Praėjusią savaitę LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) čempionate sužaidėme 15 rungtynių. Nieko nelaukdami, apžvelkime karščiausias bei įdomiausias savaitės rungtynes.

SKAMBIOS PERGALĖS A DIVIZIONE

Trečiadienio vakarą Vilniuje įvyko jaunučių U16 merginų čempionato rungtynės. J. Cicėnienės treniruojamos Vilniaus KM I merginos susitiko su Alytaus SRC ekipa. Šioje dvikovoje mūsų mokyklos auklėtinės nepaliko vilčių alytiškėms ir sutriuškino jas rezultatu 97:35. Vilniaus KM I merginas į priekį vedė ir dviženklę taškų sumą pataikė net penkios merginos: Danielė Paunksnytė  (36), Gintė Vaičiūnaitė (19), Laura Filonenkaitė ir Viktorija Rudytė (po 12), Viltautė Adomaitytė (10). Šiuo metu J. Cicėnienės vadovaujama komanda žengia be pralaimėjimų ir su penkiomis pergalėmis iš tiek pat galimų ir yra pirmoje vietoje.

Dar vieną skambią pergalę A divizione pasiekėme šeštadienį, kuomet E. Justos auklėtiniai susitiko su Kauno KM „Žalgiris“ II ekipa. Šioje akistatoje Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai įrodė savo pranašumą ir rezultatu 105:78 sutriuškino Kauno krepšinio mokyklos auklėtinius. Nuo pat pirmų minučių pirmavę vilniečiai jau po dviejų kėlinių turėjo susikrovė solidų pranašumą (50:30), tačiau trečiajame kėlinyje svečiai iš Kauno sugebėjo pralaužti vilniečių gynybą ir laimėti ketvirtį rezultatu 25:34. Lemiamame kėlinyje šešiolikmečiai susitvarkė gynybą ir triuškinančiu rezultatu užbaigė rungtynes. Aštuonias pergales iš devynių galimų pasiekę E. Justos auklėtiniai šiuo metu dalinasi pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Sekmadienio rungtynėse buvo pasiekta dar viena užtikrinta pergalė. T. Tarasevičiaus vadovaujami trylikamečiai nugalėjo Šiaulių KA „Saulė“ I ekipą (108:74). Naudingiausiai vilniečių gretose rungtyniavo Gabrielius Buivydas – jo sąskaitoje 19 taškų, 6 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 35 naudingumo balai. Verta pažymėti ir tai, jog G. Buivydas šiose rungtynėse neprametė nei vieno metimo: visi 8 taiklūs dvitaškiai bei sėkmingai realizuotos 3 baudos. Su šešiomis pergalėmis ir vienu pralaimėjimu trylikamečiai rikiuojasi ketvirtoje vietoje.

APMAUDŪS PRALAIMĖJIMAI A DIVIZIONE

Nesėkminga savaitė susiklostė Rimanto Grigo auklėtiniams. Antradienį namuose mūsų mokyklos auklėtiniai turėjo pripažinti Sostinės KM I-„Vilniaus duona“ pranašumą (51:67), o sekmadienį išvykoje teko nusileisti ir V. Knašiaus krepšininkams (83:93). Dviguboje savaitėje geriausiai atrodė Titas Pundinas. Pagrindinis atakų organizatorius per du susitikimus vidutiniškai rinkdavo tiek pat taškų ir naudingumo balų – 17,5 bei atkovodavo po 6 kamuolius. Su 2 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais vilniečiai rikiuojasi 10-oje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Šeštadienį Kaune rungtyniavo kita trenerio Tomo Tarasevičiaus Vilniaus KM I ekipa. Penkiolikmečiai išvykoje nusileido Kauno KM „Žalgiris“ I ekipai (61:75). Nors po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus (37:37), trečiajame kėlinyje subyrėjus vilniečių puolimui nepaliko vilčių ir laimėti rungtynes. Jaunieji krepšininkai šiuo metu yra pasiekę dvi pergales iš devynių galimų ir užima devintąją vietą.

GEROS NAUJIENOS B DIVIZIONE

Antradienio vakarą namuose susikovė trenerio Mindaugo Sakalausko treniruojama Vilniaus KM II ekipa. Jie priėmė svečius iš Panevėžio, Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinius. Namų sienas apgynę mūsiškiai, rezultatu 76:56, laimėjo rungtynes ir šiuo metu su septyniomis pergalėmis bei viena nesėkme užimą antrąją vietą A grupėje.

JAUNIMO U19 VAIKINŲ ČEMPIONATAS

Savo rungtynes sužaidė ir vyriausieji. Trenerio Rolando Peniko treniruojama Vilniaus KM išvykoje įveikė Jonavos KKSC (106:71). Po šių rungtynių devyniolikmečiai A grupėje yra pasiekę septynias pergales iš aštuonių galimų ir rikiuojasi pirmoje vietoje.

U12 VAIKŲ ČEMPIONATAS „PIRMASIS IŠŠŪKIS“

Šeštadienį trenerio Roko Rolio jaunieji Vilniaus KM VI auklėtiniai susikovė su Sostinės KM IX komanda. Šioje dvikovoje visa galva aukštesni buvo mūsų mokyklos jaunuoliai, kurie rezultatu 60:33 nepaliko vilčių priešininkų komandai. Vilniaus KM VI B divizione tai buvo pirmosios rungtynės, sveikinimai! Taip ir toliau!

Tą pačią dieną įvyko ir dar vienerios rungtynės. Šį kartą trenerio Raimundo Kairio treniruojami Vilniaus KM VII jaunieji krepšininkai susitiko su Sostinės KM VIII. Po įtemptos kovos pareikalavusios pratęsimo,  rezultatu 63:61, stipresni buvo mūsiškiai. Pirmus du kėlinius dviženkliu skirtumu pirmavę mūsų mokyklos jaunuoliai trečiajame kėlinyje per daug atsipalaidavo ir prarado rungtynių kontrolę. Kai jau atrodė, jog rungtynės bus pralaimėtos, likus minutei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos jauniesiems krepšininkams pavyko išlyginti rezultatą ir švęsti pergalę dviejų taškų skirtumu. Tai buvo antroji pergalė Vilniaus KM VII komandai. H grupėje jaunieji krepšininkai šiuo metu rikiuojasi trečioje vietoje.