​Pavasaris prasidėjo Moksleivių krepšinio lygos Žvaigždžių diena Kėdainiuose, kur susirinko talentingiausi jaunieji krepšininkai ir krepšininkės iš visos Lietuvos. Šventėje netrūko įvairių rungčių, pramogų bei žinomų žmonių iš krepšinio pasaulio. Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai pasirodė puikiai: abi „1 už visus, visi už 1” konkurse dalyvavusios komandos pateko į finalus, įgūdžių konkurse Aras Valenta įveikė 3 etapus ir nusileido tik nugalėtojui, 3×3 VKM žaidė labai atkaklų finalą, o viską vainikavo Armandas Plintauskas, iškovojęs MKL snaiperio titulą!

Renginys prasidėjo muzikiniu grupės „Kepti zefyrai“ pasirodymu, vėliau sekė krepšinio konkursai, tarp jų įsiterpė Žvaigždžių rungtynės, LIDL skirti žaidimai susirinkusiesiems, o šventę užbaigė grupė „8 kambarys”.

„1 už visus visi už 1“

​Estafetėje „1 už visus visi už 1“ varžėsi trejetai, kuriuos sudarė jaunių, jaunučių ir vaikų amžiaus žaidėjai. Dalyviai demonstravo savo įgūdžius varinėdamiesi kamuolį zigzagu, atbulomis bei atlikdami metimus į krepšį. Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai surengė gerus pasirodymus – tiek vaikinų (Augustinas Buivydas, Benas Hofšteteris, Armandas Plintauskas), tiek merginų (Atėnė Obolevičiūtė, Austėja Jokšaitė, Aistė Radzevičiūtė) komandos pateko į finalus, kur sėkmė labiau lydėjo Panėvežio KKSC ir KM „Žalgirio“ jaunuosius krepšininkus.

Įgūdžių konkursas

​Konkursas, kuriame labiausiai tikrinami kamuolio varymo ir metimo į krepšį gebėjimai, buvo vykdomas eliminavimo principu ir pradinėje jo stadijoje abejose grupėse varžėsi po 16 vaikinų bei merginų. 

​Tris etapus įveikė Aras Valenta (Vilniaus KM), kuris nuėjo iki pat finalo. Per plauką nuo nugalėtojo titulo likęs VKM auklėtinis užėmė antrąją vietą. 

Urtė Tatarūnaitė nuo pat pradžių užtikrintai žygiavo šiame konkurse, tačiau pusfinalyje prie metimų sektoriaus apmaudžiai suklupusi vilnietė į finalą nepateko.

​„Bauduko“ turnyras

​„Bauduko“ konkursas buvo gausiausias „LIDL – MKL Žvaigždžių dienos“ renginyje – 30 berniukų ir 25 merginos kovėsi dėl nugalėtojo vardo dar kitaip vadinamame „Karavano“ konkurse.

Justina Bajarūnaitė, Rusnė Utkaitė, Gabrielius Jokubauskas ir Matas Nemira demonstravo puikias pastangas ir energiją, tačiau sėkmė labiau lydėjo Jonavos KKSC atstovą Dominyką Gerasimovą ir Marijamposės ŽSM auklėtinę Gabiją Bagdonaitę, kurie ir tapo šios rungties nugalėtojais.

​3×3 kulminacija

​Praėjusią savaitę 3×3 krepšinio atranką įveikusios Panevėžio KKSC ir Vilniaus KM komandos Kėdainiuose susikovė turnyro finale.

​Susitikimo pradžioje geriau sekėsi panevėžiečiams, tačiau mūsiškiai surengė kelis sėkmingus išpuolius ir laikmačiui persiritus į antra pusę, VKM krepšininkai turėjo dviejų taškų persvarą. Paskutinės minutės buvo itin karštos – komandos keitėsi tiek rezultatyviais išpuoliais, tiek sėkmingais epizodais gynyboje. Minimalią persvarą pavyko išlaikyti varžovams, o paskutinę sekundę pataikytas tritaškis rezultatu 14-11 skelbė Aukštaitijos sostinės jaunųjų krepšininkų pergalę.

Finalo nugalėtojai iškovojo galimybę sužaisti parodomąsias rungtynes su Lietuvos 3×3 rinktine, kuri jau kovo mėnesį Indijoje kovos dėl patekimo į Tokijo olimpines žaidynes.

