Po dviejų savaičių pertraukos grįžtanti LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos savaitės apžvalga tradiciškai apžvelgia mūsų krepšinio mokyklos komandų pasirodymus. Šį kartą jų kaip niekad daug, todėl kviečiame skaityti.

SĖKMINGOS PRINCIPINĖS DVIKOVOS

Aštuoniolikmečių fronte į kovą stojo Vilniaus KM I ir Kauno KM „Žalgiris“ I ekipos. Po atkaklios ir permainingos kovos, rezultatu 79:77, pergalę šventė ir savo tvirtovę apgynė vilniečiai. Lėtai įsivažiavę Vilniaus KM I vaikinai, į didžiąją pertrauką išėjo turėdami penkių taškų deficitą (34:39). Trečiasis rungtynių ketvirtis buvo kiek sėkmingesnis raudonai baltiems, kurį Vytenio Tupčiausko auklėtiniai laimėjo laimėjo trimis taškais (21:18) ir savo atsilikimą sušvelnino iki dviejų taškų (55:57). Lemiamame rungtynių kėlinyje mūsiškiai strigo kauniečių gynyboje bei neturėjo priešnuodžių prieš svečių spurtą (2:9), tačiau charakterį pademonstravę mūsiškiai perlaužė rungtynes ir pabaigoje kiek netikėtai įrodė savo pranašumą.

VKM I komandoje solidų pasirodymą surengė Emilis Kargertas, kurio sąskaitoje 20 taškų, 6 atkovoti kamuoliai ir 21 naudingumo balas.

Jaunių U18 merginų krepšinio čempionate, be pralaimėjimų ir toliau žygiuoja Inos Revinskienės treniruojama Vilniaus KM I ekipa. Namuose aštuoniolikmetės priėmė Kauno KM „Žalgiris“ II merginas. Pirmąjį ketvirtį rezultatu 23:11 laimėjusios vilnietės, iniciatyvos iš savo rankų nepaleido ir džiaugėsi užtikrinta pergale rezultatu 84:62.

Šeimininkių gretose įspūdingu dvigubu dubliu išsiskyrė Urtė Ratavičiūtė, kurios sąskaitoje 23 taškai, 20 atkovotų kamuolių ir 40 naudingumo balų. Šaunuolė!

Vilnietės su 3 pergalėm iš tiek pat galimų dalinasi pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje su dar dvejomis komandomis.

U16 jaunučių fronte, išvyka į laikinąją sostinę sėkmingai susiklostė Vilniaus KM I ekipai. Čia trenerio Edvino Justos auklėtiniai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 83:68. Pirmąjį rungtynių ketvirtį laimėję mūsiškiai (23:18) iniciatyvos iki pat rungtynių pabaigos nepaleido ir neleido kauniečiams pagalvoti apie pergalę. Puikų komandinį krepšinį demonstravę vilniečiai atliko 26 rezultatyvius perdavimus – geras kamuolio judėjimas puolime buvo vienas iš pagrindinių pergalės recepto ingridientų.

Beveik be keitimų rungtyniavęs ir komandą i pergalę vedęs Kipras Radeckas rungtynes baigė su dvigubu dubliu: 22 taškai, 12 atkovotų kamuoliai ir 29 naudingumo balai.

Vilniaus KM I ekipa su 3 pergalėm ir 1pralaimėjimu dalinasi ketvirtąją vietą.

VIDINIS DERBIS

U14 berniukų krepšinio čempionate, Vilniaus KM I (tr. Tomas Tarasevičius) susitiko su Vilniaus KM II (tr. Gintaras Razutis) ekipos. Po pirmųjų dviejų kėlinukų, kiek netikėtai, minimalią persvarą buvo įgijusi VKM II komanda (36:35), tačiau po ilgosios pertraukos trenerio T. Tarasevičiaus pastabas išklausę VKM I vyrukai, antrąją rungtynių dalį laimėjo 16 taškų persvarą ir šventė pergalę rezultatu 87:72.

Nugalėtojų gretose daugiausiai prie pergalės prisidėjo Gabrielius Buivydas – 18 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 27 naudingumo balai). Vilniaus KM II ekipoje rezultatyviausias buvo Matas Vaištaras. Jo sąskaitoje 17 taškų ir 5 perimti kamuoliai.

Šiame sezone Vilniaus KM I kol kas žygiuoja užtikrintai – 3 pergalės iš tiek pat galimų. Tuo tarpu lygos debiutantams VKM II krepšininkams savo pergalės dar reikės palaukti – kol kas G. Razučio auklėtiniai pralaimėjo visus 3 susitikimus. Nenusiminkit, vyrukai, viskas prieš akis!

PANEVĖŽIEČIŲ IŠŠŪKIS

Svečiuose pergalę iškovojo Andriaus Šležo penkiolikmečiai, kurie rezultatu 70:63 palaužė Panevėžio SC ekipą. Geležinę gynybą pademonstravusi Vilniaus KM I, per pirmąją rungtynių dalį, varžovams leido pelnyti vos 23 taškus (38:23). Ketvirtajame kėlinyje, vilniečiams atsipalaidavus, panevėžiečiai deficitą sumažino, tačiau mūsiškiai kontroliavo situaciją iki pat rungtynių pabaigos ir į savo kraitį įsirašė 2-ąją pergalę.

Mūsiškių gretose dvigubais dubliais išsiskyrė Gabrielius Kerys (16 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 26 naudingumo balai) bei Motiejus Daunys (18 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 25 naudingumo balai).

Šiuo metu A. Šležo auklėtiniai yra iškovoję 2 pergales ir patyrę tiek pat pralaimėjimų.

