Praėjusią savaitę rungtynių maratonu startavo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos 2020-2021 m. sezonas. Vilniaus krepšinio mokyklos komandos po ilgos pertraukos žaidė oficialiose rungtynėse. Nuostabiai sezoną pradėjo VKM merginos, iškovojusios pergales visose amžiaus grupėse. Treneris Andrius Šležas taip pat puikiai naujajam sezonui parengė savo ekipas, kurios žengia be kluptelėjimų.

​Apžvelgsime, kaip sekėsi startuoti visoms mūsų komandoms MKL A divizionuose.

Jauniausioji grupė startavo galingai

​​U13 berniukų čempionato 1-iose rungtynėse Vilniaus KM I komanda surengė užtikrintą pasirodymą. Andriaus Šležo auklėtiniai namuose žaidė prieš Kauno KM „ŽALGIRIS“ I ekipą.

Nuo pat mačo pradžios vilniečiai demonstravo puikią energiją. Kibios gynybos dėka VKM krepšininkai provokavo varžovų klaidas ir vertė jas lengvais taškais Po ilgosios pertraukos A.Šležo komanda išlaikė susikaupimą ir toliau didino atotrūkį. 3-ame kėlinyje mūsiškiai visiškai sukaustė svečius iš Kauno, leisdami jiems įmesti vos 6 taškus, kai patys surinko net 29.

​Vilniaus KM I šventė pergalę rezultatu ​98-64 ir naująjį sezoną pradėjo sėkmingai.

Nugalėtojų gretose fantastišką pasirodymą surengė Motiejus Daunys pelnęs 25 taškus, atkovojęs 14 kamuolių ir surinkęs net 39 naudingumo balus.
​Rungtynių statistika

Nesėkmių ruožas

Metais vyresnių berniukų čempionate Vilniaus KM I komandai sezono startas nesusiklostė. 1-ąsias rungtynes vilniečiai žaidė išvykoje, kur susitiko su Tornado KM I-„Meistro kodas“ ekipa. Tris ketvirčius vyko lygi kova, tačiau lemiamas mačo lūžis įvyko dar 2-ame kėlinyje, kur mūsiškiams sunkiai sekėsi rinkti taškus.

Tomo Tarasevičiaus vadovaujama komanda turėjo pripažinti Tornado KM​ I-„Meistro kodas“ ekipos pranašumą rezultatu 76-56.

​​VKM komandoje geriausiai pasirodė Jonas Skramtai ir Daniel Lavrinovich, pelnę po 15 taškų.​​Rungtynių statistika

​Mūsiškiai bandė atsitiesti šeštadienį vykusiose  rungtynėse su Šiaulių Krepšinio akademija „Saulė“-SG I komanda, tačiau stiprus varžovas nebuvo nusiteikęs atiduoti pergalės.

Vilniaus KM I komandos žaidėjas ​Daniel Lavrinovich./Vilniauskm.lt nuotr.

​Mačą geriau pradėję šiauliečiai pabėgo į priekį, tačiau VKM jaunieji krepšininkai 2-ame kėlinyje stabilizavo žaidimą ir neleido varžovams didinti persvaros.

​Po ilgosios pertraukos svečiai įjungė aukštesnę pavarą ir vėl šovė į priekį. Nepaisant to, mūsiškiai nenuleido rankų ir paskutiniame rungtynių ketvirtyje sumažino deficitą. Vis dėl to, šį kartą teko pripažinti KA „Saulė“ ekipos pranašumą rezultatu 56-70.

​Vilniaus KM I komandos žaidėjas ​Jonas SKramtai./Vilniauskm.lt nuotr.

VKM ekipos treneris Tomas Tarasevičius po mačo išskyrė pagrindines pralaimėjimo priežastis, tačiau pažymėjo, kad tiki šios komandos potencialu: „Labai vangiai pradėjome rungtynes, leidome varžovams įsibėgėti. Vėliau visą likusį mačą turėjome vytis, o tai dar labiau apsunkino mūsų žaidimą. Gaila, kad praleidome puikų šansą sezono pradžioje įsirašyti pergalę namuose.

​Mūsų tikslas yra patekti į atkrintamąsias varžybas. Praėjusiame sezone, kuris buvo nutrauktas, neturėjome galimybes išsiaiškinti galutinių pozicijų, todėl labai tikimės, kad šiais metais tai pavyks padaryti.“

​​Vilniaus KM I komandos treneris Tomas Tarasevičius./Vilniauskm.lt nuotr.

Rungtynių statistika

Nesulaikomas pasirodymas

​Šioje amžiaus grupėje Vilniaus krepšinio mokyklos mergaitėms sekėsi kur kas geriau. Gitauto Kievino auklėtinės svečiuose nepasigailėjo Alytaus SRC krepšininkių.

Vilnietės visų rungtynių metu išlaikė aukštą lygį ir buvo nepavejamos varžovėms. Kiekvieną kėlinį dviženkle taškų persvara laimėjusi Vilniaus KM I komanda šventė triuškinančią pergalę rezultatu 92-23.

​Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Rusnė Utkaitė, kuri vos per 20 aikštelėje praleistų minučių pelnė 15 taškų, atkovojo 8 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, perėmė 7 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų.

​Vilniaus KM I trenerio Gitauto Kievino įrašas instagram paskyroje po pergalės.
​Vilniaus KM I trenerio Gitauto Kievino įrašas instagram paskyroje po pergalės.

