Praskriejo dar viena LIDL-Lietuvos moksleivių krepšinio lygos savaitė, kurioje netrūko mūsų mokyklos pergalių. Dalį iš jų, tradiciškai apžvelgiame savaitės apžvalgoje.

SKIRTINGOS PRINCIPINĖS DVIKOVOS

Keturiolikmečių fronte į kovą stojo Vilniaus KM I ir Sostinės KM II ekipos. Šioje dvikovoje savo pranašumą įrodė ir pergalė šventė trenerio Tomo Tarasevičiaus auklėtiniai. Rezultatas daugiau nei įtikinamas – 102:65. Pirmojo kėlinio pirmąsias penkias minutes tarp komandų vyko atkakli kova (12:10), tačiau kėlinį VKM I jaunuoliai užbaigę spurtu 15:4 ir iki rungtynių pabaigos jau buvo nepavejami.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose rungtyniavo Joris Sinica pelnęs 17 taškų ir į savo kraitį įsirašęs 23 naudingumo balus. Dvigubą dublį pridėjo Dominykas Čukinas, kurio statistinėse eilutėse puikuojasi 15 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 21 naudingumo balas.

Kiek slogesnėmis nuotaikomis pasibaigė kitas Vilniaus derbis. Čia trenerio Edvino Justos šešiolikmečiai turėjo pripažinti Sostinės KM „WARRANTY EXPERT“ ekipos pranašumą (66:108). Naudingiausias mūsiškių gretose buvo Vytautas Meškėla, kurio sąskaitoje 8 taškai, 7 atkovoti kamuoliai ir 14 naudingumo balų.

DVIGUBA IŠVYKA Į PANEVĖŽĮ

Pirmosiose savo sezono rungtynėse trenerio Gintaro Razučio keturiolikmečiai turėjo pripažinti panevėžiečių pranašumą. Pralaimėję antrąjį ir trečiąjį ketvirčius, mūsiškiai išvykoje turėjo pripažinti priešininkų pranašumą rezultatu 65:87.

VKM II gretose Mantas Vaištaras pelnė 9 taškus ir surinko 11 naudingumo balų.

Kur kas sėkmingesnis vizitas Panevžėyje susiklostė trenerio Algirdo Paulausko treniruojamoms keturiolikmetės. Pirmąjį rungtynių ketvirtį rezultatu 30:8 laimėjusios mergaitės išsaugojo savo pranašumą visų rungtynių metu ir šventė užtikrintą pergalę rezultatu 77:48.

Labiausiai prie pergalės Vilniaus KM I komandoje prisidėjo Eimantė Stepanavičiūtė (20 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 28 naudingumo balai) ir Barbora Prišmontaitė (24 taškai, 12 atkovotų kamuolių, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 24 naudingumo balai).

PERGALĖS LAIKINOJOJE SOSTINĖJE

Pergale pirmosiose sezone rungtynėse iškovojo trenerio Gitauto Kievino šešiolikmetės. Jau pirmajame kėlinyje geležinę gynybą pademonstravusios merginos laimėjo ketvirtį rezultatu 23:8, o susikrauto pranašumo užteko iki pat rungtynių finalinės sirenos – Vilniaus KM I įveikė Kauno KM „Žalgiris“ I ekipą rezultatu 67:54.

Naudingumu šiose rungtynėse išsiskyrė Danielė Paunksnytė, kuri pataikė 9 dvitaškius iš 11, pelnė 18 taškų ir surinko 23 naudingumo balus.

Antrajame susitikime Kaune, trenerio Andriaus Šležo penkiolikmečiai aukšto tempo ir puolimo rungtynėse, po atkaklios kovos, rezultatu 96:90 palaužė Kauno KM „Žalgiris“ I ekipą. Likus kiek daugiau nei minutei iki pagrindinio laiko pabaigos mūsiškiai turėjo 10 taškų persvarą (92:82), tačiau įsigudrino apsisunkinti rungtynes ir savo pranašumą ištirpdė vos iki 2 taškų (92:90). Vis tik lemiamos sekundės sėkmingiau susiklostė mūsiškiams, o tai lėmė pirmąją pergalę šiame sezone.

Naudingiausiai Vilniaus KM I ekipoje rungtyniavo Motiejus Daunys. Jo sąskaitoje 15 taškų, 16 atkovotų kamuolių ir 25 naudingumo balai. Galius Černeckis pridėjo 26 taškus.

TAŠKŲ LENKTYNĖS

Šį savaitgalį U18 vaikinų krepšinio čempionate į kovą stojo Plungės SRC ir Vilniaus KM I komandos. Puolimo rungtynėse taiklesni buvo trenerio Vytenio Tupčiausko auklėtiniai. Antrajame ketvirtyje spurtą 19:8 surengę vilniečiai susikrovė dviženklę persvarą (53:43), kurią sugebėjo išsaugoti iki pat rungtynių pabaigos ir švęsti pergalę rezultatu 96:86.

Rezultatyviausias ir naudingiausias Vilniaus KM I gretose buvo Titas Pundinas, kuris pelnė 26 taškus, perėmė 7 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus.

Dar vienos rezultatyvumu išsiskyrusios rungtynės įvyko U17 čempionate. Čia Vilniuje Edvino Justos auklėtiniai susitiko su V. Knašiaus KM I komanda. Pirmoji rungtynių pusė buvo itin apylygė ir atkakli, o po dviejų kėlinių 2 taškų persvara priekyje buvo uostamiesčio krepšininkai (45:43). Vis tik po didžiosios pertraukos sėkmingiau atrodžiusi VKM I komanda šventė pirmąją savo sezono pergalę rezultatu 94:83.

Mūsiškių gretose naudingumu išsiskyrė Matas Šiškauskas (19 taškų, 7 atkovoti kamuoliai ir 22 naudingumo balai) ir Titas Troška (23 taškai, 5 atkovoti kamuoliai ir 21 naudingumo balas).

Tai buvo pirmoji E. Justos septyniolikmečių pergalė šiame sezone, sveikiname!

PIRMASIS PRALAIMĖJIMAS

Pirmąjį savo pralaimėjimą patyrė trenerio Mindaugo Sakalausko trylikamečiai. Mūsiškiai išvykoje nusileido Tauragės SC ekipai (73:91). Nesėkmingas mūsiškių trečiasis ketvirtis suteikė varžovams galimybė susikrauti dviženklį pranašumą, kurio mūsų auklėtiniai panaikinti jau nebesugebėjo.

Rezultatyviausiai mūsiškių gretose rungtyniavo Emilis Tarasevičius. Gynėjo sąskaitoje 28 taškai, 4 atkovoti kamuoliai ir 20 naudingumo balų.