Praėjusią savaitę LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) čempionate turėjome net 27 susitikimus. Nieko nelaukdami, apžvelkime karščiausius savaitės susitikimus.

GALINGOS PERGALĖS A DIVIZIONE

Sėkminga dviguba savaitė buvo trenerio Tomo Tarasevičiaus jauniesiems krepšininkams. U13 čempionate jie nepaliko vilčių V. Knašiaus KM I ekipai (122:62) bei lengvai susitvarkė su Sostinės KM II komanda (95:48). Abiejuose susitikimuose naudingu žaidimu išsiskyrė Gabrielius Buivydas. Jis dviguboje savaitėje rungtyniavo trigubo dublio ritmu: vidutiniškai rinkdavo po 11,5 taško, atkovodavo po 8,5 kamuolio, atlikdavo po 7 rezultatyvius perdavimus bei rinko po 25,5 naudingumo balus. Su aštuoniomis pergalėmis iš devynių galimų mūsiškiai rikiuojasi trečioje vietoje. Bravo!

Įtikinamą pergalę A divizione pasiekė ir trenerio A. Šležo vadovaujama Vilniaus KM I ekipa. Svečiuose, rezultatu 95:74, jie įveikė Plungės SRC ekipą. Po pirmų dviejų ketvirčių mūsų mokyklos auklėtiniai jau turėjo dviženklį pranašumą ir pirmavo rezultatu (49:30). Šiuo metu keturiolikmečiai turi septynias pergales ir užima penktąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Sekmadienį Rimanto Grigo auklėtiniai (U17) nutraukė septynių iš eilės pralaimėtų rungtynių seriją ir namuose įveikė Panevėžio SC krepšininkus (81:67). Įspūdingą pasirodymą surengė ir komandą į priekį tempė Titas Pundinas. Jo sąskaitoje įspūdingas trigubas dublis: 21 taškas, 11 atkovotų kamuolių, 13 rezultatyvių perdavimų ir 36 naudingumo balai. U17 vaikinų krepšinio čempionate, Vilniaus KM I su trimis pergalėmis ir septyniais pralaimėjimais užima dešimtąją vietą turnyrinėje lentelėje.

DVIGUBA SAVAITĖ AŠTUONIOLIKMETĖMS

Iššūkių savaitė pasitaikė ir trenerio Algirdo Paulausko merginoms. Pirmadienį aštuoniolikmetės stojo į principinę dvikovą su Kauno KM „Žalgiris“ I ekipa. Iki šio susitikimo abi komandos nebuvo pralaimėjusios. Vis tik šį kartą pranašesnės buvo kaunietės, kurios laimėjo rungtynes rezultatu 72:53.

Galimybę reabilituotis mūsiškės turėjo sekmadienį, kuomet priėmė viešnias iš Marijampolės. Nuo pat rungtynių pradžios dominavusios Vilniaus KM I merginos šventė pergalę rezultatu 85:41. Naudingiausiai mūsiškių gretose žaidė Eva Pernavaitė (15 taškų, 5 atkovoti ir perimti kamuoliai, 25 naudingumo balai) Po šios pergalės Vilniaus KM I, U18 merginų čempionate užima antrąją vietą bei turi šešias pergales iš septynių galimų.

PRALAIMĖJIMAI A DIVIZIONE

Antradienį U18 vaikinų krepšinio turnyre žaidžiantys trenerio Lino Šalkaus auklėtiniai, namuose, rezultatu 92:96, nusileido Kauno KM „Žalgiris“ II ekipai. Visas rungtynes besivejančių vaidmenyje buvę mūsiškiai ketvirtajame kėlinyje surengė įspūdingą spurtą, kuris suteikė vilties laimėti rungtynes. Vis tik Danieliaus Kasparo šūvis iš toli buvo netikslus ir Kauno ekipa šventė pergalę. Tai vilniečiams šiame turnyre buvo ketvirtas pralaimėjimas, po kurio su penkiomis pergalėmis užima septintąją vietą lentelėje.

Sekmadienį U14 mergaičių krepšinio turnyre, Šarūnės Valinskaitės Vilniaus KM I auklėtinės įsirašė antrąją nesėkmę šiame sezone. Vilnietės išvykoje turėjo pripažinti Šiaulių KA „Saulė“ I ekipos pranašumą (55:82). Mūsų komandos gretose Venessa Kaukenas pelnė 15 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Šiuo metu keturiolikmetės rikiuojasi antroje turnyrinės lentelės vietoje.

SUDĖTINGA SAVAITĖ B DIVIZIONE

Pirmadienį namuose Jūratės Cicėnienės vadovaujama Vilniaus KM III ekipa, rezultatu 78:81, nusileido Akmenės SC komandai. Tai buvo antrasis pralaimėjimas U18 merginų krepšinio čempionate. Su šešiomis pergalėmis Vilniaus KM III užima trečiąją vietą turnyro lentelėje.

Pirmadienį pralaimėjimą patyrė ir trenerio Ryčio Anskaičio vadovaujama Vilniaus KM III ekipa. Penkiolikmečiai turėjo pripažinti Sostinės KM V pranašumą (72:78). Su dvejomis pergalėmis ir šešiais pralaimėjimais mūsiškiai rikiuojasi septintoje vietoje.

Trečiadienį antroji mokyklos aštuoniolikmečių komanda (tr. Mindaugas Sakalauskas) išvyko į Uteną, kur susikovė su vietos krepšininkais. Savo pranašumą įrodę aikštės šeimininkai įveikė mūsų komandą rezultatu 78:70. Su dvejomis pergalėmis ir 6 pralaimėjimais mūsiškiai taip pat užima septintąją vietą.

Savo rungtynes trečiadienį žaidė ir vyriausių merginų antroji komanda. Inos Revinskienės auklėtinės trečiadienį pralaimėjo Ukmergės SC komandai (36:62). Turnyrinėje lentelėje mūsiškės rikiuojasi aštuntos.

U12 MERGAIČIŲ ČEMPIONATAS „PIRMASIS IŠŠŪKIS“

Vidinis derbis pirmajame iššūkyje įvyko tarp Vilniaus KM II (tr. Jūratė Cicėnienė) ir Vilniaus KM III (tr. Šarūnė Valinskaitė). Šią dvikovą rezultatu 53:17 laimėjo antroji komanda. Vilniaus KM II tai buvo pirmoji pergalė iš trijų galimų. Tuo tarpu Vilniaus KM III tai buvo antrosios sužaistos varžybos ir pirmasis pralaimėjimas.