Praėjusią savaitę LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionate  buvo apstu mūsų krepšinio mokyklos komandų rungtynių. Dalį iš jų tradiciškai apžvelgiame tradicinėje savaitės apžvalgoje.

PERGALINGOS RUNGTYNĖS PRIEŠ ŠIAULIŲ KOMANDAS

Šešiolikmečių merginų fronte susitiko Vilniaus KM I ir Šiaulių KA „Saulė“ ekipos. Namuose mūsiškės be didesnio vargo iškovojo pergalę rezultatu 85:42. Jau pirmajame kėlinyje trenerio  Gitauto Kievino auklėtinės įgijo 13 taškų pranašumą (19:6) ir vėliau situacija tvirtai laikė savo rankose. Geležinę gynybą pademonstravusi Vilniaus KM I privertė varžoves suklysti net 43 kartus, o tai buvo vienas iš pagrindinių pergalės recepto ingredientų.

Įspūdinga pasirodymą mūsiškių gretose surengė Danielė Paunksnytė. Žaidėjos sąskaitoje spindi 29 taškai, 6 atkovoti kamuoliai ir 35 naudingumo balai.

Šiuo metu vilnietės su keturiomis pergalėmis dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio ir lentelėje užima pirmąją vietą.

Saldžia pergale išvykoje pasižymėjo ir trenerio Edvino Justos vadovaujama Vilniaus KM I. Šešiolikmečiai po atkaklios ir dramatiškos kovos palaužė Šiaulių KA „Saulė“ I – ŠSG rezultatu 78:76. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti keturiolika sekundžių, varžovai kvėpavo į nugarą  mūsiškiams(75:74), tačiau taiklų metimą iš toli smeigė Daniel Lavrinovich ir įtvirtino raudonai baltų penktąją pergalę.

Nugalėtojų gretose dvigubą dublį užfiksavo Edvinas Paulauskas, kuris pelnė 27 taškus, sugriebė 12 kamuolių ir savo naudingumo grafą papildė 24 naudingumo balais.

Vilniečiai čempionate turi 5 pergales ir 2 pralaimėjimus bei su kauniečiais dalinasi trečiąją vietą.

U15 vaikinų čempionate ginklus surėmė Vilniaus KM I ir Šiaulių KA „Saulė“ – ŠSG ekipos. Čia rezultatyvumu išsiskyrusiose rungtynėse triumfavo vilniečiai rezultatu 103:87. Puikiai puolime rungtyniavę trenerio Andriaus Šležo auklėtiniai realizavo 29 dvitaškius iš 42.

Nugalėtojų gretose netoli dvigubo dublio buvo Galius Černeckis, kuris pelnė 23 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus.

Penktąją pergalę įsirašiusi Vilniaus KM I kartu yra patyrusi du pralaimėjimus ir su Sostinės KM II dalinasi trečiąją vietą.

SALDI PERGALĖ IR SKAUDUS PRALAIMĖJIMAS

U14 čempionate Vilniaus KM II namuose priėmė V.Knašiaus KM I iššūkį. Čia vilniečiai įrodė savo pranašumą rezultatu 80:76 ir apgynė namų tvirtovę. Pirmajame kėlinyje sąlygas diktavę mūsiškiai įgijo 11 taškų pranašumą (28:17), tačiau antrajame ketvirtyje varžovai sumažino atsilikimą iki minimumo (42:41). Po ilgosios pertraukos kova vyko taškas į tašką, bet geriau rungtynių pabaigoje sužaidę vilniečiai įsirašė antrąją pergalę iš eilės.

Vilniaus KM II ekipoje naudingiausiai pasirodė Matas Matuliauskas. Žaidėjas pelnė 15 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

Kiek slogesnėmis nuotaikomis dvikova išvykoje su V.Knašiaus KM I susiklostė trenerio Mindaugo Sakalausko treniruojamiems trylikamečiams. Vilniaus KM I nepavyko atrasti pergalės recepto ir teko pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 70:88. Mūsiškių nesėkmę lėmė labai prasta pirmoji rungtynių pusę, kurią berniukai pralaimėjo 22 taškų skirtumu (29:51).

Mūsiškius nuo pralaimėjimo bandė gelbėti dvigubą dublį užfiksavęs Joris Dabrila. Vilniečio sąskaitoje 20 taškų, net 10 perimtų kamuolių ir 24 naudingumo balai.

Mindaugo Sakalausko auklėtiniai šiuo metu turi 3 pergalės ir 4 pralaimėjimus.

SĖKMINGI PASIRODYMAI

Lengvą pergalę U18 vaikinų čempionate iškovojo Vilniaus KM I. Mūsiškiai įveikė Tornado KM I – „Alburnus“ rezultatu 83:65. Šaltą dušą patyrę vilniečiai pralaimėjo pirmąjį ketvirtį rezultatu 18:25, tačiau per likusius kėlinukus paėmė rungtynių vadeles į savo rankas ir sugrįžo į pergalių kelią.

Nugalėtojų gretose arti dvigubo dublio buvo Erikas Vansevičius, kuris pelnė 22 taškus, atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Penktąją pergalę įsirašę vilniečiai sąskaitoje turi ir vieną kluptelėjimą.

U14 berniukų čempionate įvyko dvikova tarp Vilniaus KM I ir Nacionalinė KA I – „Hagelmann Litaunen“ ekipų. Čia mūsiškiai po permainingos kovos iškovojo pergalę rezultatu 68:63. Vilniečiai po dviejų ketvirčių turėjo 9 taškų deficitą (31:40), tačiau parodė charakterį ir perlaužė rungtynės į savo pusę. Puikų komandinį krepšinį demonstravę berniukai atliko 23 rezultatyvius perdavimus – geras kamuolio judėjimas stipriai prisidėjo prie pergalės.

Naudingiausiai Vilniaus KM I gretose rungtyniavo Lukas Lukauskis, kurio sąskaitoje 8 taškai ir 13 naudingumo balų.

Toliau be pralaimėjimų žygiuojanti trenerio Tomo Tarasevičiaus kariauna sąskaitoje turi 6 pergales ir lentelėje su Sostinės KM I dalinasi antrąją vietą.

MŪSIŠKIŲ TRIUMFAS

U17 vaikinų čempionate susitiko Vilniaus KM I ir Utenos DSC. Puikiai abejose aikštelės pusėse rungtyniavę E.Justos auklėtiniai įveikė šeimininkus rezultatu 83:69. Nuo pat pirmojo ketvirčio iniciatyvą į savo rankas paėmė mūsiškiai po ilgosios pertraukos šiek tiek atsipalaidavo, tačiau finišavo sklandžiai ir įsirašė įtikinamą pergalę.

Vilniečius į pergalę vedė arti trigubo dublio buvęs Matas Šiškauskas. Jo sąskaitoje puikuojasi 18 taškų, 9 atkovoti kamuoliai, 7 rezultatyvus perdavimai ir 27 naudingumo balai. Vilniaus KM I sąskaitoje turi 3 pergales ir tiek pat pralaimėjimų.