​VKM 3×3 komandos žaidėjas Rokas Jaseliūnas po mačo pasidalino mintimis ir emocijomis, kurios užplūsta dalyvaujant MKL Žvaigždžių dienoje: „Įspūdžiai labai geri, sutikau daug pažįstamų veidų. Lietuvos krepšinyje auga perspektyvi jaunimo karta, todėl smagu, kai tiek talentingų žmonių susiburia vienoje vietoje. MKL Žvaigždžių dienoje dalyvavau jau trečiąjį kartą, tačiau šiais metais patirtis buvo kiek kitokia, nes teko varžytis daug fizinės jėgos reikalaujančioje 3×3 rungtyje“, – apie 3×3 žaidimo specifiką pasakojo R. Jaseliūnas.

Vilnietis išskyrė puikią šventės nuotaiką ir jau kalbėjo apie artėjančias svarbiausias sezono kovas: „Tokiose arenose su tiek žiūrovų tenka žaisti tikrai ne kiekvieną dieną. Atmosfera buvo labai gera, esu patenkintas komandos pasirodymu. Grįžus reikės koncentruotis į likusią sezono dalį. Tikslas yra patekti į atkrintamąsias varžybas. Kol kas žaidžiame tikrai neblogai ir esame nusiteikę kovingai“, – dėstė jaunasis krepšininkas.

​Triumfas snaiperio konkurse

​Snaiperio konkurse VKM merginų garbę gynė Audronė Zdanevičiūtė, o vaikinų klasėje turėjome net 3 VKM auklėtinius – Roką Maižiešių, Armandą Plintauską ir Matą Mikėną. Konkurso dalyviai buvo atrinkti pagal šio MKL sezono tritaškių statistinius rodiklius. Vilniaus krepšinio mokykla galėjo deleguoti daugiausiai atstovų, o tai byloja, kad turime puikių snaiperių.

Būtent tai ir įrodė Armandas Plintauskas užtikrintai pasirodęs dvejose metimų serijose ir tapęs taikliausiu MKL snaiperiu. Pirmojoje vilnietis surinko 17 taškų ir užfiksavo antrą geriausią rezultatą, leidusį patekti į finalą. Lemiamoje dvikovoje A. Plintauskas stojo prieš KM „Žalgiris“ atstovą Liutaurą Serkevičių. Mūsiškis geriau susitvarkė su įtampa ir finalą laimėjo 15:7.

Paklaustas, kokia buvo sėkmės paslaptis nugalėtojas atsakė: „Daug treniruočių, kiekvieną dieną daug metimų. Didelis darbas tiek varžybose, tiek treniruotėse. Kiekvieną kartą noriu įmesti kiekvieną metimą. Manau tai ir lėmė, kad čia pakliuvau, patekau į finalą bei galiausiai laimėjau. Žinoma, daug streso, teko su juo labai kovoti, bet pasisekė gerai ir esu laimingas“, – pasakojo metų snaiperio titulą iškovojęs krepšininkas. 

​Vilnietis viso konkurso metu spindėjo pasitikėjimu ir užtikrintumu bei teigė, kad jo negąsdino tai, kad finalo varžovas pirmajame etape surinko dvidešimt taškų ir užfiksavo geriausią rezultatą: „Nebuvau išsigandęs, nes pasitikėjau savimi, žinojau, kad aš galiu bei tai ir padariau.

Žvaigždžių rungtynės

​Žvaigždžių rungtynėse buvo žaidžiami trys kėliniai tarp GELTONŲJŲ ir MĖLYNŲJŲ. Atskiruose ketvirčiuose tarpusavyje žaidė vaikų, jaunučių ir jaunių amžiaus grupių krepšininkai. GELTONŲJŲ komandos narė Audronė Zdanevičiūtė prieš mačą dalijosi įspūdžiais: 

​„Labai geras jausmas patekti į Žvaigždžių dieną, kadangi ten susirenka patys geriausi MKL žaidėjai ir tai yra didžiulis įvertinimas man pačiai – nuostabiai jaučiuosi“, – sake ketvirtą kartą Žvaigždžių dienoje dalyvaujanti krepšininkė. VKM auklėtinė papasakojo, ko reikia norint tapti gera žaidėja ir užsiminė apie ateities tikslus: „Svarbiausia tobulėti kiekvieną dieną kaip įmanoma labiau. Ateityje norėčiau išvažiuoti žaisti į Europą, bet artimiausiu metu turiu įdėti daug darbo, kad galėčiau tai pasiekti ir tapti gera krepšininke.

