Praėjusi savaitė LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) čempionate išsiskyrė saldžiomis pergalėmis, tačiau turėjome ir apmaudžių pralaimėjimų. Iš viso Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai spėjo sužaisti 18 rungtynių.

PERGALINGOS RUNGTYNĖS IŠVYKOJE

Jaunučių U16 vaikinų A diviziono čempionate vyko intriguojantis mūšis, kuriame mūsiškiai susikovė su V. Knašiaus KM I komanda. Trenerio Edvino Justos auklėtiniai rezultatu 70:57 įveikė vaikinus iš uostamiesčio. Verta paminėti, jog galutinis rungtynių rezultatas neatspindi tikrosios kovos, kadangi likus žaisti 2 minutėms Vilniaus KM I turėjo vos 4 taškų pranašumą. Įtikinamas spurtas kėlinio pabaigoje nepaliko vilčių aikštės šeimininkams ir mūsų mokyklos auklėtiniai šventė 5-ąją pergalę. Rezultatyviausiai rungtyniavę Kristupas Smirnov ir Džiugas Remeikis pelnė po 23 taškus, Gabrielius Jokubauskas ir Mykolas Gaigalas pridėjo po 8. Po šios pergalės vilniečiai turnyrinėje lentelėje užima 2-ąją vietą (5/1).

SKIRTINGI PASIRODYMAI ŽAIDŽIANT PRIEŠ LAIKINOSIOS SOSTINĖS KOMANDAS

Andriaus Šležo auklėtiniai sužaidė U14 berniukų krepšinio čempionato A diviziono rungtynes, kuriose susitiko su Kauno KM „Žalgiris“ I komanda. Tris kėlinius vyko intriguojanti kova, tačiau ketvirtajame vilniečiai įrodė savo pranašumą ir rezultatu 94:77 palaužė kauniečius. Vilniaus komandoje įspūdingu dvigubu dubliu išsiskyrė Motiejus Daunys: 25 taškai, 15 atkovotų kamuolių bei 32 naudingumo balai. Be pralaimėjimų žygiuojanti Vilniaus KM I (6/0) komanda rikiuojasi 2-oje turnyrinės lentelės vietoje.

Priešingai nei keturiolikmečiams, vyresniesiems sekėsi ne taip gerai. U17 vaikinų čempionate, Vilniaus KM I (2/3) komandos auklėtiniai nusileido Kauno KM „Žalgiris“ II ekipai (67:76). Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kuriame svečiai iš Kauno įgijo dviženklį pranašumą. Atsitiesti nesugebėję Rimanto Grigo auklėtiniai įsirašė 3-iąjį pralaimėjimą paeiliui. Naudingiausiai savo ekipai rungtyniavo Erikas Vansevičius, jo sąskaitoje 15 taškų bei 25 naudingumo balai.

TRIUŠKINAMOS MERGINŲ PERGALĖS A DIVIZIONE

Trenerės Šarūnės Valinskaitės treniruojamos U14 mergaitės (2/1), A divizione sutriuškino Panevėžio SC I komandą. Geležinę gynybą pademonstravusios vilnietės neleido Panevežio komandai per kėlinį pelnyti daugiau nei 15 taškų ir rezultatu 91:39 apgynė namų sienas. Vilniečių gretose spindėjusi Vanessa Kaukenas pelnė 30 taškų, atkovojo 8 kamuolius bei surinko net 38 naudingumo balus. 21 tašką pridėjo Ugnė Viščinytė (31 naud. bal.). Sužaidusios trejas rungtynes, vilnietės rikiuojasi 5-oje turnyrinės lentelės vietoje.

Dar įspūdingesnį pasirodymą surengė aštuoniolikmetės. Trenerio Algirdo Paulausko treniruojama Vilniaus KM I (4/0) net 76 taškų skirtumu (103:27) įveikė Biržų SC komandą. Perimtų kamuolių šou surengusi Aistė Jokšaitė, per 23 minutes pelnė 12 taškų, surinko 27 naudingumo balus ir perėmė net 12 kamuolių. Rezultatyviausiai žaidusi Eva Pernavaitė pelnė 22 taškus, 17 pridėjo Gabija Strolytė.

Turnyrinėje lentelėje vilnietės dalinasi 1-2 vietas su Kauno miesto krepšininkėmis. Principinė šių komandų dvikova vyks gruodžio 12 dieną Kauno krepšinio mokykloje „Žalgiris“.

„PIRMOJO IŠŠŪKIO“ STARTAS

Sekmadienį Alytuje buvo sužaistos pirmosios U12 mergaičių čempionato „Pirmojo iššūkio“ rungtynės, kuriose susitiko Vilniaus KM III ir Alytaus SRC jaunosios krepšininkės. Trenerės Šarūnės Valinskaitės auklėtinės parodė tvirtą charakterį ir po itin sunkių rungtynių, rezultatu 51:49, palaužė Alytaus miesto ekipą. Sveikiname su pirmąja pergale!

Savo pirmuosius žingsnius LIDL-MKL čempionate žengė ir berniukai. Rungtynėse tarp Vilniaus KM I ir Vilniaus KM VI, stipresnė buvo Mindaugo Sakalausko 1-oji komanda (48:8). Mažiesiems krepšininkams linkime sėkmės ateityje.

SKAUDŪS PRALAIMĖJIMAI

Jūratės Cicėnienės auklėtinės šeštadienį vyko i Ukmergę, kur susitiko su vietos krepšininkėmis. U18 merginų B divizione rungtyniaujančios vilnietės, rezultatu 70:83, turėjo pripažinti aikštės šeimininkių pranašumą bei įsirašyti pirmąją nesėkmę šiame sezone. Šiuo metu Vilniaus KM III komanda rikiuojasi pirmoje turnyrinės lentelės vietoje (6/1), tačiau yra sužaidusios vieneriomis rungtynėmis daugiau nei Ukmergės SC (6/0) komanda.

Jaunimo U19 čempionate mūsų mokyklos auklėtiniai buvo priversti pripažinti Utenos DSC pranašumą (79:91). Tai buvo pirmoji šio sezono nesekmė. Su 4 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu Rolando Peniko auklėtiniai rikiuojasi 2-oje turnyrinės lentelės vietoje.