos šalių jaunosios krepšininkės. Šią rinktinę atstovauja mūsų auklėtinė Gabija Strolytė.

Rungtynių laiką, grupes, rinktinių sudėtis ir rezultatus rasite ČIA

Linkime rinktinėms didžiausios sėkmės ir bilieto į Europos čempionatą! Pirmyn!