Vaikų grupėje po pirmojo kėlinio minimalią persvarą įgijo MĖLYNIEJI – 23:22. 

​Šiame ketvirtyje MĖLYNŲJŲ komandos garbę gynė Kšištofo Lavrinovičiaus sūnus Danielius, o legendinis Lietuvos krepšininkas po pirmojo kėlinio pranašavo pergalę MĖLYNIESIEMS: “Atvažiavau palaikyti savo sūnų, esu labai patenkintas ir tikiuosi MĖLYNŲJŲ pergalės – šiandien jų diena. Danieliui sakiau, kad atsipalaiduotų ir žaistų laisvai, čia šventė, o jis nepaklausė ir išėjo rimtai žaisti. Tikriausiai turėjo net per daug noro, bet viskas su patirtimi ateis.

Antrajame kėlinyje Kšištofo pranašystė pildėsi – jaunučių MĖLYNIEJI krepšininkai ketvirtį laimėjo 38:33 ir padidino savo pranašumą iki 6 taškų – 61:55. Šioje atkarpoje puikiai pasirodė Robertas Veličko, sėkmingai rinkęs taškus.

Trečiajame kėlinyje, kuriame kovojo vyriausieji, jaunių grupės atstovai, GELTONIEJI perėmė iniciatyvą – likus minutei jau buvo priekyje 86:82 ir artėjo prie pergalės. 

​Vis dėlto tuomet MĖLYNIEJI smeigė tritaškį (85:86), o pergalę komandai metimu paskutinę sekundę išplėšė Ainaras Budginas – 87:86. 

MĖLYNŲJŲ rinktinę atstovavęs Augustinas Krūminis džiaugėsi nauja patirtimi: „Man tai pirmas kartas, kai dalyvauju žvaigždžių dienoje, todėl labai smagu. Vertinu tai, kaip pripažinimą. Tikėjausi pakliūti praeitais metais, tačiau nenuleidau rankų ir šiais metais įrodžiau, kad esu vertas dalyvauti šiame renginyje. Labai smagu, jog sulaukiau tokio įvertinimo.
​ 
​Žvaigždžių rungtynių debiutantas nejautė jokio jaudulio ir padovanojo žiūrovams net tris dėjimus.

Prieš antrąjį ir trečiąjį ketvirčius buvo žaidžiamas integruotas krepšinis, kur komandų penketukuose buvo po du žaidėjus vežimėliuose, o kiekvienas tikslus komandų metimas sulaukdavo gausių ovacijų Kėdainių arenos tribūnose.

MĖLYNŲJŲ ir GELTONŲJŲ rungtynių metu specialioji komisija, sudaryta iš Rolando Radvilos, Vydo Gedvilo ir Justo Vazalio, stebėjo komandų pasirodymus bei išrinko „kiečiausią“ komandą, kuria tapo vaikų grupės MĖLYNŲJŲ ekipa. Ne vienoje rungtyje dalyvavęs MĖLYNŲJŲ narys Augustinas Buivydas po renginio dalijosi įspūdžiais: „Žvaigždžių diena praėjo labai smagiai, sutikau daug draugų iš kitų komandų ir labai patiko pasižaisti rungtynėse be įtampos. Dalyvavau pirmą kartą, todėl buvo labai įsimintina diena. Visos rungtys buvo labai įdomios. Labai patiko žvaigždžių rungtynės ir jų gera atmosfera“, – pasakojo jaunasis krepšininkas.

Buivydas dalyvavo ir daug susidomėjimo sulaukusiame 3×3 finale bei pasidžiaugė savo atstovaujamos MĖLYNŲJŲ rinktinės pergale: „Labai didelį įspūdį paliko 3×3 turnyro finalas. Turėjome gerą ir draugišką komandą, tik gaila, kad nepavyko laimėti. Labai norėjosi laimėti visas rungtis, bet kartais taip nutinka. Smagu, kad mano atstovaujama MĖLYNŲJŲ komanda išplėšė pergalę Žvaigždžių rungtynėse, tačiau gaila, kad nepavyko laimėti 3×3 ir „1 už visus ir visi už “ turnyrų – užėmėme antrąsias vietas ir pritrūko labai nedaug. Kalbant apie ateitį, likusio sezono tikslai būtų išsilaikyti tarp keturių stipriausių komandų ir patekti į finalo ketvertą.“

Visos MKL Žvaigždžių dienos vaizdo įrašas