Praėjusią savaitę LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) čempionate sužaidėme 21 rungtynes. Nieko nelaukdami, apžvelkime karščiausius savaitės taškus.

TRIUŠKINAMOS PERGALĖS „PIRMOJO IŠŠŪKIO“ ČEMPIONATE

Pirmadienį Vilniuje buvo sužaistos dvejos ,,Pirmojo iššūkio” rungtynės. Trenerės Šarūnės Valinskaitės Vilniaus KM I merginų komanda susitiko su Alytaus SRC ekipa, kuriai nepaliko vilčių ir laimėjo rungtynes rezultatu 46:6. Tai buvo antroji merginų pergalė paeiliui, sveikiname jaunąsias krepšininkes su pergale!

Berniukams praėjusi savaitė susiklostė taip pat puikiai kaip ir mergaitėms. Trenerio Mindaugo Sakalausko vadovaujama Vilniaus KM I komanda namuose priėmė Sostinės KM III ekipą, kurią nugalėjo rezultatu 53:13 ir taip pat įsirašė antrąją pergalę iš tiek pat galimų.

VILNIAUS DERBIS

Šią savaitę jaunučių vaikinų U16 A divizione į kovą stojo turnyrinės lentelės lyderės. Sekmadienį Edvino Justos vadovaujama Vilniaus KM I susitiko su Sostinės KM I-,,GEALAN” vaikinais. Nors antrajame kėlinyje Vilniaus KM I vaikinams buvo pavykę įgyti 13 taškų pranašumą, tačiau įtempta kova tęsėsi iki pat rungtynių pabaigos: po atkaklios kovos mūsų mokyklos auklėtiniai džiaugėsi pergale rezultatu 80:73. Įspūdingą pasirodymą surengė Kristupas Smirnov. Beveik visas rungtynes žaidęs komandos lyderis pasižymėjo galingu dvigubu dubliu: 36 taškai ir 14 atkovotų kamuolių bei 36 naudingumo balai. Po šios pergalės E. Justos auklėtiniai šoktelėjo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą. Iš viso Vilniaus KM I ekipa yra pasiekusi 6 pergales ir patyrusi 1 pralaimėjimą.

VAIKINŲ PERGALĖS A DIVIZIONE

Tomo Tarasevičiaus trylikamečiai sekmadienį sužaidė A diviziono rungtynes, kuriose susitiko su Klaipėdos KM I ekipa. Savo pranašumą įrodę vilniečiai įveikė varžovus net 81 taško skirtumu (116:35). Rezultatyviausiai ir naudingiausiai mūsų ekipoje sužaidė Gabrielius Buivydas, kuris pelnė 21 tašką ir surinko 35 naudingumo balus.

Kita trenerio T. Tarasevičiaus vadovaujama Vilniaus KM I ekipa ketvirtadienį U15 čempionate sužaidė varžybas su Marijampolės SC-,,Eurostandard“ ekipa ir iškovojo pirmąją pergalę A divizione. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę vilniečiai įrodė savo pranašumą bei iškovojo pergalę rezultatu 84:76. Rezultatyviausiai mūsų ekipoje sužaidė Kipras Redeckas: jo sąskaitoje 26 taškai. Vilniaus KM I ekipa kol kas yra iškovojusi 1 pergalę ir patyrusi 6 pralaimėjimus.

MERGINŲ PERGALĖS A DIVIZIONE

Trenerės Šarūnės Valinskaitės treniruojamos keturiolikmetės mergaitės trečiadienį Kaune susitiko su Kauno KM ,,Žalgiris“ II ekipa. Kiek geriau rungtynes pradėjo kaunietės, tačiau Vilniaus KM I mergaičių ekipa nepasimetė, persvėrė rungtynes savo naudai ir laimėjo jas rezultatu 65:58. Rezultatyviausia vilniečių gretose buvo Vytė Treinytė, pelniusi 16 taškų. Dvigubu dubliu pasižymėjo Ugnė Viščinytė: 13 taškų ir atkovojo 14 kamuolių. Su 3 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu Vilniaus ekipa žengia trečioje turnyrinės lentelės vietoje.

