Vilniaus miesto krepšinio mokykla jau startavo LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinių lygoje (LIDL-MKL). Tęsiame tradicijas ir 53-čiąjį mokyklos sezoną pristatome tradicinę praėjusios savaitės apžvalgą.

SĖKMINGI SEZONO STARTAI

Triuškinama pergale sezoną pradėjo trenerio Vytenio Tupčiausko vadovaujama aštuoniolikmečių komanda. Savo pirmąjį varžovą, Marijampolės SC-„Kalstata“ ekipą, mūsiškiai įveikė rezultatu 110:51. Aukštą rungtynių tempą pademonstravusi mūsų komanda, rungtynes pradėjo spurtu 13:0, taip pasiųsdami varžovams aiškią žinutę, jog šiais metais yra nusiteikę rimtai. 24 taškų pranašumas susikrautas pirmajame ketvirtyje visų rungtynių metu tik didėjo, todėl likę kėliniai labiau buvo tik formalumas.

Naudingiausiai šiose rungtynėse pasirodė komandos aukštaūgis Artūras Vilutis. Žaidėjo sąskaitoje solidus dvigubas dublis: 26 taškai, 10 iš 12 realizuotų dvitaškių, 14 atkovotų kamuolių ir 39 naudingumo balai.

Daugiau nei užtikrintai startavo ir mūsų aštuoniolikmetės merginos. Trenerės Inos Revinskienės auklėtinės penktadienį namuose, rezultatu 73:41, įveikė V. Knašiaus merginas. Nuo pat pirmųjų minučių iniciatyvą į savo rankas paėmusios merginos užtikrintai kontroliavo rungtynes bei su kiekvienu ketvirčiu didino savo pranašumą. Galutiniame rezultate – pirmoji ir užtikrinta pergalė 22 taškų persvara, šaunuolės.

Mūsiškių gretose galingą pasirodymą surengė Urtė Ratavičiūtė. Savo statistikos grafose žaidėja išsiskyrė pelnydama 16 taškų, atkovodama tiek pat kamuolių ir surinkdama 27 naudingumo balus.

Absoliučiai savo pirmąją pergalę A divizione pasiekė ir sėkmingai čempionatą pradėjo trenerio Mindaugo Sakalausko vadovaujami mūsų mokyklos trylikamečiai. Debiutinėse rungtynėse jie namuose įveikė Nacionalinė KA II – „Viena moneta“ ekipą (63:59).

Geriausiai mūsiškių gretose pasirodė Karigaila Jonas Jauniškis. Žaidėjo sąskaitoje 23 taškai, 9 atkovoti kamuoliai ir 24 naudingumo balai.

DRAMATIŠKA PERGALĖ

Neįtikėtina ir dramatiška rungtynių pabaiga buvo užfiksuota šešiolikmečių tarpe. Čia Edvino Justos auklėtiniai namuose susitiko su Klaipėdos KM krepšininkais. Visas rungtynes atsilikinėjančių vaidmenyje buvę vilniečiai, lemiamą ketvirtį pradėjo turėdami 12 taškų deficitą. Keletas sėkmingų epizodu išjudino Vilniaus KM I puolimo mašiną, kuri po sėkmingo komandos kapitono Jono Skramtai dvitaškio sumažino komandos atsilikimą iki 2 taškų (82:84). Varžovų ataka buvo nesėkminga, o tai lėmė, jog likęs rungtynių laikas priklausė mūsiškiams. Čia lemiamą žodį tarė komandos lyderis Edvinas Paulauskas, kuris iš 8 metrų smeigė tikslų tolimą metimą ir persvėrė rezultatą (85:84). Nors priešininkai dar turėjo keletą sekundžių ir spėjo susikurti progą metimui, vis tik pastarasis buvo netaiklus ir mūsų ekipa šventė pergalę.

Rungtynių herojus Edvinas Paulauskas išsiskyrė ne tik savo lemiamu taikliu šūviu, bet ir rezultatyvumu: gynėjas pelnė 33 taškus, pataikydamas 9 dvitaškius iš 11.

PRISVILUSI SEZONO PRADŽIA

LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygą šį savaitgalį buvo paskelbusi savaitės rungtynes, kuriose išvykoje mūsų mokyklos septyniolikmečiai (Tr. Edvinas Justa) susikovė su Kauno KM „Žalgiris“ I ekipa. Užtikrintai atrodžiusiems aikštės šeimininkams mūsiškiai neprilygo ir turėjo pripažinti priešininkų pranašumą rezultatu 97:80.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai mūsiškių gretose rungtyniavo Džiugas Remeikis. Gynėjo sąskaitoje 36 taškai, 6 realizuoti tritaškiai, 5 atkovoti kamuoliai ir tiek pat rezultatyvių perdavimų bei 26 naudingumo balai.

Apmaudų pralaimėjimą patyrė ir trenerio Andriaus Šležo penkiolikmečiai. Mūsiškiai namuose, rezultatu 79:82, turėjo pripažinti Tornado KM I-„Xiaomi“ ekipos pranašumą. Mūsiškiai savo šansą išlyginti rungtynių rezultatą turėjo, tačiau likus 12 sekundžių iki lemiamo ketvirčio pabaigos Gabrieliaus Kerio metimas buvo blokuotas. Varžovams realizavus 1 baudą iš 2 mūsiškių atsilikimas išaugo iki 3 taškų, o per likusias sekundes Vilniaus KM I komandai metimo susikurti nepavyko.

Naudingiausiai mūsiškių gretose rungtyniavo Motiejus Daunys, kurio sąskaitoje 9 taškai, 12 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs ir perimti kamuoliai bei 24 naudingumo balai.