Praėjusią savaitę LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje mūsų mokyklos komandos turėjo aibę rungtynių. Dalį iš jų, tradiciškai apžvelgiame LIDL- MKL savaitės apžvalgoje.

SKIRTINGOS DERBIO NUOTAIKOS

Jaunučių U15 vaikinų krepšinio čempionate ginklus surėmė Vilniaus KM I ir Sostinės KM – I „SNYKS” ekipos. Čia mūsiškiai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 86:70 ir apgynė savo namų tvirtovę. Pirmoje rungtynių pusėje raudonai balti dėstė savo sąlygas ir po dviejų kėlinukų susikrovė 16 taškų pranašumą (41:25), tačiau po ilgosios pertraukos atleido žaidimo vadeles ir leido varžovams grįžti į rungtynes bei sumažinti skirtumą iki 4 taškų(56:52). Paskutinysis rungtynių ketvirtis kur kas geriau susiklostė trenerio Andriaus Šležo auklėtiniams – mūsiškiai ketvirtį laimėjo rezultatu 30:18 ir įsirašė dar vieną pergalę.

Naudingiausiai mūsiškių gretose pasirodė Gabrielius Kerys, kurio sąskaitoje 13 taškų, 6 perimti kamuoliai ir 23 naudingumo balai.

Mūsų penkiolikmečiai šiuo metu yra iškovoję 3 pergales ir patyrę 2 pralaimėjimus.

Kur kas slogesnėmis nuotaikomis derbis susiklostė U14 berniukų krepšinio čempionate rungtyniaujančiai trenerio Gintaro Razučio ekipai. Vilniaus KM II jaunieji krepšininkai nesurado priešnuodžių prieš Sostinės KM I – „WIENERBERGER“ žaidimą ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 54:93. Mūsiškiams sunkiai sekėsi tvarkytis su varžovų puolimu ir atkovotais kamuoliais.

Mūsiškių gretose Joris Matuliauskas pelnė 14 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 14 naudingumo balų.

PERGALĖS IR PRALAIMĖJIMO SKONIS PAJŪRYJE

Jaunučių U16 vaikinų krepšinio čempionate susitiko Vilniaus KM I ir V.Knašiaus KM I. Svečiuose trenerio Edvino Justos auklėtiniams nepavyko iškovoti pergalės prieš čempionato lyderius ir teko įsirašyti antrąjį pralaimėjimą rezultatu 70:81. Rungtynes mūsiškiai pradėjo gana neblogai,  tačiau lemtingi buvo antrasis ir trečiasis kėliniai, kuriuos mūsiškiai pralaimėjo 21 taško skirtumu (62:47). Paskutiniajame kėlinyje vilniečiai dar bandė varžovams kibti į atlapus, tačiau uostamiesčio krepšininkai pergalės iš rankų nepaleido.

Vilniaus KM  I ekipai Vytautas Meškėla pelnė 8 taškus, sugriebė 9 kamuolius ir surinko 15 naudingumo balų.

Šešiolikmečiai savo sąskaitoje turi 3 pergales ir 2 pralaimėjimus bei turnyrinėje lentelėje žengia 4 vietoje.

Kur kas linksmesnėmis nuotaikomis išvyka į Žemaitiją susiklostė Gitauto Kievino treniruojamoms šešiolikmetėms. Vilniaus KM I merginos nepaliko vilčių Palangos SC ir šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 102:33. Dominavusios vilnietės nuo pat rungtynių pradžios paėmė iniciatyvą į savo rankas ir su kiekvienu ketvirčiu vis didino savo pranašumą. Tampa įprasta, jog vilnietės pranoksta varžoves ir dominuoja po krepšiu – iš baudos aikštelės pelnyti 88 taškai ir atkovoti 45 kamuoliai.

Mūsiškių gretose dvigubu dubliu išsiskyrė Venessa Kaukenas. Ji pelnė 15 taškų, sugriebė 10  kamuolių, savo naudingumo grafą papildydama 24 balais. Vilniaus KM I čempionate ir toliau neklumpa bei su Šiaulių KA „Saulė“ dalinasi pirmąją vietą.

LENGVA PERGALĖ IŠVYKOJE

U14 mergaičių fronte be pralaimėjimų ir toliau žygiuoja trenerio Algirdo Paulausko vadovaujama Vilniaus KM I ekipa. Keturiolikmetės sutriuškino Ukmergės SC–„Vilkmergė“ rezultatu 93:32. Nuo pat pirmųjų minučių dominavusios vilnietės, nesulaukė didesnio pasipriešinimo iš varžovių ir džiaugėsi užtikrinta pergale.