Toliau be pralaimėjimų žengia Algirdo Paulausko treniruojamos aštuoniolikmetės. Penktą pergalę iš tiek pat galimų merginos pasiekė sekmadienį Alytuje. Pirmieji du rungtynių kėliniai vyko taškas į tašką, tačiau po ilgosios pertraukos Vilniaus KM I merginos trečiąjį kėlinį laimėjo 17 taškų skirtumu ir šventė pergalę rezultatu 95:69. Rezultatyviausiai ir naudingiausiai Vilniečių gretose žaidė Eva Pernavaitė, kuri pelnė 24 taškus ir surinko 27 naudingumo balus. Be pergalių žygiuojančios merginos dalinasi pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje.

VYRIAUSIŲJŲ PERGALĖ

Jaunimo U19 čempionate Vilniaus KM auklėtiniai iškovojo pergalę prieš Panevėžio R.Sargūno SG ekipą rezultatu 71:65. Su 5 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu Rolando Peniko auklėtiniai dalinasi 1-2 vietas turnyrinėje lentelėje.

APMAUDŪS PRALAIMĖJIMAI

U17 vaikinų čempionate trenerio Rimanto Grigo Vilniaus KM I komandos auklėtiniai sekmadienį sužaidė varžybas Šiauliuose su vietos krepšinio akademijos ,,Saulė“-ŠSG ekipa. Šaltas dušas rungtynių pradžioje buvo ne į naudą: mūsų mokyklos auklėtiniai pirmąjį kėlinį pralaimėjo 18 taškų skirtumu. Į rungtynes grįžti nesugebėję septyniolikmečiai turėjo pripažinti aikštelės šeimininkų pranašumą ir pralaimėjo rungtynes rezultatu 78:67. Su 2 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais Vilniečiai užima 9 vietą turnyrinėje lentelėje.

Luko Šalkaus treniruojama Vilniaus KM I – ,,Šilputa“ antradienį sužaidė U18 A diviziono rungtynes su Alytaus SRC komanda, kur turėjo pripažinti svečių pranašumą. Geriau pradėję rungtynes svečiai po pirmo kėlinio įgijo dviženklę persvarą ir nors Vilniečiai bandė grįžti į rungtynes, tačiau lamėti jiems nepavyko: Pralaimėta rezultatu 63:75. Su 5 pergalėmis ir 2 pralaimėjimais, mūsiškiai šiuo metu rikiuojasi 5 turnyrinės lentelės vietoje.

Pirmąją nesėkmę šiame sezone patyrė Andriaus Šležo treniruojama Vilniaus KM I komanda. U14 A divizione  žaidžiantys berniukai šeštadienį po atkaklios kovos rezultatu 74:76 turėjo pripažinti Klaipėdos KM I ekipos pranašumą. Rezultatyviausiai ir naudingiausiai vilniečių gretose žaidė Motiejus Daunys (24 taškai, 35 naudingumo balai).Su 6 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu vilniečiai užima antrąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Apmaudų pralaimėjimą patyrė ir Gitauto Kievino treniruojama Vilniaus KM II merginų komanda, žaidžianti U16 merginų A divizione. Šeštadienį Biržuose vilnietės turėjo pripažinti aikštės šeimininkių pranašumą rezultatu 30:49. Rezultatyviausiai mūsiškių gretose žaidė Rusnė Utkaitė, kuri pelnė 12 taškų. Su 1 pergalę ir 3 pralaimėjimais, merginos žengia 5 turnyrinės lentelės vietoje.

Be pergalių kol kas lieka Rimanto Grigo treniruojama Vilniaus KM IV komanda, žaidžianti U17 B divizione. Trečiadienį jie turėjo pripažinti Sostinės KM III ekipos pranašumą rezultatu 68:94. Prieš grupės lyderius pralaimėję vaikinai nukrito į 7 poziciją turnyrinėje lentelėje.