Atkrintamosioms Moksleivių krepšinio lygos (MKL) varžyboms vis artėjant Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) komandos rungtyniauja pašėlusiu tempu. Praėjusią savaitę netrūko susitikimų su pirmenybių favoritais, o U14 mergaičių susitikimas jau dabar gali pretenduoti į gražiausių bei atkakliausių sezono rungtynių titulą.

Vilniauskm.lt pristato praėjusios savaitės A divizionų apžvalgą, kurioje ne tik susipažinsite su užfiksuotais rezultatais, detalia statistika, tačiau rasite akimirkas iš rungtynių bei jų vaizdo įrašus.

U13 grupėje: uraganinis kėlinys ir svarbi pergalė

Užtikrintai MKL U13 čempionate žygiuoja „VKM-I“ komanda. A diviziono rungtynėse trenerio Andriaus Šležo auklėtiniai priėmė svečius iš Kauno – turnyrinės lentelės kaimynus „Tornado KM I-„Xiaomi“ krepšininkus.

Pirmajame kėlinyje nei viena komanda neįgijo apčiuopiamo pranašumo. Lemiamas rungtynių lūžis įvyko antrame mačo ketvirtyje, kurį vilniečiai laimėjo 30:9. „VKM-I“ ekipa šiame susitikime puikia atakavo iš trijų taškų zonos – 43 proc. taiklumu. Tai padėjo išlaikyti įgytą persvarą ir antrojoje mačo pusėje – rungtynės baigėsi 81:56.

Į pergalę vilniečius vedė Kornelijus Snitka, pelnęs 22 taškus. Gabrielius Kerys pridėjo 19, o Motiejus Daunys puikiai kovojo po krepšiu, sugriebęs 14 kamuolių.

Rungtynių statistika

Rungtynių vaizdo įrašas

A.Šležo komanda iškovojo ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų ir šiuo metu rikiuojasi pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Turnyrinė lentelė

U14 grupėje: kylanti berniukų komanda ir nuostabus pergalingas metimas

MKL U14 čempionate vis didesnį pagreitį pagauna „VKM-I“ komanda. Tomo Tarasevičiaus auklėtiniai paskutiniąsias trejas rungtynes laimėjo vidutiniškai 30 taškų skirtumu. Paskutinį mačą vilniečiai žaidė su Marijampolės SC-„Eurostandard“ komanda, kuriame pasiekė pergalę 75:38.

Vilniauskm.lt nuotr.

Nugalėtojų gretose ryškiausiai spindėjo Vytauto Meškėlos ir Danieliaus Lavrinovičiaus duetas, kurie atitinkamai surinko 21 ir 20 naudingumo balų.

Šiose rungtynėse viena kertinių pergalės priežasčių buvo puikia kova dėl atšokusių kamuolių, kurią vilniečiai laimėjo 60:36.

Ši pergalė T.Tarasevičaus komandai leido pakilti į aštuntąją vietą, garantuojančią patekimą į atkrintamąsias varžybas.

MKL U14 mergaičių čempionate praėjusią savaitę vyko lyderių dvikova. Labai atkakliose ir įtemptose rungtynėse „VKM-I“ komanda namuose žaidė prieš „V.Knašiaus KM“ jaunąsias krepšininkes. Abi ekipos šį sezoną buvo nepatyrusios nei vieno pralaimėjimo.

Gitauto Kievino auklėtinės sugebėjo sunaikinti dviženklį deficitą ir mačo nugalėtojas sprendėsi rungtynių pabaigoje. Gintė Vaičiūnaitė likus mažiau nei 2 sekundėms pataikė tritaškį ir vilnietės šventė pergalę 61:60.

„VKM-I“ komandoje net keturios žaidėjos pelnė dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausiai žaidė Augustė Kerulytė surinkusi 14 taškų.

Su 6 pergalėmis iš tiek pat galimų vilnietės yra vienvaldės čempionato lyderės.

U15 grupėje: klaidų problema ir nusisukusi sėkmė

Jaunučių U15 pirmenybėse praėjusi savaitę buvo įtempta „VKM-I-Rytas“ komandai, kuri sužaidė dvejas rungtynes.

Pirmojoje dvikovoje Panevėžyje Edvino Justos treniruojama ekipa 80:76 turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą. Vilniečiai sugebėjo sumažinti 17 taškų deficitą ir mačo pabaigoje buvo arti varžovų, tačiau panevėžiečiai išlaikė persvarą savo pusėje ir šventė pergalę.