Vilniaus KM I galingai rungtyniavo Barbora Prišmontaitė, kurios sąskaitoje įspūdingas trigubas dublis: 20 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 10 perimtų kamuolių ir 23 naudingumo balai. Šaunuolė! Mūsų mokyklos mergaitės čempionate žygiuoja be pralaimėjimų ir turnyrinėje lentelėje užima pirmąją vietą.

KAUNIEČIŲ VIZITAS SOSTINĖJE

U14 berniukų krepšinio čempionate Vilniaus KM II namuose priėmė Kauno KM „Žalgiris“ iššūkį. Čia trenerio G. Razučio auklėtiniams nepavyko apginti namų tvirtovės ir teko pripažinti kauniečių pranašumą rezultatu 63:85. Pirmoje rungtynių pusėje vyko atkakli kova ir mūsiškiai pirmavo minimaliu skirtumu (35:34), tačiau antroje rungtynių dalyje varžovai buvo kur kas stipresni – trečiasis ir ketvirtasis kėlinukai pralaimėti  23 taškais, o tai lėmė skaudžią nesėkmę.

Vilniečių gretose labiausiai išsiskyrė Mantas Klevinskas. Žaidėjo sąskaitoje 14 taškų ir 12 naudingumo balų.

IŠVYKA Į SAULĖS MIESTĄ

Svečiuose pergalę iškovojo trenerio Tomo Tarasevičiaus auklėtiniai, kurie rezultatu 92:76 nugalėjo Šiaulių KA „Saulė“ ekipą. Puikų puolimą pademonstravę vilniečiai per pirmąją rungtynių pusę pelnė 47 taškus ir įgijo 13 taškų pranašumą (47:34). Per likusius kėlinukus vilniečiai žaidė drausmingai ir kontroliavo situaciją iki pat finalinės sirenos.

Nugalėtojų gretose puikiai pasirodė Jokūbas Kukta, kurio sąskaitoje solidus dvigubas dublis: 16 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 23 naudingumo balai.

APMAUDUS PRALAIMĖJIMAS IR SALDI PERGALĖ

Aukštaitijoje įvyko rezultatyvumu išsiskyrusios rungtynės, kuriose susitiko Vilniaus KM I ir Panevėžio SC septyniolikmečiai. Čia po atkaklios ir permainingos kovos E. Justos auklėtiniams teko pripažinti šeimininkų pranašumą rezultatu 87:90. Pirmajame kėlinyje vyko tikras puolimo šou – vilniečiai pelnė 28, o panevėžiečiai 26 taškus. Antrajame ketvirtyje Vilniaus KM I pradėjo geriau žaisti gynyboje, tačiau šeimininkai vis rasdavo būdų užpulti ir į ilgąją pertrauką mūsiškiams teko išeiti atsiliekant 3 taškų skirtumu (41:44). Antrąją rungtynių dalį varžovai pradėjo solidžiau ir po trijų kėlinukų vilniečiai turėjo 10 taškų deficitą (59:69). Lemiamas ketvirtis mūsiškiams buvo kur kas sėkmingesnis – mūsiškiai išlygino rezultatą (85:85), tačiau netikslūs metimai rungtynių pabaigoje neleido išsivežti pergalės iš Panevėžio.

Vilniečių nuo pralaimėjimo neišgelbėjo be keitimų žaidęs ir dvigubą dublį užfiksavęs Džiugas Remeikis. Žaidėjas pelnė net 43 taškus, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 33 naudingumo balus.

Vilniaus KM I šiuo metu savo sąskaitoje turi dvi pergalės ir tiek pat pralaimėjimų.

U18 merginų čempionate mūsų merginos taip pat susitiko su panevėžietėmis. Pirmoje rungtynių pusėje vyko kova taškas į tašką, tačiau vilnietėms pavyko įgyti 4 taškų pranašumą (34:30). Trečiajame ketvirtyje mūsiškės buvo kur kas stipresnės ir į paskutinį ketvirtį pasitiko turėdamos 12 taškų pranašumą (56:44). Čia trenerės Inos Revinskienės auklėtinės įsigudrino rungtynes apsisunkinti rungtynes ir leido šeimininkėms sumažinti skirtumą iki 4 taškų. Vis tik lemiamomis sekundėmis Ugnė Graužaitė smeigė taiklų tritaškį ir panaikino varžovių viltis pakovoti dėl pergalės – Vilniaus KM I įsirašė ketvirtąją pergalę rezultatu 73:66.

Mūsiškių gretose naudingiausiai rungtyniavo Viltautė Adomaitytė, kurios sąskaitoje 9 taškai, 6 atkovoti kamuoliai, 5 perimti kamuoliai 21 naudingumo balas. Merginos čempionate dar nepajautė pralaimėjimo kartėlio ir su Kauno ekipa dalinasi pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje.