Vilniaus miesto krepšinio mokyklos septyniolikemčiai vasarą išnaudoja produktyviai bei skina laurus krepšinio aikštelėse net ir vasaros laikotarpiu.

Pasibaigus moksleivių krepšinio lygos sezonui, trenerio Vytenio Tupčiausko auklėtiniai nusprendė dalyvauti Lietuvos 3×3 čempionate, U17 amžiaus grupėje. Pastarojo čempionato prizas buvo daugiau nei įvertinimas ar pripažinimas – komanda nugalėtoja iškovoja teisę atstovauti Lietuvai kvalifikaciniame U17 3×3 Europos čempionato atrankoje, kuri rugpjūčio 6-7 dienomis vyks Vengrijoje.

Septyniolikmečių 3×3 čempionatas turėjo 3 etapus, iš kurių mūsų mokyklos auklėtiniai dalyvavo dviejuose. Pagal užimtą vietą turuose, komandos rinkdavo įskaitinius taškus. Pirmos dvylika komandų, surinkusios daugiausiai įskaitinių taškų per visus turus, buvo pakviestos į finalinį etapą Telšiuose. Mūsų mokyklos auklėtiniai gavo kvietimą į finalinį etapą ir buvo reitinguojama kaip 8 turnyro komandą pagal pajėgumą.

Pirmajame finalinio turo grupių etape, mūsų komanda pateko į A grupę, kur varžėsi su Marijampolės SC (1 reitingas turnyre) ir Žalgiris-Sabonio KC (9 reitingas turnyre) komandomis. Čia vilniečiai turėjo pripažinti kauniečių pranašumą (pralaimėta rezultatu 21:19). Lemiamas mūšis, siekiant patekti į ketvirtfinalį, mūsiškių laukė su turnyro favoritais marijampoliečiais, kurie, kiek netikėtai, taip pat nusileido Žalgirio-Sabonio KC ekipai. Įnirtingoje kovoje taškas į tašką mūsiškiai pademonstravo išskirtinį charakterį ir šventė pergalę rezultatu 17:16, taip užimdami 2-ąją vietą grupėje ir užsitikrindami vietą ketvirtfinalyje.

Svarbiausiose kovose mūsiškiai atrodė vis geriau ir geriau: ketvirtfinalyje, rezultatu 21:20, nugalėta Biržų-KKSC-I (3 reitingas) komanda, pusfinalyje užtikrintai įveikta ROMEOGYM (2 reitingas) ekipa (21:11), o finale, be didesnio vargo susitvarkyta su „Sakė, kad jai 18“ (12 reitingas) ekipa (21:8). Verta paminėti, jog pastarąją komandą atstovavo mūsų mokyklos auklėtinis, šešiolikmetis Džiugas Remeikis.

Panašu, kad sunki turnyro pradžia mūsiškius kaip reikiant išjudino ir supurtė, kadangi pusfinalio ir finalo rungtynėse VKM jaunieji krepšininkai varžovus įveikdavo didesniu nei 10 tašku skirtumu, o tai 3×3 krepšinyje yra didžiulis skirtumas.

Čempioniškos pavardės skamba taip: Titas Pundinas, Erikas Vansevičius, Emilis Kargertas ir Artūras Vilutis.

Būdami stipriausi tarp septyniolikmečių, mūsiškiai atstovaus Lietuvą Vengrijoje vykstančiame kvalifikaciniame Europos čempionato etape, šaunuoliai!

Verta paminėti ir tai, jog pailsėjus keletą dienų, mūsiškiai pradės oficialų rinktinės pasiruošimą. Apie tai mokykla informuos savo socialiniais tinklais.