Praėjusią savaitę LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje netrūko įspūdingų mūsų mokyklos komandų pasirodymų. Kaip ir įprastai, dalį jų aptariame tradicinėje savaitės apžvalgoje.

SKIRTINGOS NUOTAIKOS SU LAIKINOSIOS SOSTINĖS EKIPOMIS

Nemažą sirgalių dėmesį pritraukusios rungtynės įvyko U18 merginų čempionate, kur ginklus surėmė Vilniaus KM I ir Kauno KM „Žalgiris“ I ekipos. Turnyrinės lentelės lyderių kovoje mūsiškėms teko pripažinti varžovių pranašumą rezultatu 63:88. Vilniečių nesėkmę lėmė labai prasta pirmoji rungtynių pusė, kurią trenerės Inos Revinskienės auklėtinės pralaimėjo rezultatu 33:47.

Mūsiškių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir solidus Urtės Ratavičūtės pasirodymas. Žaidėjos sąskaitoje solidus dvigubas dublis: 16 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 20 naudingumo balų.

Pirmąjį pralaimėjimą patyrusi Vilniaus KM I su penkiomis pergalėmis žengia antroje turnyrinės lentelės vietoje.

U14 berniukų čempionate ir toliau be pralaimėjimų žygiuoja Vilniaus KM I. Mūsiškiai be didesnio vargo susitvarkė su Kauno KM „Žalgiris“ I ekipa (86:55). Komandas jau po dviejų ketvirčių skyrė 19 taškų (51:32), o vėliau keturiolikmečiai situaciją tvirtai laikė savo rankose. 21 rezultatyvų perdavimą atlikę vilniečiai įsirašė jau septintąją pergalę iš eilės. Sveikiname, šaunuoliai!

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Gabrielius Buivydas, kuris pelnė 13 taškų, sugriebė 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Trenerio Tomo Tarasevičiaus kariauna savo sąskaitoje turi 7 pergales iš tiek pat galimų.

Jaunių U18 čempionato fronte į dvikova stojo Vilniaus KM I ir Kauno KM „Perkūnas“ ekipos. Čia mūsiškiai iškovojo pergalę rezultatu 83:76 . Pirmoje rungtynių pusėje iniciatyvą savo rankose turėję mūsiškiai antroje dalyje šiek tiek atsipalaidavo, tačiau pergalės iš rankų nepaleido.

Vilniaus KM I ekipoje Artūras Vilutis užfiksavo dvigubą dublį. Vilniečio sąskaitoje 14 taškų, 14 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvūs perdavimai ir 26 naudingumo balai.

Aštuoniolikmečiai sąskaitoje turi 6 pergales ir vos vieną kluptelėjimą.

Kiek slogesnėmis nuotaikomis dvikova išvykoje su  Tornado KM I -„Fudo“ susiklostė trenerio Mindaugo Sakalausko treniruojamiems trylikamečiams. Vilniaus KM I nepavyko atrasti pergalės recepto ir teko pripažinti varžovų pranašumą 46:72. Mūsiškių nesėkmę lėmė prastas pataikymas iš žaidimo ir nesėkminga pirmoji rungtynių pusė, kurią vilniečiai pralaimėjo rezultatu 23:45.

Šiuo metu berniukai čempionate žygiuoja su 3 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais.

IŠLAIKYTAS ŽEMAITIJOS KOMANDŲ EGZAMINAS

U14 berniukų krepšinio čempionate susitiko Vilniaus KM II ir Klaipėdos KM ekipos. Čia Gintaro Razučio auklėtiniai po dramatiškos kovos palaužė varžovus rezultatu 78:75 ir įsirašė jau trečiąją pergalę iš eilės. Pirmuosius du kėlinius sąlygas diktavę mūsiškiai įgijo 9 taškų pranašumą (43:34), tačiau trečiajame kėlinyje raudonai balti paleido varžovus į priekį (62:57). Paskutinio ketvirčio lemiamais momentais vilniečiai sužaidė kur kas sėkmingiau ir pratęsė savo pergalių seriją.

Vilniaus KM II į pergalę vedė Mantas Vaištaras. Vilnietis pelnė 21 tašką, atkovojo 6 ir perėmė net 8 kamuolius bei surinko 16 naudingumo balų.

Keturiolikmečiai savo sąskaitoje turi 3 pergalės ir 5 pralaimėjimus.

U14 mergaičių krepšinio čempionate ir toliau neklumpa Algirdo Paulausko auklėtinės. Mūsiškės nepaliko vilčių Klaipėdos KM rezultatu 111:38. Komandas jau po dviejų kėlinukų skyrė 34 taškų skirtumas (59:25), kuris per likusius kėlinukus tik didėjo. 73 taškai buvo didžiausias atotrūkis tarp komandų.

Vilniečių gretose fantastišką pasirodymą surengė arti keturgubo dublio buvusi Monika Cimalonkskytė. Žaidėja pelnė 34 taškus, sugriebė 7 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, 14 kartų perėmė kamuolį iš varžovių ir savo naudingumo grafą papildė net 51 naudingumo balu. Šaunuolė!

Vilniaus KM I su 4 pergalėmis iš tiek pat galimų yra čempionato lyderės.

U15 vaikinų krepšinio čempionate pergale pasižymėjo Andriaus Šležo auklėtiniai. Jaunučiai nugalėjo Plungės SRC ekipą rezultatu 89:61 ir apgynė namų tvirtovę. Geležinę gynybą pademonstravę vilniečiai varžovus privertė suklysti 23 kartus ir iki pat finalinės sirenos užtikrintai kontroliavo rungtynes.

Nugalėtojų gretose arti dvigubo dublio buvo Gabrielius Kerys, kuris pelnė 16 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus.

Raudonai balti su 6 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais lentelėje užima trečiąją vietą.

APGINTOS NAMŲ SIENOS

U16 vaikinų čempionate pergalę iškovojo trenerio Edvino Justos vadovaujama Vilniaus KM I ekipa. Puikiai abejose aikštelės pusėse rungtyniavę šešiolikmečiai įveikė Utenos DSC ekipą rezultatu 97:66. Puikų komandinį krepšinį pademonstravę mūsiškiai atliko 20 rezultatyvių perdavimų, o tai buvo vienas pagrindinių pergalės recepto ingredientų.

Vilniečių gretose Kipras Radeckas pelnė 18 taškų ir surinko 25 naudingumo balus.

E.Justos auklėtiniai savo sąskaitoje turi 6 pergales ir 2 pralaimėjimus.

Puikia gynyba išsiskyrusios rungtynės įvyko U17 vaikinų čempionate. Žemo rezultatyvumo dvikovoje Vilniaus KM I nugalėjo Gargždų SC ekipą rezultatu 70:65. Lėtai pirmajame kėlinyje įsivažiavę vilniečiai (14:15) per likusius ketvirčius perėmė į iniciatyvą į savo rankas ir įsirašė dar vieną pergalę.

Vilniaus KM I labiausiai prie pergalės prisidėjo netoli trigubo dublio buvęs Džiugas Remeikis. Arti trigubo dublio buvęs pagrindinis komandos atakų organizatorius pelnė 19 taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų. Septyniolikmečiai čempionate iškovojo 4 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus.