LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LIDL-MKL) finišo tiesiojoje mažėja vis daugiau nežinomųjų – vienos komandos stoja į lemiamas kovas, kitos užbaiginėja sezoną ir ruošiasi naujiems iššūkiams. Šią savaitę mūsų mokyklos komandos sužaidė 18 rungtynių, todėl nieko nelaukdami apžvelkime karščiausias naujienas.

KETVIRTFINALYJE PASIBAIGĘ KOMANDŲ PASIRODYMAI

Šią savaitę dvi mūsų mokyklos komandos turėjo pasitraukti iš kovos dėl titulo. Trenerio Gitauto Kievino vadovaujama Vilniaus KM II (U16) tarp metais vyresnių merginų reguliariajame sezone užėmė 6-ąją vietą ir susitiko su Biržų SC ekipa. Serijoje iki dviejų pergalių, mūsų merginos turėjo pripažinti varžovių pranašumą, tačiau antrosiose serijos rungtynėse priešininkėms užkūrė tikrą pragarą ir vos nesukūrė sensacijos (pirmosiose rungtynėse nusileista rezultatu 50:74, antrosiose rungtynėse patirtas pralaimėjimas rezultatu 52:58). Nors VKM II pasirodymas baigėsi ketvirtfinalio etape, merginos padarė daug daugiau nei iš jų tikėtasi, ŠAUNUOLĖS!

Ketvirtfinalio serijoje naudingiausiai mūsų ekipoje rungtyniavo Rusnė Utkaitė, kuri vidutiniškai pelnydavo 18,5 taško, atkovodavo po 7 kamuolius, atlikdavo po 5 rezultatyvius perdavimus, perimdavo po 5,5 kamuolio ir rinkdavo po 16,5 naudingumo balų.

Dar viena ketvirtfinalyje savo pasirodymą baigusia komanda tapo mūsų mokyklos penkiolikmečiai (Tr. Edvinas Justa). Reguliariajame sezone užėmę 8-ąją vietą mūsiškiai susitiko su Sostinės KM I-„Warranty Expert“ ekipa. Pirmosiose rungtynėse įspūdingą sugrįžimą sukūrė mūsiškiai išplėšė pratęsimą, tačiau penktajame ketvirtyje varžovai buvo stipresni ir VKM I pralaimėjo rungtynes rezultatu 91:98. Atsakomosiose rungtynėse mūsiškiams rimčiau pasipriešinti nepavyko (59:91).

Naudingiausiai šioje serijoje rungtyniavo balandžio mėnesio MVP Edvinas Paulauskas. Gynėjas vidutiniškai pelnydavo po 27 taškus, atkovodavo po 6 kamuolius ir rinkdavo po 18 naudingumo balų.

Ketvirtfinalyje pasirodymą baigė ir trenerio Mindaugo Sakalausko dvylikamečiai (Vilniaus KM I). Mūsiškiams nepavyko įveikti Nacionalinės KA I ekipos barjero (išvykoje pralaimėta rezultatu 64:88, o namuose varžovams nusileista rezultatu 75:80). Sveikiname mūsų jaunuosius krepšininkus patekus į pirmąjį divizioną ir linkime didžiausios sėkmės artėjančiame sezone!

„PIRMOJO IŠŠŪKIO“ ATKAKLIOS KOVOS

Įspūdingas sugrįžimas ir iškovota vieta kito sezono B diviziono kovose atiteko Vilniaus KM II ekipai (treneris Žilvinas Grušas). Mūsiškiai serijoje iki dviejų pergalių atsilikinėjo rezultatu 0:1, tačiau laimėjo dvi rungtynes (namuose iškovota pergalė rezultatu 68:63 ir išvykoje dar kartą įveikta Šiaulių KA „Saulė“ II ekipa (72:58)) paeiliui ir taip užsitikrino antrajame pagal pajėgumą divizione. Šaunuoliai!

DAR VIENAS IŠKOVOTAS BILIETAS Į FINALINĮ KETVERTĄ

Mūsų mokyklos pirmoji šešiolikmečių komanda (trenerė Jūratė Cicėnienė) daugiau nei užtikrintai žengė į finalinį ketvertą – ketvirtfinalio serijoje mūsiškės nesunkiai susitvarkė su Šiaulių KA „Saulė“ merginomis (namuose iškovota pergalė rezultatu 95:62, išvykoje varžovės nugalėtos rezultatu 81:28).

Per pastarąsias dvejas rungtynes mūsiškių gretose naudingiausiai rungtyniavo Akvilė Babraitytė: puolėja vidutiniškai pelnydavo po 19,5 taško, atkovodavo 7 kamuolius, atlikdavo po 7,5 rezultatyvius perdavimus ir rinkdavo po 31 naudingumo balą. Bravo!

Vilniaus KM I U16 merginų finalinis ketvertas vyks gegužės 27-28 dienomis Vilniuje.

PASIRODYMAI FINALINIUOSE KETVERTUOSE

Traumų ir ligų išretinti trenerio Andriaus Šležo keturiolikmečiai į finalinį ketvertą Kaune žengė ne pačios geriausios formos – nors ekipos sudėtis buvo pilna, tačiau, kaip ir pats treneris minėjo, komandai koją pakišo nuovargis dėl sudėtingo laikotarpio atkrintamųjų rungtynių metu. Vis tik vaikinai pademonstravo charakterį, kovingumą ir vien tik už atsidavimą yra verti sveikinimų ir aplodismentų. Ketvirta vieta Lietuvoje – šaunuoliai!

Pusfinalio rungtynėse mūsiškiai buvo priversti pripažinti V. Knašiaus KM I ekipos pranašumą (71:78), o rungtynėse dėl 3-čiosios vietos mūsiškiai nusileido Sostinės KM I-„ME2U“ ekipai (68:79).

Į simbolinį finalo ketverto penketuką pateko mūsų mokyklos auklėtinis Kornelijus Snitka, kuris paskutinius du susitikimus vidutiniškai pelnydavo po 16 taškų.

Visiškai kitokiomis nuotaikomis sezoną užbaigė mūsų mokyklos vyriausieji. Trenerio Lino Šalkaus vadovaujama Vilniaus KM I-„Šilputa“ taip pat dalyvavo finaliniame ketverte Klaipėdoje, kur ant kaklo kabinosi bronzos medalius.

Pusfinalio rungtynėse vilniečiams pritrūko vienos sėkmingesnės atakos – mūsiškiams atsiliekant dvejais taškais (79:81), Laurynas Klimas turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau jo metimas buvo blokuotas. Kitoje aikštelės pusėje V. Knašiaus I-„Jumex“ realizavo abu baudos metimus, taip užtvirtindami rungtynių baigtį (79:83).

Visiškai kitokios nuotaikos ir neįtikėtino grožio trileris susiklostė rungtynėse dėl 3-čiosios vietos. Čia mūsiškiai susitiko su principiniais varžovais, Sostinės KM I-„EMSI“ krepšininkais. Net trijų pratęsimų pareikalavusiose rungtynėse, mūsiškiai parodė valią, ryžtą ir begalinį kovingumą, taip palauždami varžovus ir švęsdami pergalę 131:126. Neabejotinai tai bus vienos įsimintiniausių rungtynių mokyklos istorijoje. ŠAUNUOLIAI, SVEIKINAME BEI LABAI DIDŽIUOJAMĖS!

Į simbolinį finalo ketverto penketuką iš mūsų mokyklos komandos pateko Modestas Babraitis, kuris vidutiniškai pelnydavo 21 tašką, atkovodavo po 9 kamuolius ir rinko 24,5 naudingumo balų vidurkį.