Jaunių U18 vaikinų čempionate, Vilniaus KM I namuose priėmė svečius iš Panevėžio. Čia taškų lenktynėse mūsiškiai laimėjo rezultatu 100:93. Kova didžiąją rungtynių dalį vyko taškas į tašką, tačiau pabaigoje vilniečiai sužaidė tiksliau ir apgynė savo namų tvirtovę.

Naudingiausiai mūsiškių gretose rungtyniavo Artūras Vilutis, kurio sąskaitoje įspūdingas dvigubas dublis: 22 taškai, 23 atkovoti kamuoliai ir 38 naudingumo balai.

Su keturiomis pergalėmis iš tiek pat galimų Vilniaus KM I turnyrinėje lentelėje yra vienvaldė turnyrinės lentelės lyderė.

MŪŠIAI SU SAULĖS MIESTO EKIPOMIS

Namuose puikų pasirodymą surengė Vilniaus KM I keturiolikmetės. Trenerio Algirdo Paulausko auklėtinės neturėjo vargo su Šiaulių KA „Saulė“ I ir šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 76:35. Puikų krepšinį pademonstravusios vilnietės jau pirmoje rungtynių dalyje susikrovė dviženklį pranašumą (33:22).

Mūsiškių gretose naudingiausiai rungtyniavo Barbora Prišmontaitė, kurios sąskaitoje 22 taškai, 6 atkovoti kamuoliai ir 22 naudingumo balai.

Vilniaus KM I merginos žygiuoja be pralaimėjimų ir turnyrinėje lentelėje užima pirmąją vietą.

Kiek slogesnėmis nuotaikomis išvyka į Šiaulius susiklostė mūsų mokyklos trylikamečiams. Čia trenerio Mindaugo Sakalausko auklėtiniams teko pripažinti Šiaulių KA „Saulė“ I pranašumą rezultatu 68:71. Pirmąjį kėlinį mūsiškiai laimėjo 21:16, tačiau antrąjį rungtynių ketvirtį varžovai buvo kur kas stipresni – pralaimėtas kėlinys rezultatu 8:20 ir į didžiąją pertrauką mūsų krepšininkai išėjo atsilikinėdami 7 taškų skirtumu (29:36). Antrojoje rungtynių dalyje vilniečiai dar bandė kibti varžovams į atlapus, tačiau pritrūko sėkmės ir kelių taiklių metimu.

Vilniaus KM I nuo pralaimėjimo neišgelbėjo dvigubą dublį užfiksavęs Karigaila Jonas Jauniškis. Jo sąskaitoje 32 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 33 naudingumo balai.

LENGVAS PASIVAIKŠČIOJIMAS

Triuškinamu rezultatu išsiskyrusios rungtynės įvyko U16 merginų čempionate. Trenerio Gitauto Kievino auklėtinės nepaliko vilčių Alytaus SRC merginoms ir šventė pergalę rezultatu 117:26. Įspūdingą puolimą ir gynybą pademonstravusi Vilniaus KM I ekipa, jau pirmajame kėlinyje parodė jėgą abejose aikštelės pusėse ir į savo krepšį varžovėms neleido pelnyti nei vieno taško, atitinkamai pačios įmesdamos 34. Daugiau nei užtikrintai rungtynes pradėjusios merginos, kontroliavo rungtynės ir su kiekvienu kėliniu tik didino savo atotrūkį.  Po krepšiais dominavusios vilnietės, iš baudos aikštelės pelnė net 94 taškus iš 117 ir atkovojo 68 kamuolius.

Nugalėtojų gretose Vanessa Kaukenas pelnė 21 tašką, sugriebė 10 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų.

G. Kievino vadovaujama Vilniaus KM I yra iškovojusi 2 pergales iš tiek pat galimų ir turnyrinėje lentelėje šiuo metu dalinasi pirmąją vietą.

PERGALĖ PRIEŠ ŽEMAITIJOS ATSTOVUS

U17 vaikinų čempionate pergalę po atkaklios kovos įsirašė trenerio Edvino Justos auklėtiniai, kurie rezultatu 99:93, įrodė savo pranašumą prieš Klaipėdos KM – „UNIQA“ ekipą. Puikiai rungtynes pradėję vilniečiai į didžiąją pertrauką išėjo turėdami dviženklį pranašumą (51:39). Antroje rungtynių pusėje mūsiškiai šiek tiek atleido žaidimo vadeles ir leido svečiams iš uostamiesčio skirtumą sumažinti, tačiau pergalės vis tik iš rankų nepaleido.

Mūsiškių gretose Džiugas Remeikis buvo arti trigubo dublio. Jis pelnė 28 taškus, sugriebė 12  kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, savo naudingumo grafą papildydamas 37 balais.

Septyniolikmečiai šiuo metu yra iškovoję 2 pergales ir patyrę 1 pralaimėjimą.

TRYLIKAMEČIŲ KLUPTELĖJIMAS

Savo 3-čiąjį pralaimėjimą patyrė trenerio M. Sakalausko vadovaujama Vilniaus KM I ekipa, kuri neprilygo Nacionalinės KA I komandai. Apmaudžiai pralaimėtas trečiasis kėlinys apsunkino mūsiškių galimybes pakovoti dėl pergalės – išvykoje pralaimėta rezultatu 72:87.

Nuo pralaimėjimo mūsiškių neišgelbėjo ir solidus Raigardo Ciūnio pasirodymas. Žaidėjo sąskaitoje dvigubas dublis: 18 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 23 naudingumo balai.

Mūsų trylikamečiai šiuo metu yra iškovoję 2 pergales ir patyrę 3 pralaimėjimus.