Vilniaus derbiuose – skirtingos pabaigos

​U15 vaikinų čempionato 1-ose rungtynėse Vilniaus KM I – „Rytas“ komanda perdegė ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

​Vilniaus KM I komandos žaidėjas Paulius Galeckas./E.Petriko nuotr.

​VKM trenerio Edvino Justos vadovaujama ekipa jau nuo pat rungtynių pradžios nerado savojo žaidimo ir negalėjo atsilaikyti prieš puikiai pataikančius Sostinės KM II-„Tigrai“ krepšininkus.

Po ilgosios pertraukos mačo scenarijus nesikeitė ir pergalę sostinės derbyje rezultatu 75-118 šventė svečiai.

VKM ​komandoje geriausiai pasirodė Edvinas Paulauskas pelnęs 21 tašką. Džiugas Paužuolis pridėjo 12.

​Vilniaus KM I komandos žaidėjas Edvinas Paulauskas./E.Petriko nuotr.

Kitoje dviejų Vilniaus krepšinio mokyklų tarpusavio akistatoje Vilniaus KM I-„RYTAS“-„ŠILPUTA“ iškovojo pergalę prieš Sostinės KM II „Riteriai“ komandą.

​Vilniaus KM I-„RYTAS“-„ŠILPUTA“ komandos žaidėjas Titas Pundinas. /Vilniauskm.lt nuotr.

​U16 čempionato A diviziono rungtynėse Gintauto Reginos auklėtiniai mačą pradėjo šiek tiek susikaustę ir po I-osios rungtynių dalies turėjo 5 taškų deficitą.

​Po ilgosios pertraukos VKM jaunieji krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą ir 3-iąjį kėlinį laimėjo 26-12.

​Vilniaus KM I-„RYTAS“-„ŠILPUTA“ komandos žaidėjas Robertas Veličko. /Vilniauskm.lt nuotr.

​Paskutiniame ketvirtyje mūsiškiai išlaikė rungtynių kontrolę savo rankose, o galutinis rungtynių švilpukas skelbė pergalę rezultatu 79-66.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Robertas Veličko surinkęs galingą dvigubą dublį – 17 taškų ir 17 atkovotų kamuolių. Emilis Kargertas pelnė 13 taškų, Martynas Paltanavičius pridėjo 12.

Šioje amžiaus grupėje sėkmingai pasirodė ir Vilniaus KM I merginų komanda.

​Inos Revinskienės auklėtinės neturėjo vargo namų rungtynėse prieš Biržų SC ekipą. Po krepšiu dominavusios vilnietės atsikovojo net 62 kamuolius ir visiškai kontroliavo baudos aikštelę.

​Rungtynės baigėsi rezultatu 95-43.

​Puikius pasirodymus surengė Modesta Ratkevičiūtė, pelniusi 24 taškus, ir Urtė Ratavičiūtė surinkusi 17 taškų ir atkovojusi 16 kamuolių.

U17 vaikinų čempionate sezono startas nesusiklostė Raimundo Kairio vadovaujamai Vilniaus KM I – „Rytas“ komandai.

​Išvykoje buvo nusileista Kauno KM „Žalgiris“ II ekipai.

​Mūsiškių gretose labiausiai išsiskyrė Jonas Marijus Našlėnas pelnęs 13 taškų.

Vyriausioji amžiaus grupė žengia užtikrintai

​U18 čempionato A diviziono rungtynėse Vilniaus KM I-„Rytas“ namuose žaidė prieš Krepšinio akademija „Saulė“-SG komandą.

​Vilniaus KM I-„Rytas“ komandos žaidėjas Vincentas Adomaitis. /E.Petriko nuotr.

​Andriaus Šležo auklėtiniai 2-ame kėlinyje surengė nesulaikomą spurtą ir prieš ilgąją pertrauką susikrovė solidžią 17 taškų persvarą.

​Vilniečiai atlaikė svečių spaudimą ir neleido perlaužti rungtynių. Vilniaus KM I-„Rytas“ nugalėjo šiauliečius rezultatu 97-89 ir naująjį sezoną pradėjo dvejomis pergalėmis iš eilės.

​Nugalėtojų gretose puikias rungtynes sužaidė Rokas Maižiešius taikliais tritaškiais metimais varęs varžovus į neviltį. Jo sąskaitoje 26 taškai ir 30 naudingumo balų. Identiškus skaičius užfiksavo ir Regimantas Ciūnys, kuris rungtynių metu surengė tikrą dėjimų konkursą ir net tris kartus drebino KA „Saulė“ komandos krepšį. Šiems krepšininkams puikiai talkino Vincentas Adomaitis, surinkęs 21 tašką.

Paskutinėse savaitgalio rungtynėse U18 merginų čempionate Vilniaus KM I namuose žaidė prieš Alytaus SRC komandą.

​VKM auklėtinės viso mačo metu buvo priekyje ir neleido varžovėms perimti kontrolės bei išsivežti pergalės. Trenerės Inos Revinskienės komanda laimėjo rezultatu 64-57 ir naujajame sezone įsirašė 1-ąją pergalę.

​​Vilniaus KM I komandos žaidėja Audronės Zdanevičiūtė. /E.Petriko nuotr.
​​Vilniaus KM I komandos žaidėja Audronės Zdanevičiūtė. /E.Petriko nuotr.

Nugalėtojų gretose Audronė Zdanevičiūtė buvo pastebima visose statistikos grafose: 29 taškai, 10 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 7 perimti kamuoliai.