„VKM-I-Rytas“ ekipai šiame mače koją kišo klaidos, kurių vilniečiai padarė dvigubai daugiau nei varžovai – 20:10.

E.Justos komandoje geriausiai pasirodė Mykolas Gaigalas, atkovojęs net 18 taškų ir surinkęs 26 naudingumo balus.

Antrąjį savaitės mačą VKM auklėtiniai žaidė sostinėje – namuose buvo kovojama prieš KA „Žalgiris-I“ ekipą. Itin banguotose rungtynėse abi komandos turėjo įgijusios dviženklę persvarą.

Eriko Petriko nuotr.

Vilniečius vėl kamavo ta pati klaidų problema – svečiai pelnė net 28 taškus po šeimininkų prarastų kamuolių, kai tuo tarpu „VKM-I-Rytas“ iš varžovų klaidų surinko 8.

Ketvirtąjį kėlinį 8:22 pralaimėję E.Justos auklėtiniai, turėjo pripažinti kauniečių pranašumą ir po finalinio švilpuko 78:89.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė Augustinas Buivydas ir Matas Šiškauskas, pelnę po 16 taškų.

Su 2 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais vilniečiai šiuo metu užima 9 vietą turnyrinėje lentelėje.

U16 grupėje: dideli krūviai ir grįžimas į žaidimo ritmą

MKL U16 čempionate į rungtynių maratoną po priverstinio karantino sugrįžo „VKM-II“ ekipa. Vytauto Zapalskio auklėtiniai abu kartus praėjusią savaitę žaidė derbius su Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandomis.

Pirmajame susitikime „VKM-II“ komanda davė puikią kovą „SKM-I-Drakonai“ krepšininkams. Puikaus komandinio žaidimo dėka varžovus baudusi V.Zapalskio ekipa po dviejų kėlinių turėjo tik 3 taškų deficitą. Su didesne energija ir žymiai kibesne gynyba po ilgosios pertraukos grįžę varžovai pabėgo į priekį ir rungtynės baigėsi 50:84.

Mūsiškių gretose labiausiai išsiskyrė Juras Davidonis ir Augustas Aukštuolis, pelnę po 13 taškų.

Savaitgalį „VKM-II“ komandos laukė dar vienas mačas prieš SKM krepšininkus – „SKM-II-Riteriai“ ekipą. Šį kartą varžovai pabėgo nuo rungtynių pradžios, tačiau V.Zapalskio auklėtiniai pademonstravo charakterį ir laimėjo ketvirtą kėlinį 27:9. Nepaisant to, kituose ketvirčiuose paleista žaidimo kontrolė leido varžovams susikurti apčiuopiamą persvarą, o galutinis rungtynių rezultatas 65:87 skelbė „SKM-II-Riteriai“ pergalę.

Puikia šiame mače pasirodė Augustas Aukštuolis, surinkęs dvigubą dublį – 21 taškas ir 13 atkovotų kamuolių.

U18 grupėje: lyderių dvikova ir pirmasis pralaimėjimas

MKL U18 čempionate įvyko vienų iš pirmenybių favoritų susitikimas. Išvykos rungtynėse „VKM-I-Rytas“ žaidė prieš KA „Žalgiris-I“ krepšininkus.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, po pirmojo kėlinio įgiję 15 taškų persvarą. Vilniečiai stabilizavo žaidimą ir kitus du ketvirčius lygiai žaidė su varžovais. Nepaisant to, Andriaus Šležo auklėtiniams nepavyko sumažinti persvaros ir buvo nusileista 70:99.

„VKM-I-Rytas“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Vincentas Adomaitis, pelnęs 16 taškų, 14 pridėjo Modestas Babraitis.

Per 7 turus 6 pergales iškovoję vilniečiai turnyrinėje lentelėje rikiuojasi antroje vietoje.

Išvyka nesusiklostė ir „VKM-II“ komandai, kuri Klaipėdoje žaidė prieš V.Knašiaus KM „LED-HEAD“ ekipą, nepatyrusią šiame sezone dar nei vieno pralaimėjimo. Vilniečiai turėjo pripažinti šeimininkų pranašumą 97:39.

Justas Bertašius ir Tautvydas Grinkevičius vilniečiams pelnė po 11 taškų.